ایرانوکا، شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایران کانادا
ویزای بیزینسی و سرمایه گذاری در ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از کشورهایی است که نام آن ها در میان اقتصادهای بزرگ دنیا قرار گرفته است. این کشور از نظر جغرافیایی نیز در موقعیت خوبی در اروپا قرار دارد و با کشورهایی چون آلمان و فرانسه مرز مشترک دارد.

اتحادیه اروپا

کشور ایتالیا عضو اتحادیه اروپاست. به غیر از آن عضو ناتو بوده و زبان رسمی آن ایتالیایی است. در کشور ایتالیا به زبان های آلمانی و فرانسوی هم صحبت می شود. اگر شما در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی می کنید، می توانید بدون نیاز به ویزا به ایتالیا سفر کنید.

صنعت گردشگری

از نظر گردشگری، کشور ایتالیا یکی از قطب های دنیا به شمار می رود. به این دلیل که این کشور دارای پیشنینه تاریخی بوده و آثار فرهنگی و تاریخی متعددی در آن وجود دارد. این یک نقطه قوت در اقتصاد ایتالیا است که می تواند مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار بگیرد.

فرصتی طلایی برای سرمایه گذاری

کشور ایتالیا یکی از راه های دسترسی به بازار اتحادیه اروپاست. همین نکته می تواند فرصتی برای راه اندازی کسب و کار مناسب باشد. کشور ایتالیا یکی از کشورهایی است بیشترین تقاضا را برای سرمایه گذاری دارد. دولت این کشور برای سرمایه گذاران قوانینی را وضع کرده است.

روش های سرمایه گذاری در ایتالیا

برای سرمایه گذاری در ایتالیا روش های مختلفی وجود دارد. شما می توانید در استارتاپ سرمایه گذاری کنید. در این روش به 500 هزار یورو سرمایه نیاز دارد. روش دیگر این است که اوراق قرضه خریداری کنید. در این روش شما به 2 میلیون یورو نیاز دارید. البته این مبلغ حداقل است و می توانید مبالغ بیشتری را سرمایه گذاری کنید.

سرمایه گذاری در پروژه های عمومی

سرمایه گذاران خارجی می تواند با سرمایه گذاری در یکی از پروژه هایی مانند آموزشی، مهاجرتی، تحقیقاتی و غیره اقامت کشور ایتالیا را دریافت کنند. این پروژه بیشتر در راستای منافع عمومی هستند.

سوالات معمول در رابطه با اخذ ویزای بیزینسی و سرمایه گذاری در ایتالیا

در پاسخ به این سوال باید گفت که بله! به طور کلی هر کشوری برای جذب مهاجر و سرمایه گذار، قوانین خاص خودش را دارد. شما قبل از این که کشور مقصد را برای مهاجرت انتخاب کنید، باید شاخص های اقتصادی آن کشور را بررسی کنید. در ادامه به یکی از مهم ترین شاخص ها اشاره می کنیم.

  • نرخ مصادره اموال در کشور ایتالیا

شما به عنوان یک سرمایه گذار باید از نرخ مصادره اموال آگاه باشید. کشور ایتالیا یکی از امن ترین کشورها برای سرمایه گذاری است. به این دلیل که عدد شاخص مصادره اموال برای ایتالیا برابر 1 است. شاخص مصادره اموال عددی بین 1 تا 7 است.

هر چه که این عدد به 7 نزدیک باشد، نشان می دهد که دولت در صورتی که اراده کند، می تواند اموال سرمایه گذار خارجی را مصادره کند. هر چه این عدد به 1 نزدیک باشد، نشان دهنده امنیت بالای اموال در آن کشور است.

  • خرید ملک در کشور ایتالیا

خرید ملک در کشور ایتالیا یکی از روش های سرمایه گذاری است. شاید بتوان گفت که این روش راحت ترین روش برای گرفتن اقامت باشد. به این دلیل که تنها نیاز است متقاضی تمکن مالی برای خرید خانه را داشته باشد. در این روش شما حتی نیاز به مدرک زبان یا مدرک تحصیلی هم ندارید.

  • ثبت شرکت در کشور ایتالیا

در کشور ایتالیا می توانید شرکت خود را ثبت کنید. برای این کار لازم است مراحل اداری لازم را طی کنید. به طور کلی در ایتالیا حداقلی برای میزان سرمایه گذاری جهت ثبت شرکت تعیین نشده است. این مبلغ را اداره مهاجرت ایتالیا مشخص می کند.

  • سرمایه گذاری در شرکت از قبل تاسیس شده

برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری ایتالیا، حتما لازم نیست یک شرکت جدید تاسیس کنید. شما می توانید با سرمایه گذاری در یک شرکتی که از قبل تاسیس شده است، سرمایه گذاری کرده و ویزای بیزینسی بگیرید.

  • ویزای خود اشتغالی

اگر بتوانید شرکت مورد نظر خود را در کشور ایتالیا ثبت کنید، می توانید به مدت 3 سال اقامت ایتالیا را دریافت کنید. بعد از اتمام این زمان در صورتی که شرکت شما به فعالیت خودش ادامه داده باشد، می توانید اقامت خود را ثبت کنید.

برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری در کشور ایتالیا در ابتدا باید مدارک ضروری را آماده سازی کنید. هر یک از مدارک به یک اندازه مهم هستند و باید کامل باشند.

  • آماده سازی مدارک

گذرنامه معتبر، عکس های پاسپورتی، اسناد بانکی جهت اثبات تمکن مالی و گواهی عدم سوء پیشینه از جمله مدارک لازم برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری ایتالیا هستند.

  • داشتن حداقل سرمایه

برای راه اندازی کسب و کارتان پیشنهاد می شود که حداقل 10 هزار یورو در حساب خود داشته باشید. این میزان پول برای ثبت یک شرکت از نوع شرکت با مسئولیت محدود در کشور ایتالیاست. حداقل سرمایه برای هر کسب و کاری می تواند متفاوت باشد. برای مثال برای سرمایه گذاری در استارتاپ ها باید حداقل 50 هزار یورو سرمایه داشته باشید.

  • گرفتن اقامت برای خانواده

اگر شما متاهل هستید، با گرفتن اقامت سرمایه گذاری ایتالیا، برای همسر و فرزندان خود هم می توانید اقامت بگیرید. در حین درخواست برای اخذ اقامت در کنار سایر مدارک خود، باید مدرکی را مبنی بر متاهل بودن خود ارائه دهید. در نهایت می توانید برای همسر و فرزندان خود هم اقامت بگیرید.

جمع بندی

    در این مطلب یکی از روش های اخذ اقامت کشور ایتالیا را مورد بررسی قرار دادیم. برای سرمایه در کشور ایتالیا لازم است در ابتدا حداقل میزان سرمایه را داشته باشید. به عبارتی دیگر یکی از شرایط ویزای سرمایه گذاری، اثبات تمکن مالی است. سایر مراحل شامل آماده سازی مدارک جهت درخواست ویزا می شود.