ایرانوکا، شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایران کانادا
ویزای بیزینس و سرمایه گذاری یونان

یونان با وجود پیشینه تاریخی و مهد تمدن غرب بودن از لحاظ هنر و فلسفه و سیاست بسیار غنی است. این کشور در شبیه جزیره بالکن و بسیاری از جزایر دیگر و در میان دریاهای اژه قرار گرفته است و قاره اروپا، آسیا و آفریقا را به هم پیوند می دهد. کشور یونان از خط ساحلی وسیعی برخوردار است که بیشتر از 6000 جزیزه در این سرزمین قرار دارند.
برخورداری از آب وهوای مدیترانه ای و مناظر شگفت انگیز هر ساله گردشگران زیادی را به خود جلب می کند و به همین دلیل به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری و سرمایه گذاری دنیا محسوب می شود. باوجود برخی از سنت های قدیمی بومیان این سرزمین، آن ها هم چنان مردم مهمان نوازی هستند و متقاضیان ویزا می توانند در کنار آن ها به راحتی زندگی کنند. به همین دلیل خانه دوم خیلی از افراد به حساب می آید و برای متقاضیانی که قصد دریافت ویزای بیزینسی و سرمایه گذاری یونان را دارند، بسیار مناسب است.

آیا یونان برای بیزینس و سرمایه گذاری مهاجران قوانین خاصی دارد؟

سرمایه گذاری در کشور یونان یکی از امن ترین روش های سرمایه گذاری است؛ به طوری که حمایت و پشتیبانی اتحادیه اروپا را نیز شامل می شود و چون این کشور قوانین سخت و دست و پاگیری برای اقامت سرمایه گذاری ندارد، متقاضیان به راحتی می تواند در این کشور سرمایه گذاری کنند.
متقاضیان ویزای بیزینسی و سرمایه گذاری در یونان می توانند در زمینه های مختلفی چون: صنعت کشاورزی، ارتباطات و جهانگردی و علوم زیستی و تولید انرژی و خیلی از زمینه های دیگر سرمایه گذاری کنند. مهاجران باهدف سرمایه گذاری و کسب سود می توانند از طریق سرمایه گذاری ویزای بیزینسی این کشور را به دست بیاورند.
شما بعد از دریافت ویزای یونان می توانید همسر و فرزندنتان را هم با خود به این کشور بیاورید اما تا 5 سال اجازه کارکردن به شما و خانواده تان داده نمی شود؛ به وجود این، فرزندانتان از تمام امکانات تحصیلی این کشور بهره مند می شوند و فقط اجزای کار به آن ها داده نمی شود. بعد از 5 سال به شما و فرزندانتان اجازه کار داده خواهد شد. بعد از هفت سال نیز می توانید اقامت دائم یونان را از طریق سرمایه گذاری کسب کنید.

سرمایه گذاری در کشور یونان

همان طور که گفته شد، این کشور از مهاجرانی که قصد سرمایه گذاری در کشورشان را دارند به خوبی حمایت می کند و کسانی که می خواهند سرمایه خود را به این کشور بسپارند از امنیت کامل برخوردار می شوند؛ به دلیل اینکه این دولت بدهی زیادی به سایر کشورها دارد که باید از طریق سرمایه گذاران خارجی این کمبود را جبران کند. انواع مختلفی از سرمایه گذاری وجود دارد که در ادامه به هر کدام از این روش های کسب ویزای بیزینسی و سرمایه گذاری یونان خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق

افرادی که با هدف سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قصد دریافت اقامت کشور یونان را دارند، باید به آن ها بگوییم که این راه یکی از راه های پرریسک دریافت ویزای این کشور است؛ چون کشور یونان اقتصاد قوی ندارد و ولی به شما راه های بهتر و سودآورتری را پیشنهاد می دهیم.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

ابتدا این را به شما بگوییم که خرید ملک در یونان به هیچ نوع مدرک زبانی یا تحصیلی نیاز ندارد و فقط متقاضیان با خرید ملک در این کشور با حداقل سرمایه گذاری 250.000 یورو می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. این روش یکی از آسان ترین راه های سرمایه گذاری در یونان به شمار می رود؛ چون با خرید ملک چه به صورت مسکونی و چه به صورت تجاری در هر شهری از یونان سرمایه شما هم چنان حفظ می شود و بعد از اینکه اقامت دائم یونان را از آن خود کردید، می توانید ملک خود را بفروشید و سرمایه خود را باز پس بگیرید. اما بهتر است ملکی که تهیه می کنید در شهر آتن پایتخت این کشور باشد؛ چون این کار بیشتر به سود شماست و شما شانص بیشتری برای فروش آن در این شهر از یونان دارید.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

رایج ترین شکل سرمایه گذاری در کشور یونان سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود است برای افتتاح این شرکت دو شریک لازم است و حداقل سرمایه 4500 یورویی برای ثبت این نوع شرکت لازم و همه سرمایه گذاران به اندازه سرمایه خود در کمپانی مسئولیت دارند. انواع دیگر از ثبت شرکت می توان از شرکت با سهامی خاص یا عام، شرکت وابسته، شعبه مستقل و نمایندگی نام برد که در برای ثبت انواع این شرکت ها باید متقاضی علاوه بر سرمایه مشخص، برخی از مدارک لازم را نیز داشته باشد.

