ایرانوکا، شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایران کانادا
ویزای اکسپرس انتری کانادا
ویزای اکسپرس انتری کانادا
ویزای اکسپرس انتری کانادا

صدور ویزای اکسپرس انتری کانادا بر اساس سیستم Express Entry یک سیستم دولتی آنلاین است، و به مهاجران بالقوه کمک می کند تا از طریق جریان های مختلف وضعیت اقامت دائم را در کانادا را بدست آورند. این سیستم صلاحیت نامزدهای احتمالی را ارزیابی می کند و نمره خاصی را ارائه می دهد که باید حداقل نمره هر قرعه کشی را داشته باشد.

به محض اینکه داوطلب نمره یکسانی یا بالاتر از آخرین قرعه کشی داشته باشد، واجد شرایط می شود و برای درخواست وضعیت اقامت دائم دعوت می شود. سیستم برای آماده سازی اسناد و بارگذاری در حساب آنلاین، 90 روز فرصت می دهد. زمان پردازش برای ورود سریع حداقل 6 ماه طول می کشد. البته این مدت زمان بستگی به جریان پس از ارسال برنامه کامل دارد.

سوالات معمول در رابطه با اخذ ویزای اکسپرس انتری کانادا

کانادا تصمیم گرفته است که از ابتدای امسال یعنی سال 2021 سالانه حداقل 401،000 مهاجر پذیرایی کند و بیش از یک چهارم آنها از طریق سیستم Express Entry وارد کشور می شوند.

اداره مهاجرت در حال حاضر صدور ویزای اکسپرس انتری کانادا با شرایط آسان تری آغاز می کند. روز های شنبه برای درخواست مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) قرعه کشی Express Entry برگزار می شود. اخیرا 27،332 متقاضی اصلی دعوت شده بودند که فقط به CRS حداقل 75 نیاز داشتند. این داوطلبان برای دعوت شدن باید واجد شرایط کلاس تجربه کانادا (CEC) باشند.

علاوه بر قرعه کشی های ویژهCEC ، IRCC هم قرعه کشی هایی را انجام داده است، که نامزدهایی را که از برنامه نامزدهای استانی (PNP) نامزدی را دریافت کرده اند، مورد هدف قرار گیرند.

ناگفته نماند که دریافت ویزای اکسپرس انتری کانادا غیرقابل پیش بینی است، اما ما می دانیم كه كانادا متعهد شده است تا از 108،500 نفر تازه وارد از طریق برنامه های تحت مدیریت Express Entry در سال 2021 استقبال كند. محدودیت های سفر مانع دستیابی به این هدف بلند پروازانه است. اما وزیر مهاجرت گفته است که تلاش ها در یافتن مسیرهایی برای انتقال افراد مقیم موقت در کانادا به محل اقامت دائم متمرکز خواهد شد.

بر اساس یک رسانه منتشر شده IRCC هنگام رفع محدودیت های سفر، از کارگران ماهر خارج از کشور استقبال خواهند کرد. محدودیت های سفر به عنوان یک اقدام ایمنی عمومی اعمال می شود و وقتی دولت تصمیم بگیرد که مزیت استقبال از خارجی ها بیشتر از خطر انتشار COVID-19 باشد، این محدودیت ها برداشته می شوند.

نخست وزیر جاستین ترودو بارها وعده داده است كه هر كسی در كانادا واكسن می خواهد تا پایان سپتامبر 2021 این واكسن را انجام دهد. این بدان معنا نیست كه محدودیت ها در این زمان پایان می یابد، اما دلیل خوش بینانه ای برای مصونیت گسترده در کانادا است.

لطفا در مورد بهترین زمان برای ارسال مشخصات خود، جهت دریافت ویزای اکسپرس انتری کانادا را در نظر بگیرید. چون که این فرآیند می تواند ماه ها از زمانی که تصمیم می گیرید بخواهید به کانادا مهاجرت کنید تا زمان تأیید اقامت دائم شما طول بکشد.

شما نیاز به نتایج آزمون زبان خود و ارزیابی اعتبارنامه تحصیلی دارید، که تکمیل آنها تقریبا چند ماه به طول می انجامد. در صورت دریافت ITA ، 90 روز فرصت جهت درخواست اقامت دائم را دارید. پس از ارسال درخواست خود، استاندارد پردازش IRCC شش ماه طول می کشد.

