ایرانوکا، شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایران کانادا
دفاتر مستقل
دفاتر کار مشترک

وکلای بسیاری هستند که در زمینه مهاجرت مشغول به کارند، این وکلا برای فعالیت تجاری خود به یک دفتر کار نیاز دارند، اما متاسفانه بسیاری از وکلا نمی توانند برای خود دفتر داشته باشند، برای حل این مشکل چه کار باید کرد؟ یکی از بهترین راه هایی که وجود دارد، استفاده از دفاتر مستقل است که در ادامه مطالبی را در رابطه با آن بیان می کنیم و پیشنهاد می دهیم که با ما همراه باشید.

چرا باید دفتر داشته باشیم؟

شاید در ابتدا این سوال برای شما هم وجود داشته باشید که چه لزومی به داشتن دفتر کار است؟ به همین دلیل در همین ابتدا این موضوع را بررسی می کنیم. برای اینکه با اهمیت این موضوع آشنا شوید، تصور کنید که خود شما برای انجام امور مهاجرتی خود به وکیل نیاز دارید.
در این حالت به وکیلی اعتماد می کنید که در دفتر کار خاص خود مشغول به کار است، یا ترجیح می دهید وکیل خود را در فضایی غیر از دفتر کاری ملاقات کنید؟ مسلما پاسخ این است که اگر وکیلی در دفتر کاری خود مشغول به کار است، به او اعتماد بیشتری دارید.
با توجه به همین مثال ساده می توان به اهمیت داشتن دفتر کار پی برد، یعنی شما برای جذب اعتماد مشتری و همچنین برای جذب رضایت او به دفتر کار نیاز دارید. داشتن دفتر کار باعث می شود که شما بستر کاری مطمئن، قانونی و امن در اختیار داشته باشید.

دردسرهای داشتن دفتر کار

اگرچه همه ما می دانیم که داشتن یک دفتر کار تا چه اندازه مهم و کاربردی است، اما بسیاری از وکلا با سختی می توانند دفتر کاری را برای خود داشته باشند. تصور نکنید که داشتن دفتر کار فقط به این معنی است که یک دفتر را اجاره کنید.
برای داشتن یک دفتر کار شما به تجهیزاتی در دفتر هم نیاز دارید و علاوه بر آن باید پرسنلی هم برای انجام کارهای دفتر در اختیار داشته باشید، به همین دلیل سختی های داشتن دفتر کار بیش از پیش احساس می شود، اما نگران نباشید، در ادامه راه حلی برای این مشکل به شما ارائه می دهیم.

استفاده از دفاتر مستقل

دفاتر آماده به همراه تجهیزات و پرسنل مجرب وجود دارند که شما به سادگی می توانید مشکل دفتر کار خود را حل کنید. اما توجه داشته باشید که نمی توان از هر دفتری هم برای این کار استفاده کرد، یعنی شما برای انتخاب دفتر کار خود باید نکات مهمی را در نظر داشته باشید که البته در ادامه آن را بیان می کنیم.
به طور کلی باید بگوییم که مجموعه ایرانوکا 20 دفتر کار مستقل در شهر های مختلف ایران و اروپا دارد و شما می توانید متناسب با نیاز خود یکی از این دفاتر را انتخاب کنید. این دفاتر به شما کمک می کنند که بستری امن و قانونی برای فعالیت های خود داشته باشید و کمک بسیاری به شما می کنند.

نکات مهم در انتخاب دفاتر مستقل

در مطالب بالا گفتیم که نمی توان به هر دفتر کاری هم اعتماد کرد، در این قسمت به این موضوع می پردازیم که با توجه به چه نکاتی باید دفتر کار را انتخاب کنید.

• معتبر بودن

معتبر بودن یک دفتر کار اهمیت بالایی دارد. شما برای اعتبار بخشیدن به کار خود به دنبال دفتر کار هستید، به همین دلیل اهمیت بالایی دارد دفتر خود را از شرکت و مجموعه ای بگیرید که معتبر است. ایرانوکا موسسه ای ثبت شده است و همین موضوع باعث می شود که موسسه ای معتبر باشد که به سادگی بتوانید به آن اعتماد کنید.

• پرسنل مجرب و کارآزموده

پرسنل دفتر کار هم از دیگر مواردی است که باید به آن دقت داشته باشید. شما برای بسیاری از کارها در دفتر کار خود به پرسنل نیاز دارید و به همین دلیل باید به این موضوع هم توجه داشته باشید.

• تنظیم قرارداد منطقی

شما برای همکاری با یک دفتر کار باید در ابتدا قرادادی قانونی و منطقی تنظیم کنید. به این دلیل می گوییم قراردادی منطقی که مفاد آن به سود یک طرف نباشد و دو طرفه تنظیم شود.
مزیت های دفاتر ایرانوکا
در مطالب بالا گفتیم که ایرانوکا 20 دفتر کار در شهرهای مختلف ایران و اروپا دارد، در این قسمت قصد داریم به این موضوع اشاره کنیم که چرا استفاده از این دفاتر را به شما پیشنهاد می دهیم و برای این کار لازم می دانیم که مزیت های استفاده از این دفاتر را برای شما بیان کنیم.

• دفاتر مستقلی برای خود خواهید داشت.
• پرسنل دفاتر ایرانوکا مجربه و با تجربه هستند.
• برای ارتباط با موکل خود داشبوردهای انحصاری خواهید داشت.
• مدارک و درخواست های خود را می توانید طبقه بندی کرده و پیگیری کنید.
• فرم ارزیابی برای موکل های خواهید داشت.
• می توانید با فرم های مخصوصی موکل های خود را ارزیابی کنید.
• خدمات آنلاین بیشمار دیگری هم برای شما وجود دارد.

با توجه به مطالب گفته شده در بالا به شما این اطمینان را می دهیم که با دفاتر مستقل ایرانوکا می توانید در داخل ایران و کشورهای اروپایی نیاز خود به دفتر کار را برطرف کنید.