سوالات معمول در رابطه با اخذ ویزای بیزینس و سرمایه گذاری در یونان

کارآفرینی باید شخص در یک شرکت یا بیزینس سرمایه گذاری انجام بدهد که به یک بیزینس پلن احتیاج دارد تا طرح خود را به موافقت دولت یونان برساند. این سرمایه گذاری می تواند در یک رستوران، کارخانه، کارگاه فروشگاه و یا در هر زمینه دیگری باشد و بعد از اثبات سود و منفعت این بیزینس برای کشور یونان، فرد متقاضی سرمایه گذاری از دولت یونان تاییدیه دریافت می کند تا بتواند ویزای بیزینسی و سرمایه گذاری این کشور را به دست بیاورد و بیزینس خود را شروع کند. برخی از راه های ثبت شرکت و کسب تاییدیه از دولت یونان شامل موارد زیر می شود:

 • اولین قدم برای ثبت شرکت این است که میزان سرمایه خود را مشخص کند و اسم مناسبی برای مکان اش در نظر بگیرد.
 • طرح تجاری خوبی داشته باشد که در این کشور بتواند اشتغال زایی کند.
 • یک طرح تجاری یا بیزینس پلن مطمئن و یک پارچه ارائه بدهد.
 • فایده سودآوری و سرمایه گذاری این شرکت را کاملا به اثبات برساند.
 • داشتن مدارکی چون پاسپورت مدارک پزشکی و سوابق کاری و تحصیلی نیز الزامی است.

برای دریافت ویزای بیزینسی فرد باید از برخی از شرایط برخوردار باشد که شامل موارد زیر می شود:

 • متقاضی اقامت سرمایه گذاری باید حداقل 18 سال داشته باشد
 • سابقه کیفری و سوء پیشینه  نداشته باشد.
 • قانونی بودن منبع درآمدتان را به اثبات برساند
 • از درآمد ثابت و منظم برای حمایت از خانواده و وابستگان برخوردار باشد
 • بتواند هزینه های مالی برنامه ثبت شرکت را تامین کند.

افرادی که می خواهند با هدف سرمایه گذاری در کشور یونان ویزای این کشور را به دست بیاورند، باید تمام جوانب کار را در نظر بگیرید و برای سرمایه گذاری اقدام کنند که لازمه آن آگاهی از مزایا و معایب سرمایه گذاری در این کشور است.  

مزایا سرمایه گذاری در یونان

 • فرد متقاضی بعد از دریافت ویزای این کشور می تواند همسر و فرزندتان زیر 21 سال خود و پدر و مادر را به خود به این کشور بیاورد و تمام اعضای خانواده متقاضی ویزا از تمام امکانات رفاهی و تحصیلی برخوردار خواهند شد
 • در صورتی که متقاضی حتی یکی روز را در این کشور گذرانده باشید و در همان روز اول با ارائه مدارک لازم می تواند درخواست ویزای سرمایه گذاری کند.
 • برای تمدید اقامت یونان لازم نیست فرد متقاضی حضور فیزیکی داشته باشد.
 • با برخورداری از ویزای یونان حتی بدون اینکه به ویزا نیاز داشته باشید و می توانید به کشورهای شنگل مسافرت کنید و از 90 تا 180 روز را در آن جا بگذرانید.
 • روند درخواست اقامت از زمان سرمایه گذاری تا زمانی که اجازه اقامت صادر می شود بسیار کوتاه تر است و فقط حدود 40 روز به طول می انجامد و شما در کمترین زمان می توانید ویزای این کشور را به دست بیاورید
 • این کشور دوتابعیتی بودن افراد خارجی را پذیرفته است و مهاجران خارجی می توانند پاسپورت قبلی خود را هم چنان حفظ کنند.

معایب سرمایه گذاری در یونان

 • نرخ مصادره اموال در این کشور نسبت به سال های پیش افت داشته است و از لحاظ کنترل فساد در سطح متوسطی قرار دارد.
 • چون این کشور از لحاظ اقتصادی در سطح پایینی از دیگر کشورها در اتحادیه اروپا قرار گرفته، امنیت سرمایه گذاری در این کشور در حد متوسطی است.
 • به متقاضی ویزا اجازه کار نمی دهند و فقط به صورت مدیر می تواند در این کسب و کار فعالیت داشته باشید.
 • ممکن است که پروسه سرمایه گذاری در یونان بین 7 تا 12 سال به طول بیانجامد.

جمع بندی

  ویزای بیزینسی و سرمایه گذاری در یونان یکی از آسان ترین راه های کسب اقامت این کشور تاریخی و جذاب محسوب می شود که در طی آن متقاضیان سرمایه گذاری از حمایت همه جانبه دولت یونان بهره مند می شوند. بعد از گذشت 7 سال از دریافت ویزا، فرد در صورتی که زبان یونانی را به خوبی بیاموزد و بیزینس او سود و منفعتی برای این کشور به ارمغان بیاورد و با فرهنگ مردم آن عجین شود می تواند پاسپورت این کشور را از آن خود کند و همراه خانواده خود در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا زندگی کند؛ بدون اینکه اعتبار پاسپورت قبلی خود را از دست بدهد.