ایرانوکا، شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایران کانادا
ویزای توریستی دانمارک

کشور دانمارک از بهترین کشورهای اروپایی از لحاظ کیفیت زیست می باشد. لذا، یکی از گزینه های مناسب برای کسانی است که قصد گرفتن ویزای توریستی کشورهای اروپایی را دارند.
برای گرفتن ویزای توریستی این کشور، باید ابتدا اطلاعاتی در رابطه با دانمارک و شرایط، مراحل و مدارک قانونی مورد نیاز جهت دریافت ویزای آن را داشته باشید. پس با این مقاله ما را همراهی کنید تا به بررسی این موضوع بپردازیم و تمامی ابهامات شما را در رابطه با ویزای توریستی دانمارک برطرف سازیم.

دانمارک

کشور دانمارک از لحاظ موقعیت جغرافیایی در شمال اروپا واقع شده و با جمعیتی در حدود ۵/۵ میلیون نفر، جزء شادترین کشورهای دنیا محسوب می شود. این امر طبیعتاً از بالا بودن کیفیت زندگی در این کشور نشأت می گیرد.
دانمارک با داشتن طبیعت بسیار زیبا، ساحل های بزرگ و مکان های گردشگری و تاریخی فراوان، همواره شاهد ورود توریست هایی، از کشورهای دیگر می باشد. ویزای توریستی کشور دانمارک شامل تمام کشورهای اتحادیه اروپا می شود و با در دست داشتن آن، می توان به هر کشوری در این قاره سفر کرد.
به منظور دریافت ویزای توریستی ، باید به دفتر سفارت دانمارک در ایران مراجعه کرده، درخواست خود مبنی بر اخذ ویزای این کشور را ارائه دهید و اقدام به گرفتن یک وقت مصاحبه کنید. بعد از گذشت زمان مقرر شده در تاریخ مورد نظر در آن مکان حاضر شده و پس از تحویل مدارک مورد نیاز، منتظر تایید آن بمانید. (اکثر درخواست ها برای اخذ ویزای توریستی این کشور تایید می شوند.)

سوالات معمول در رابطه با اخذ ویزای توریستی در دانمارک

جهت دریافت ویزای توریستی دانمارک، به یک سری مدارک نیاز است، که در این بخش به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 • اصل کارت ملی و شناسنامه
 • ترجمه رسمی مدارک شناسایی
 • پاسپورت با اعتبار بالای یک سال
 • دو قطعه عکس با زمینه سفید )مخصوص ویزا(
 • پرینت گردش حساب سه ماه آخر شخص متقاضی و گواهی تایید بانک با ذکر نرخ یورو( جهت تایید استعانت مالی)
 • ارائه مدارکی مبنی بر شاغل بودن در شغل های رسمی و همچنین پروانه کسب برای شغل های آزاد و یا ارائه کارت دانشجویی( به منظور ثابت نمودن اشتغال فرد در کشور خویش جهت ضمانت برگشت او)
 • گرفتن رسید از هتلی که قرار است در تاریخ حضور در کشور دانمارک در آن اسکان داشته باشد.
 • سندهای ملکی فرد متقاضی اخذ ویزا ( می تواند اجاره نامه واحد استیجاری باشد.)
 • در صورت صدور دعوت نامه، باید شخص صادر کننده تمامی مدارک مالی و پاسپورت خویش را ارائه نماید.
 • تحویل بیمه درمانی با پوشش دهی ۳۰ هزار یورو و دارای اعتبار در کشورهای حوزه شنگن

نکته: کلیه مدارک فوق باید به زبان کشور دانمارک یا انگلیسی ترجمه شوند.

برای دریافت ویزای توریستی مدت زمانی جهت وقت گرفتن از سفارت خانه و اخذ تأییدیه فرد متقاضی نیاز است. لذا، باید چند ماه قبل از وقتی که قصد مسافرت به اروپا را دارید، جهت دریافت ویزا اقدام نمایید. از زمان درخواست ویزا به سفارت تا زمان صدور آن، حدوداً سی روز طول می کشد، که این مدت در فصل های تابستان و بهار که تقاضا بیشتر است، زمانبر تر خواهد بود. همچنین به این نکته نیز توجه کنید، که برای گرفتن نوبت مصاحبه از سفارت، باید از سه ماه قبل اقدام نمایید. لذا، تمام برنامه ریزی های لازم را از قبل انجام دهید.

