ایرانوکا، شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایران کانادا
ویزای توریستی در ایتالیا

گرفتن ویزای توریستی ایتالیا قوانین خاص خودش را دارد. برای مثال شما هنگامی که می خواهید برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام کنید، باید از قبل چند سفر خارجی داشته باشید. برای این مسئله می توانید به کشورهای نزدیک ایران از جمله ترکیه یا امارات سفر خارجی داشته باشید.

تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا

از جمله قوانین مهم برای اعطای ویزای توریستی ایتالیا این است که شما باید میزان تمکن مالی خود را ثابت کنید. برای این کار از بانک گردش حساب و همچنین مانده حساب خود را دریافت کرده و ضمیمه مدارکتان کنید. برای مدت زمان گردش حساب، باید گردش حساب سه ماه اخیر را از بانک بگیرید.

ویزای توریستی ایتالیا با دعوت نامه

یکی از روش های گرفتن ویزای توریستی این است که شما یک دعوت نامه معتبر داشته باشید. این دعوت نامه می تواند از طرف یکی از دوستان یا فامیل درجه یک شما باشد. مشخصات شما باید در دعوت نامه ذکر شده باشد تا بتوانید ویزای توریستی بگیرید.

مدت زمان درخواست

وقتی که شما برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام می کنید، از 15 تا 60 روز طول می کشد تا ویزای شما تایید شود. در بعضی مواقع سفارت ایتالیا ویزای شما را با تاخیر صادر می کند که برای جلوگیری از این اتفاق خوب است که 3 ماه قبل از سفر نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید.

ویزای توریستی ایتالیا با وثیقه

برخی از افراد برای اولین بار است که قصد اخذ ویزای توریستی دارند. این گروه افراد می توانند از روش دعوت نامه استفاده کنند. در صورتی که چنین امکانی برای آن ها فراهم نیست می توانند با قرار دادن وثیقه در موسسات مهاجرتی دعوت نامه دریافت کنند.
موسساتی که در زمینه ویزای توریستی ایتالیا با استفاده از روش دعوت نامه فعالیت می کنند، در ازای دعوت نامه از متقاضی وثیقه دریافت می کنند. این وثیقه برای این است که متقاضی متعهد می شود که به ایران بازگردد.

ریجکت

به هر دلیلی ممکن است که افسر ویزای شما را رد کند. اگر گذرنامه شما معتبر نباشد، اگر سابقه کیفری داشته باشید، اگر دلایل خود را از سفر به صورت واضح بیان نکنید، افسر می تواند ویزای شما را رد کند.

نکات سفر به ایتالیا

برای سفر به ایتالیا لازم است نکاتی را بدانید. واحد پول این کشور یورو است. زمان کشور ایتالیا از تهران 2 ساعت و نیم عقب است. کد ایتالیا 39+ است. 112 شماره تماس اضطراری است. تاکسی آنلاین اوبر در ایتالیا فعال است. نوشیدن آب از چشمه های ایتالیا رایگان است.

چرا به ایتالیا سفر کنیم؟

شاید از خودتان بپرسید که چه دلیلی وجود دارد تا من ایتالیا را برای تفریح و گردش انتخاب کنم؟ آیا به اندازه کافی در این کشور مناظر دیدنی وجود دارد؟ با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با شهرهای رویایی ایتالیا آشنا کنیم.

شهرهای افسانه ای ایتالیا

شهرهایی مانند رم و ونیز از جمله شهرهای رویایی و بسیار جذاب کشور ایتالیا است. ونیز یکی از شهرهای بسیار مشهور ایتالیاست که افراد بسیار زیادی از سراسر دنیا برای دیدن آن به ایتالیا می روند. برج پیزا از جمله دیدنی های دیگر کشور ایتالیا به شمار می رود.

معماری و هنر

از نظر معماری و هنر، کشور ایتالیا یکی از بهترین مکان هاست. به این دلیل که ساختمان هایی با معماری های فوق العاده در آن وجود دارند. بی جهت نیست که گفته می شود، نیمی از فرهنگ قاره اروپا در کشور ایتالیاست.

غذاهای ایتالیایی

غذاهای ایتالیایی از خوشمزه ترین غذاها هستند. غذا در ایتالیا به اندازه هنر و فرهنگ این کشور مهم است. غذاهای محلی و سنتی ایتالیا برای هر ذائقه ای مناسب هستند. سرآشپزهای بین المللی ایتالیا، خوشمزه ترین غذاها را درست می کنند.

طبیعت زیبا

از جمله دیگر دلایل سفر به ایتالیا، طبیعت زیبا و دیدنی این کشور است. ایتالیا باغ های زیبا و دریاچه های رویایی را دارد. رشته کوه آلپ از دیدنی های پر طرفدار این کشور است که میزبان گردشگران سراسر دنیا در فصل زمستان است.

سواحل ایتالیا

ایتالیا کشوری است که مرز آبی هم دارد. 20 منطقه از کشور ایتالیا مرز آبی دارند. گذراندن اوقات فراغت در کنار سواحل زیبا و دل انگیز ایتالیا واقعا دلچسب است. بیشتر مردمی که به سواحل ایتالیا می آیند، به ورزش های ساحلی مشغول شده و از آن لذت می برند.

جشنواره ها

در ایتالیا هر ساله جشنواره های متعددی برگزار می شود. این جشنواره ها بخشی از فرهنگ کشور ایتالیا هستند و برای شادی مردم برگزار می شوند. برای مثال می توان به جشنواره زیبای نبرد پرتقال ها اشاره کرد که هر ساله در کشور ایتالیا برگزار می شود.

آیا با ویزای توریستی ایتالیا می توان تحصیل کرد؟

ویزای توریستی برای تفریح و گردشگری افراد صادر می شود. بنابراین نمی توان برای تحصیل از آن استفاده کرد. اما زمانی که به ایتالیا با ویزای توریستی سفر می کنید، می توانید از دانشگاه های این کشور دیدن کنید.برای تحصیل کردن در کشور ایتالیا، باید شرایط لازم را داشته باشید. کشور ایتالیا برای تحصیل شرایطی متفاوت با ویزای توریستی قرار داده است.

ویزای تحصیلی در ایتالیا

برای تحصیل در ایتالیا شما می توانید از بورسیه استفاده کنید. در این صورت تحصیل شما رایگان خواهد بود. برای تحصیل با هزینه شخصی نیز باید تمکن مالی خودتان را ثابت کنید. درضمن داشتن مدرک زبان برای تحصیل در ایتالیا لازم است. بعلاوه از آن نمرات و سابقه تحصیلی شما هم اهمیت دارد.

جمع بندی

    سفر به ایتالیا نیازمند اخذ ویزای توریستی ایتالیاست. برای گرفتن این ویزا باید اقدامات لازم را انجام دهید. از شرایطی که برای اخذ ویزا باید داشته باشید این است که سابقه سفر خارجی داشته باشید. بعلاوه باید تمکن مالی خودتان را هم بتوانید ثابت کنید. در این مطلب به تمامی موارد و نکات مهم در زمینه اخذ ویزای توریستی ایتالیا اشاره کردیم.