اگر درخواست شما تأیید شود، تأیید اقامت دائم COPR  را دریافت می کنید، که تا زمان انقضا معاینه پزشکی یا گذرنامه شما معتبر است. این مرحله از فرآیند اخذ ویزای اکسپرس انتری کانادا، در حال حاضر با محدودیت های سفر مواجه می شود.

دارندگان COPR که پس از 18 مارس 2020 تأیید شده اند، به طور کلی اجازه ورود به کانادا را ندارند. برای عبور از مرز و تکمیل مهاجرت خود، آنها باید به دلایل دیگری مانند آمدن برای کارهای اساسی یا پیوستن به خانواده از محدودیت های سفر معاف شوند.

هنگامی که مرزها دوباره باز می شوند، FSWP نقشی اساسی خود را در دستیابی به اهداف مهاجرتی کانادا جهت اخذ ویزای اکسپرس انتری کانادا، بازی خواهد کرد. كانادا قصد دارد بیش از 400000 مهاجر را در سال پذیرا شود و سالانه به طور متوسط ​​110،000 مهاجر از طریق Express Entry وارد می شوند.

Express Entry یک سیستم آنلاین است که برای مدیریت برنامه های اقامت دائم کارگران ماهر از آن استفاده می کنند.

ببینید آیا واجد شرایط دریافت ویزا هستید؟

برای فهمیدن اینکه آیا واجد شرایط برنامه ویزای اکسپرس انتری کانادا هستید، چند مرحله وجود دارد:

ارزیابی شرایط

به چند سوال پاسخ دهید تا ببینید آیا حداقل شرایط را برآورده می کنید یا خیر. مشخصات دقیق هر برنامه کاری را بخوانید.

اسناد خود را آماده کنید

برای نشان دادن واجد شرایط بودن برای ورود سریع نیاز به مدارکی مانند نتایج آزمون زبان نیاز دارید. دریافت برخی از اسناد مدت زیادی طول می کشد، بنابراین باید اکنون آنها را آماده کنید. مدارک مورد نیاز خود را دریافت کنید.

نمایه خود را ارسال کنید

نمایه Express Entry شما جایی است که به اطلاعاتی درباره خودتان می دهید. اگر واجد شرایط باشید، کانادا شما را در گروه کاندیداهای خود قبول خواهد کرد. با استفاده از یک سیستم مبتنی بر امتیاز، در پنل Express Entry رتبه بندی می شوید. امتیاز شما براساس اطلاعات موجود در نمایه شما مشخص خواهد شد. نمره خود را بررسی کنید و مشخصات خود را ارسال کنید.

دعوت نامه دریافت کنید و برای ویزای اکسپرس انتری کانادا اقدام کنید

کانادا برای درخواست به داوطلبانی که بالاترین امتیاز را دارند، دعوت نامه ارسال می کند. اگر از شما درخواست شد، 90 روز فرصت دارید تا درخواست خود را برای اقامت دائم ارائه دهید. ما کامل ترین برنامه هایی را که دارای تمام اسناد پشتیبانی در 6 ماه یا کمتر هستند، پردازش خواهیم کرد.

برای هر توانایی زبان، سطح زبان مورد نیاز شغل خود را برآورده کنید.

 • نوشتن
 • خواندن
 • صحبت كردن

در 3 سال گذشته قبل از درخواست حداقل 1 سال سابقه کار را باید داشته باشید. می توانید این را به چند روش مختلف برآورده کنید:

 • تمام وقت در 1 شغل: 30 ساعت در هفته به مدت 12 ماه = 1 سال تمام وقت (1،560 ساعت)
 • مقدار مساوی در کار نیمه وقت: به عنوان مثال 15 ساعت در هفته به مدت 24 ماه = 1 سال تمام وقت (1،560 ساعت)
 • برای تأمین این شرط می توانید به تعداد لازم در شغل های پاره وقت کار کنید.
 • کار تمام وقت در بیش از 1 شغل: 30 ساعت در هفته به مدت 12 ماه در بیش از 1 شغل = 1 سال تمام وقت (1،560 ساعت)

باید تجربه کاری خود را با کار در کشور کانادا به دست آورید. این زمان را در حالی که تحت شرایط اقامت موقت با اجازه کار هستید، کسب خواهید کرد.

