ایرانوکا، شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایران کانادا
ویزای بیزینسی و سرمایه گذاری اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای مرکزی اروپا است. این کشور به دلیل دارا بودن ثبات سیاسی و پایدار بودن شاخصه های اقتصادی اش، از جمله گزینه های موردتوجه برای مهاجرت و سرمایه گذاری است.

اتریش

پایتخت کشور اتریش که واقع در مرکز اروپا است شهر وین می‌باشد. این کشور از نظر رفاه، سطح اقتصادی، کیفیت زندگی و نیز سطح اجتماعی در رتبه بالایی قرار دارد. و البته موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب این کشور یکی از مزیت های سرمایه گذاری در این کشور محسوب می‌شود. همچنین آمار جرم و جنایت و نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. مواردی که ذکر شد به همراه وجود نظام حقوقی و امنیت اقتصادی در این کشور سبب جذب سرمایه گذاران خارجی بسیاری به این کشور شده است.

سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش یکی از راه های اصلی مهاجرت به این کشور است. راه های دریافت اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری وثبت شرکت و … متنوع است. شرایط مناسب کشور اتریش از جنبه های گوناگون اقتصادی، اجتماعی و … در کنار طرح خود حمایتی ویژه ای که اتریش به دلیل این شرایط دارد سبب جذب سرمایه گذاران بسیار از سراسر جهان می‌گردد. لازم به ذکر است در طی این طرح خود حمایتی متقاضی طرح هیچ گونه سرمایه ای را از دست نمی‌دهد.
اتریش عضو چندین سازمان بین المللی است که از جمله آنها بانک جهانی،تجارت جهانی و … است. به همین دلیل در بین سرمایه گذاری های متفاوتی که می‌توان در اتریش انجام داد، تجارت و فناوری اطلاعات و بانکداری سهم به سزایی را ایفا می‌کند. راه های بسیاری برای کسب سود از سرمایه گذاری در اتریش و حتی اخذ اقامت از این طریق وجود دارد که حتی برخی از این راه ها نیاز به انتقال سرمایه به کشور اتریش ندارد ولی منجر به دریافت اقامت می‌گردد.

دلایل مهم برای سرمایه گذاری در اتریش

اگر بخواهیم دلایل مهم و عمده ی سرمایه گذاری در کشور اتریش را به طور خلاصه مشخص وطبقه بندی کنیم، عبارتند از:
• رونق اقتصادی کشور اتریش روزافزون است و امنیت اقتصادی موجود نیز سبب حفظ سرمایه افراد و جذب هر چه بیشتر سرمایه گذاران می‌گردد.
• شرایط مطلوب زندگی در کشور اتریش به دلایل مهمی مانند موقعیت جغرافیای مناسب، سطح بالای زندگی اقتصادی و اجتماعی، داشتن دانشگاه های معتبر و مهم و … قابل توجه است.
• پایین بودم آمار جرم و جنایت در این کشور، پایین بودن نرخ بیکاری، پیشرفته بودن زیرساخت های صنعتی و … از دلایل دیگر است.
• دیگر جاذبه های این کشور مانند زیبایی ها و سرمایه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی که یاریگر اقتصاد فعال این کشور است نیز می‌تواند از دلایل استقبال متقاضیان و مهاجران باشد.


سوالات معمول در رابطه با اخذ ویزای بیزینسی و سرمایه گذاری اتریش

همانطور که ذکر شد یکی از راه های اخذ اقامت در اتریش، سرمایه گذاری دراین کشور است. برای این امر روش های گوناگونی وجود دارد از جمله سرمایه گذاری از طریق  ثبت شرکت در اتریش، کارت قرمز سفید قرمز، خرید ملک و یا از طریق طرح خودحمایتی که ذیلا به توضیح هر یک از این موارد می ‌پردازیم:

ثبت شرکت در اتریش

مدیران شرکت های موجود در ایران می‌توانند با روش هایی که ذکر خواهد شد اقامت اتریش را دریافت نمایند.

 • باید دارای سابقه کاری و بیزینس قابل اثبات باشند
 • در صورتی که تحصیلات شخص متقاضی کمتر از لیسانس باشد باید به یادگیری زبان اتریشی اهتمام بورزند.
 • داشتن سرمایه کافی برای خرید شرکت آماده
 • داشتن تمکن مالی

روش قرمز سفید قرمز

در این نوع اقامت، به واسطه ثبت شرکت به شما اقامتی داده نخواهد شد. بلکه شما به واسطه استخدامی که در شرکت خود خواهید داشت اجازه اقامت دریافت می‌کنید. در این روش ابتدا یک کارت اقامت دو ساله دریافت می‌کنید که در صورت تمدید طی پنج سال، منجر به اخذ اقامت دائم اتریش می‌شود. بعد از شش سال زندگی در این کشور می‌توانید درخواست پاسپورت اتریش را ارائه دهید.

