ایرانوکا، شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایران کانادا
ویزای تجاری کانادا

کانادا اقتصادی فوق پیشرفته دارد. این کشور بسیاری از افرادی که می خواهند روابط تجاری خود را توسعه دهند جذب می کند. گاهی اوقات ممکن است لازم باشد که این افراد از کانادا دیدن کرده و با شرکای تجاری بالقوه ملاقات کنند. اینکار موجب می شود تا برنامه های خود را توسعه دهند یا توافق نامه های تجاری امضا کنند. شرط اول برای تحقق این امر اخذ ویزای تجاری کانادا است.
ممکن است برای ورود به کانادا به ویزا احتیاج داشته باشید. به همین دلیل دولت کانادا امکان دریافت ویزای تجاری و همکاری با هیئت های تجاری را ایجاد کرده است. ویزای تجاری کانادا به کسانی که می خواهند با اهداف تجارت با یک شرکت کانادایی وارد معامله شوند کمک می کند. این افراد وارد کشور می شوند و فعالیت های زیر را انجام می دهند:
• با این امکان در جلسات کاری شرکت می کنید.
• در کنفرانس ها یا کارگاه های آموزشی شرکت می کنید.
• توافق نامه ها و اسناد مورد نیاز را امضا می کنید.

ویزای تجاری کانادا چیست؟

ویزای مشاغل و نمایندگی های تجاری یک نوع ویزای موقت است. شخصی که آن را در اختیار دارد می تواند فقط برای مدت زمان کوتاه که معمولاً کمتر از 6 ماه است در کانادا بماند. لازم به ذکر است فردی که این ویزا را دارد، مجاز به کار در هیچ شرکتی کانادایی نیست. آنها فقط مجاز به بحث در مورد تجارت و امضای توافق نامه های احتمالی هستند.

چه زمانی به این ویزا احتیاج داریم؟

اگر می خواهید برای کار موقت به کانادا بروید، به ویزای تجاری نیاز دارید.

آیا با ویزای کسب و کار افراد بیمه هم می شوند؟

آن ها مجاز به استفاده از خدمات بیمه کانادا نیستید. شما نمی توانید از پوشش بهداشتی کانادا بهره مند شوید و یا برای دریافت اسناد کانادایی اقدام کنید.

سوالات معمول در رابطه با اخذ ویزای تجاری کانادا

شرایط بخصوصی برای اخذ ویزای تجار و نمایندگی های تجاری وجود دارد که متقاضی بالقوه باید آن ها را رعایت کند. فاکتورهای تعیین شده برای دریافت ویزای تجاری کانادا گسترده تر از معیارهای ویزای بازدید است. زیرا دولت و سفارت می خواهند اطمینان حاصل کنند که شما سعی نمی کنید به طور غیرقانونی در کانادا کار کنید.

شرایطی که باید رعایت شود به شرح زیر است:

 • شما باید تجارت شخصی خود را در کشوری غیر از کانادا داشته باشید یا کارمند مشاغل ثبت شده در کشوری غیر از کانادا باشید.
 • شما باید از محل کار خود درآمدی داشته باشید که در کشوری غیر از کانادا واقع شده باشد. بنابراین نمی توانید در کانادا کارمند یک شرکت یا موسسه باشید.
 • شما باید مدرکی داشته باشید که نشان دهد، در حال توسعه روابط تجاری با شرکتی در کانادا هستید یا از شما برای یک جلسه کاری، کنفرانس یا کارگاه دعوت شده است.

اگر این شرایط را برآورده نکنید، ممکن است متقاعد کردن سفارت یا کنسولگری کانادا برای اعطای ویزای تجاری دشوارتر باشد. حتی ممکن است آن ها درخواست شما را رد کنند.

برای اطمینان از اینکه می توانید با خیال راحت ارتباط برقرار کنید، باید مدارک مهارت زبان خود را برای به دست آوردن ویزا اعم از انگلیسی یا فرانسوی ارائه دهید. برای اثبات مهارت انگلیسی خود، باید در آزمون عمومی آموزش آیلتس شرکت کنید که آزمونی ارجح برای مهاجرت به کانادا است.

اگر از معیارهای توضیح داده شده در بالا برخوردار هستید، می توانید مراحل درخواست خود را برای دریافت ویزای تجاری کانادا آغاز کنید.

چندین مرحله وجود دارد که باید طی کنید.