برای کلاس تجربه کانادایی هیچگونه شرایط تحصیل وجود ندارد. اگر می خواهید رتبه خود را در Express Entry برای اهداف مهاجرت ارتقا دهید، دو روش برای انجام این کار وجود دارد.

 

اگر در کانادا به مدرسه رفته باشید، می توانید از یک موسسه کانادایی امتیاز گواهی، دیپلم یا مدرک را بدست آورید:

موسسه متوسطه (دبیرستان) یا نهاد متوسطه

اگر تحصیلات خارجی دارید می توانید برای این موارد امتیاز کسب کنید:

یک اعتبار خارجی کامل شده ، و گزارش ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) برای اهداف مهاجرت از یک سازمان مشخص شده، که نشان می دهد تحصیلات شما برابر با یک گواهینامه، دیپلم یا مدرک تکمیل شده است.

تجربه کار حرفه ای شما باید کاری با حقوق باشد. از جمله دستمزد پرداخت شده یا کمیسیون بدست آمده وکار داوطلبانه یا کارآموزی بدون حقوق را حساب نخواهند کرد. برای کار پاره وقت، می توانید در هفته بیشتر یا کمتر از 15 ساعت کار کنید. به شرطی که به 1،560 ساعت برسد.

برای به دست آوردن ساعات لازم برای درخواست ویزای اکسپرس انتری کانادا، می توانید بیش از 1 کار نیمه وقت داشته باشید. کانادا هیچ میزانی را که بالای 30 ساعت در هفته کار کنید، محاسبه نخواهد کرد.

طبق طبقه بندی شغلی ملی کانادا (NOC) ، تجربه کار ماهر به این معنی است:

 • مشاغل مدیریتی (سطح مهارت 0)
 • مشاغل حرفه ای با نوع مهارت A
 • مشاغل فنی و مشاغل ماهربا مهارت نوع B

تجربه کاری شما می تواند در 1 یا چند نوع از مشاغل NOC 0،A  یا B باشد.

شما باید نشان دهید که وظایف مندرج در بیانیه اصلی شرح شغل در NOC را انجام داده اید. این شامل تمام وظایف اساسی و بیشتر وظایف اصلی ذکر شده است.

شما باید برای زندگی در خارج از شهر کبک برنامه ریزی کنید. شهر کبک کارگران ماهر خود را انتخاب می کند. هنگامی که مشخصاتخود را پر می کنید، از شما می پرسند که قصد دارید در کجای کانادا زندگی کنید. لازم نیست در آن شهر یا سرزمین مستقر شوید.

خود اشتغالی و تجربه کاری به دست آمده در دوران دانشجویی تمام وقت (حتی اگر در یک دوره کار تعاونی هم بودید) حداقل شرایط لازم برای این برنامه محسوب نمی شود.

باید حداقل سطح زبان را داشته باشید:

معیار زبان کانادایی 7 برای مشاغل NOC 0 یا A یا معیار زبان کانادایی 5 برای مشاغل NOC B

آزمونهای تأیید شده زبان باید در تمامی مهارت ها مورد تائید باشد.

 • نوشتن
 • خواندن
 • صحبت كردن

آزمون های زبان شما 2 سال پس از تاریخ نتیجه آزمون معتبر است. در نتیجه باید در روزی که برای اقامت دائم درخواست می کنید معتبر باشد.

جمع بندی

  یک سال تجربه کاری در کانادا با گذز نامه موقت، حداقل شرایط اخذ ویزای اکسپرس انتری کانادا است.

  • 30 ساعت در هفته به مدت 12 ماه = 1 سال تمام وقت (1،560 ساعت) ، یا
  • مقدار مساوی در ساعتهای پاره وقت ، مانند:
  • 15 ساعت در هفته به مدت 24 ماه = 1 سال تمام وقت (1،560 ساعت)
  • 30 ساعت در هفته به مدت 12 ماه در بیش از 1 شغل = 1 سال تمام وقت (1،560 ساعت)
  • برای کار پاره وقت، می توانید در هفته بیشتر یا کمتر از 15 ساعت کار کنید. به شرطی که به 1،560 ساعت برسد.