برای دریافت ویزای توریستی مدت زمانی جهت وقت گرفتن از سفارت خانه و اخذ تأییدیه فرد متقاضی نیاز است. لذا، باید چند ماه قبل از وقتی که قصد مسافرت به اروپا را دارید، جهت دریافت ویزا اقدام نمایید. از زمان درخواست ویزا به سفارت تا زمان صدور آن، حدوداً سی روز طول می کشد، که این مدت در فصل های تابستان و بهار که تقاضا بیشتر است، زمانبر تر خواهد بود. همچنین به این نکته نیز توجه کنید، که برای گرفتن نوبت مصاحبه از سفارت، باید از سه ماه قبل اقدام نمایید. لذا، تمام برنامه ریزی های لازم را از قبل انجام دهید.

برای دریافت ویزای توریستی کشور دانمارک، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • جمع آوری تمامی مدارک مورد نیاز، ترجمه کردن آن ها به زبان انگلیسی یا دانمارکی و چیدمان صحیح آن ها
 • ارائه گواهی حساب بانکی از طرف رئیس شعبه
 • اقدام برای درخواست دریافت ویزا، تدوین و پر نمودن آن
 • گرفتن وقت مصاحبه از سفارت
 • پرداخت هزینه های مرتبط با وقت مصاحبه
 • حضور در وقت تعیین شده در سفارت
 • انجام پروسه انگشت نگاری

برای دریافت ویزای توریستی، باید مصاحبه و مدارک شخص متقاضی، به تایید سفارت دانمارک برسد و درصورت وجود یکی از علت های درج شده در زیر، درخواست شخص رد می شود.

 1. داشتن سابقه کیفری و سوء پیشینه
 2. وجود مدرک جعلی در میان مدارک ارائه شده
 3. قانع کننده نبودن دلیل سفر
 4. پاسپورت دست کاری شده باشد.
 5. تکمیل نبودن مدارک اخذ ویزا
 6. دعوت نامه دارای اعتبار نباشد.
 7. عدم تمکن مالی
 8. عدم وجود بیمه مسافرتی با اعتبار
 9. عدم وجود مکانی مشخص برای اقامت در طول مدت زمان مشخص شده ی ویزا

🔹 اگر نخستین بار می باشد، که درخواست خود مبنی بر گرفتن ویزا را ارائه می دهید. با در نظر گرفتن تایید شدن توسط سفارت، مدت زمان ویزا یک ماه می باشد. اما، اگر بار دوم است، که اقدام به دریافت ویزا خواهید کرد، می توانید ویزای ۳ تا 6 ماهه دریافت نمایید( ویزای مولتی پل) و برای بار سوم، درخواست شما می تواند برای مدت ۱۲ ماه باشد.

🔹 جهت اخذ ویزای مولتی پل، ارائه دعوت نامه از طرف اقوام درجه یک و یا دعوتنامه تجاری و تعداد دفعاتی که به این کشور سفر کرده اید، با ذکر تاریخ دقیق ورود و خروج از آن الزامی می باشد.

🔹 شما می توانید از طریق کارگذاری سفارت دانمارک در تهران، اقدام به گرفتن ویزای این کشور نمایید.

🔹 ویزای توریستی از لحاظ قانونی، قابل تبدیل و یا ایجاد تغییرات نمی باشد.( جز در بعضی از موارد استثنا )

 🔹 برخی از شرکت های معتبر با دریافت وثیقه از شما، بابت ضمانت جهت بازگشت به ایران ، کارهای متقاضیان گرفتن ویزا را رتق و فتق می کنند. لذا، در صورت نداشتن دعوت نامه، می توانید از این راه اقدام به اخذ ویزا نمایید.