ایرانوکا، شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایران کانادا
ویزای استارت آپ کانادا
شرایط اخذ ویزای استارت آپ
شرایط اخذ ویزای استارت آپ

اگر شما یک کارآفرین ایرانی با ایده تجاری نوآورانه هستید، ممکن است شرایط مهاجرت به کانادا را داشته باشید. این فرصت از طریق اخذ ویزای استارت آپ کانادا به دست می آید. کانادا به دنبال کارآفرینان با استعدادی است که علاقه مند به راه اندازی مشاغل جدید هستند. کانادا بر این باور است که این افراد ضمن ایجاد فرصت های شغلی برای ساکنان کشور، اقتصاد کانادا را رونق می دهند.

در ادامه می‌توانید راهنمای گام به گام روند درخواست ویزای استارت آپ کانادا را بخوانید.

سوالات معمول در رابطه با اخذ ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا این فرصت را به کارآفرینان می دهد تا برای تأسیس مشاغل جدید به کانادا مهاجرت کنند. کارآفرینان مهاجر باید نشان دهند که تجارت آنها نوآورانه است، اشتغال جدیدی برای کانادایی ها ایجاد می کند و می تواند در مقیاس جهانی رقابت کند.

برای دریافت ویزای راه اندازی استارت آپ کانادا، چهار شرط وجود دارد.

شرایط تجارت در کانادا

شما باید حداقل 10٪ از حق رأی متصل به کلیه سهام شرکت را داشته باشید. با توجه به سازمان تعیین شده، باید حداقل 50٪ از حق رأی را که به تمام سهام شرکت متصل است، داشته باشید. یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده داشته باشید. شما باید نشان دهید که از صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر، گروه سرمایه گذاران یا دستگاه تجاری پشتیبانی می کنید.

برای انجام این کار، شما باید ایده تجاری خود را مطرح کنید و سازمان را متقاعد کنید که ارزش پشتیبانی دارد. روند طرح ایده تجاری شما برای هر سازمان متفاوت خواهد بود. اگر طرح شما موفقیت آمیز باشد، نامه پشتیبانی از سازمان دریافت می کنید که اجازه درخواست ویزای اولیه شما خواهد بود.

شرایط زبان

شما باید یک آزمون زبان از یک آژانس تایید شده انجام دهید. باید با کسب نمره مطلوب نشان دهید که حداقل سطح معیار زبان کانادایی (CLB) 5 به دو زبان انگلیسی یا فرانسوی در صحبت کردن، خواندن، شنیدن و نوشتن را دارید.

اثبات وجوه

پس از ورود به کانادا باید نشان دهید که پول کافی برای تأمین هزینه زندگی خود و افراد تحت تکفل را دارید. مقدار مورد نیاز شما به تعداد اعضا و شرایط خانواده شما بستگی دارد.

یک شرط از شروط لازم این است که مدارکتان را ارائه دهید؛ این مدارک شامل گواهی تعهد و نامه حمایت است. مدارک مذکور نشان دهنده این است که تجارت شما توسط یک سازمان تعیین شده پشتیبانی می شود. این اسناد، جزئیات مربوط به توافق شما با یک یا چند سازمان تعیین شده را پوشش می دهد و در درخواست ویزای راه اندازی شما از اهمیت بالاتری برخوردار است.

برخلاف برنامه های سرمایه گذاران فدرال و استانی که متقاضیان باید بودجه خود را سرمایه گذاری کنند، هیچ گونه سرمایه گذاری از اعتبارات شخصی شما لازم نیست.

در عوض واجدین شرایط باید حداقل 75000 دلار از یک سرمایه گذار کانادایی یا حداقل 200،000 دلار از یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر کانادایی را که توسط دولت کانادا شناخته شده است تضمین کنند. اگر متقاضی در دستگاه تجاری کانادایی شناخته شده پذیرفته شود، هیچ سرمایه گذاری لازم نیست.

می بایست فرم عمومی درخواست کانادا را پر کنید. اطلاعات در بخش "تأیید اعتبار" افزوده خواهد شد و باید مطمئن شوید که تمام سندهای مورد نیاز را تکمیل کرده اید. شما باید فرم را امضا کنید و تاریخ بزنید. در واقع ملزم هستید چک لیست سند را تکمیل کنید.

تمام اسناد ذکر شده را به ترتیب مشخص شده در چک لیست اسناد جمع آوری کنید. باید تمام مدارک لازم را در یک پاکت مهر و موم شده قرار دهید. چک لیست سند را نیز چاپ و امضا می کنید.شما ملزم هستید که بخش مرتبط به هزینه های درخواست خود را پرداخت کنید.

هزینه های درخواست شامل هزینه های پردازش است و برای شما و هرکسی است که در برنامه شما باشد. هزینه های شخص ثالث شامل هزینه آزمون های پزشکی، گواهینامه های پلیس و آزمون زبان است.

متقاضیان فردی موظف اند 85 دلار کانادایی را پرداخت کنند. خانواده هایی که با هم متقاضی هستند حداکثر کل هزینه 170 دلار کانادا را می پردازند. گروه های 3 نفره یا بیشتر و کارکنان آنها حداکثر هزینه ای که باید بپردازند به طور کلی 255 دلار کانادا است.

در پایان باید درخواست خود را ارسال کنید. قبل از ارسال درخواست ویزای استارت آپ کانادا، از کامل بودن آن اطمینان حاصل کنید. مطمئن شوید که همه فرم ها را امضا کرده اید. هزینه های مرتبط به شرایط خود را پرداخت کنید و رسیدها را در مدارک خود بگنجانید.

تمام اسناد را در یک پاکت 9*12 قرار دهید، در خارج از پاکت عنوان ویزای استارت آپ کانادا را بنویسید و به آدرس مناسب پست کنید.

زمان پردازش فعلی ویزای راه اندازی بین 12 تا 16 ماه است.

جمع بندی

    ویزای استارت آپ کانادا به کارآفرینان این فرصت را می دهد تا برای تأسیس مشاغل جدید به کانادا مهاجرت کنند. کارآفرینان مهاجر باید نشان دهند که تجارت آنها نوآورانه است، اشتغال جدیدی برای کانادایی ها ایجاد می کند و می توانند در مقیاس جهانی رقابت کنند.

    شما باید ایده تجاری خود را مطرح کنید و سازمان را متقاعد کنید که ارزش پشتیبانی دارد. روند طرح ایده تجاری شما برای هر سازمان متفاوت خواهد بود. اگر طرح شما موفقیت آمیز باشد، نامه پشتیبانی از سازمان دریافت می کنید که اجازه درخواست ویزای اولیه شما خواهد بود.