خرید ملک

این روش از پایدارترین روش های سرمایه گذاری در این کشور است. این نوع از سرمایه گذاری از این جهت ازامنیت بالایی برخوردار است که تمامی مراحل انجام آن زیر نظردولت است.

طرح خودحمایتی

در اقامت از طریق طرح خودحمایتی کافی است فرد متقاضی به دولت اتریش ثابت کند که در کشور خود فرد ثروتمندی است، و فقط قصد اقامت اتریش را دارد. ارائه گواهی تمکن مالی از جمله روش های اثبات این مدعاست. به عبارت دیگر،  داشتن سندهای ملکی و تجاری، فیش حقوقی یا گواهی دارا بودن سهام تاثیر بسزایی در مراحل اخذ این اقامت دارد. در این طرح فرد متقاضی باید یک ملک مسکونی اجاره کند. در پی آن اجازه اقامت یک ساله برای متقاضی صادر می‌شود که قابل تمدید است. سرانجام پس از پنج سال شخص می ‌تواند درخواست اقامت دائم اتریش را ارائه دهد.

سرمایه گذاری در این کشور اروپایی دارای مزایای بسیاری است که عبارتند از:

 • اخذ اقامت یک کشور اروپایی عضو شنگن
 • اعطای تابعیت دوگانه
 • امنیت بالای اقتصادی و سرمایه گذاری
 • امکان دریافت خدمات درمانی به شکل رایگان
 • امکان اخذ وام با سود کم
 • امکان دریافت پاسپورت اتریش
 • امکان همراه داشتن همسر و فرزند زیر هجده سال
 • پیشرفته بودن اتریش از جهات گوناگون اقتصادی، فرهنگی و ...
 • نظارت دقیق دولت اتریش بر امور سرمایه گذاری

و ...

 • پایین بودن ریسک مصادره اموال در اتریش
 • کنترل فساد در اتریش
 • کیفیت نظارتی در اتریش

·        میزان تولید ناخالص داخلی در اتریش بسیار بالاست. این امر باعث سودآوری هر چه بیشتر سرمایه در این کشور می‎‌گردد.

·        پایین بودن نرخ تورم در این کشور

·        پایین بودن میزان مالیات

·        فرم درخواست ویزا

·        دو قطعه عکس چهار و نیم در پنج و نیم

·        پاسپورت معتبر

·        مدارک شناسایی اعم از شناسنامه، کارت ملی و ..

·        گواهی تمکن مالی

·        اسناد املاک با مهر دادگستری

·        گردش حساب بانکی در چند ماه اخیر

·        گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب، ثبت شرکت و ...

·        دعوت نامه تجاری از سوی شرکت تجاری اتریش

·        رزرو هتل و بلیط هواپیما

·        ارائه کارت بازرگانی

·        لیست حقوق های دریافتی

·        بیمه نامه معتبر

·        ترجمه تمامی مدارک توسط دارالترجمه معتبر

·        پرداخت هرینه های کنسولی

و ...

اخذ ویزای اتریش به صورت معمول بیست روز تا یک ماه به طول می‌انجامد. این ویزا مدت مشخصی دارد و فرد متقاضی در صورت نیاز می‌تواند به تمدید آن اقدام کند. البته ویزای تجاری به مدت شش ماه اعتبار دارد. سفارت اتریش با توجه به وضعیت پاسپورت می‌تواند ویزایی با مدت اعتبار یک تا چهار سال برای متقاضی صادر کند.

ابتدا فرم درخواست را سایت سفارت دانلود و تکمیل کنید. سپس فرم موردنظر را به همراه مدارک گفته شده به سفارت تحویل دهید. وقت مصاحبه ای برای شما از سوی سفارت تعیین می‌شود. همراه مدارک تعیین شده از سوی سفارت د رمصاحبه حضور پیدا کنید. هزینه ی ویزای اتریش را پرداخت و سپس  منتظر اعلام نتیجه از سوی سفارت باشید.

جمع بندی

  کشور اتریش از مهم ترین کشورهای اروپایی در زمینه فعالیت های اقتصادی و سطح بالای زندگی اقتصادی، اجتماعی و … است. امنیت اقتصادی در کنار این عوامل، سبب جذب سرمایه گذاران بسیاری از سراسر جهان به این کشور می‌شود. سرمایه گذاری دراین کشور برای متقاضیان بسیار پرسود است. و از جمله روش های اخذ اقامت در این کشور قدرتمند اروپایی به شمار می‌آید.