 • صلاحیت شما برای ویزای تجاری کانادا تأیید شود.
 • پرونده درخواست و فرم های مرتبط به ویزای تجاری کانادا را تنظیم کنید.
 • درخواست ویزای تجاری کانادا را ارسال کنید.
 • منتظر پردازش باشید و به درخواست های اضافی برای تکمیل اطلاعات پاسخ دهید.
 • گذرنامه خود را برای مهر زنی ارسال کنید.

پرونده اخذ ویزای تجاری کانادا

بعد از اینکه مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کانادا را ارسال کردید، می توانید به کانادا سفر کنید. اگر قبلاً بلیط خود را رزرو کرده اید یا فقط شرح آنچه می خواهید در کانادا انجام دهید را ارائه کرده باشید، می توانید برنامه سفر را به طور کامل انجام دهید. ارائه دعوت نامه را فراموش نکنید.

دعوت نامه درخواست ویزای کانادا را باید از شرکتی طرف حساب شما است دریافت کنید. این نامه از سوی برگزارکنندگان کارگاه، کنفرانس یا نمایشگاه صادر می شود. اسناد ثبت شرکتی که در آن کار می کنید هم لازم است.

دعوت نامه می تواند نامه ای از کارفرمای خود شما باشد که عنوان شغل، حقوق و دلیل سفر شما به کانادا را بیان می کند. مورد بعدی اسناد ثبت نام از شرکت کانادایی طرف حساب است که شما را به کانادا دعوت کرده است.

نکات مهم

 • توجه داشته باشید همه اسناد باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشند و اگر ترجمه شده اند، باید گواهی درست ترجمه را به همراه داشته باشید.
 • پس از ارائه کلیه اسناد، می توانید برای ارسال درخواست اقدام کنید. شما باید هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید و درخواست شما تکمیل می شود.

 • در صورت درخواست اطلاعات بیومتریک، هزینه درخواست ویزای تجاری کانادا 100 دلار کانادا با هزینه اضافی 85 دلار کانادا است. بنابراین هزینه درخواست ویزای تجاری 185 دلار کانادا است.
 • اگر ویزای شما تأیید شود، باید هزینه پردازش گذرنامه را که هزینه آن حدود 45 دلار کانادا است بپردازید.

بسته به ترافیک کار سفارت کانادا که متقاضی آن هستید، باید از 1 تا 6 هفته صبر کنید تا ویزای تجاری کانادا پردازش شود.

از آنجا که ویزای تجاری کانادا ویزای اقامت موقت است، بیش از 6 ماه اعتبار ندارد. به شما توصیه می شود که فقط برای زمانی که در درخواست خود ذکر کرده اید در این کشور بمانید. حتی اگر این مدت کمتر از 6 ماه باشد. سفارت می تواند ویزایی به شما بدهد که برای مدت طولانی تری مانند 3 ، 5 یا حتی 10 سال اعتبار داشته باشد، اما شما نباید بیش از 6 ماه در یک زمان اقامت داشته باشید.

از آنجا که شما برای شرکت در یک جلسه تجاری یا دلیل مشابهی برای ویزا درخواست می کنید، نمی توانید افراد تحت تکفل خود را با ویزای تجاری به کانادا بیاورید. منظور افراد وابسته مثل همسر یا شریک زندگی مشترک و فرزندان خردسال شما هستند.

جمع بندی

  چگونه می توان برای ویزای تجاری کانادا اقدام کرد؟
  • تأیید صلاحیت خود را برای ویزای تجاری کانادا ارائه کنید.
  • پرونده کاری و فرم های درخواست ویزای تجاری را تنظیم کنید.
  • درخواست ویزای تجاری را ارسال کنید.
  • منتظر پردازش باشید و به درخواست های اضافی برای اطلاعات بیشتر پاسخ دهید.
  • گذرنامه خود را برای مهر زنی ارسال کنید.
  آیا می توانم با ویزای تجاری در کانادا کار کنم؟
  توجه داشته باشید که ویزای ویزیتوری کار با مجوز کار کانادا متفاوت است. شما نمی توانید به طور قانونی در کانادا بدون اجازه کار فعالیت کنید. اگر هنگام کار در کانادا با ویزای بازدید کننده پیشنهاد کار خود را از کارفرمای کانادایی تأمین کردید، باید قبل از شروع کار درخواست مجوز کار کنید.