ایرانوکا، شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایران کانادا
ویزای کسب و کار و سرمایه گذاری سوئد

راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری یکی از روش هایی است که می توانید با کمک آن اقامت کشور سوئد را دریافت کنید. برای دانستن مراحل گرفتن ویزای بیزینسی و سرمایه گذاری در سوئد، با ما همراه باشید. در این مطلب به بررسی اقدامات لازم برای گرفتن ویزا می پردازیم.

ویزای بیزینسی و سرمایه گذاری سوئد

کشور سوئد یکی از کشورهای صنعتی دنیا به شمار می رود. کشور سوئد از نظر سرمایه گذاری تنوع بالایی دارد. لازم به ذکر کرد شرکت ها مهم دنیا از جمله ولو در همین کشور هستند. اخیرا دولت سوئد سیاست هایی را برای جذب سرمایه گذار خارجی پیاده سازی کرده است.

خرید ملک

خرید ملک یکی از راه های سرمایه گذاری در کشور سوئد است. در این روش شما با خریدن یک ملک در سوئد، می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. شاید بتوان گفت که خرید ملک یکی از راحت ترین راه ها برای اخذ ویزای سوئد است. در این روش شما حتی نیاز به داشتن مدرک زبان ندارید.

طرح تجاری

کشور سوئد از سرمایه گذاران خارجی برای کارآفرینی و شروع کسب و کار در سوئد استقبال می کند. قبل از هر چیز شما باید طرح تجاری خود را ارائه دهید. با این کار توضیح می دهید که چه برنامه ای برای کسب و کارتان دارید؟ همچنین باید این را هم توضیح دهید که چطور می توانید حقوق کارکنان خود را بپردازید. طرح تجاری شما باید در راستای منافع سوئد باشد.

سختگیری

این نکته را هم باید گفت که در کشور سوئد نسبت به سایر کشورها از جمله آلمان و اسپانیا، در زمینه ارائه مجوز کسب و کار سختگیری بیشتری می شود. اما اگر طرح تجاری شما موفق شود و تاییدیه را بگیرید، اقامت 2 کشور سوئد به شما داده می شود. هنگامی که این اقامت به پایان برسد، با نشان دادن میزان فعالیت و پویایی شرکت خود می توانید اقامت را تمدید کنید.

اقامت افراد متاهل

اگر شما فردی متاهل باشید، می توانید برای خانواده خود هم اقامت بگیرید. همسر و فرزندان متقاضی ویزای سرمایه گذاری در سوئد، می توانند اقامت بگیرند. دقت داشته باشید که تنها فرزندان زیر 18 سال می توانند اقامت بگیرند.

مدت اقامت

مدت زمان اقامت شما در ابتدای کار به صورت موقتی است. چنان چه بتوانید شرکت خود را به خوبی مدیریت کنید بعد از گذشت 4 سال، اقامت موقت شما به اقامت دائم تبدیل می شود. بنابراین می توانید پاسپورت کشور سوئد را بگیرید.

استانداردهای سرمایه گذاری در سوئد

شما به عنوان یک سرمایه گذار، باید استانداردهای سرمایه گذاری در سوئد را مورد بررسی قرار دهید. اولین شاخص مهم، نرخ مصادره اموال است. خوشبختانه کشور سوئد از این نظر یکی از امن ترین کشورها برای سرمایه گذاران خارجی است.

شاخص کنترل فساد

از نظر شاخص کنترل فساد، کشور سوئد یکی از بهترین کشورهاست. شاخص کنترل فساد به این معنی است که قدرت عمومی برای رسیدن به منافع شخصی به چه میزان است؟ این شاخص عددی است بین منفی 2.5 تا مثبت 2.5 که سوئد در رتبه خوبی (2.2) قرار دارد.

سوالات معمول در رابطه با اخذ ویزای سرمایه گذاری سوئد

در این بخش می خواهیم به بررسی اقدامات لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور سوئد بپردازیم. تمامی مراحل برای اخذ وایزا باید طی شود تا ویزای شما مجور صدور را دریافت کند.

  • ثبت شرکت

برای راه اندازی کسب و کار خود باید شرکت خود را ثبت کنید. قبل از ثبت شرکت باید تصمیم بگیرید که شرکت شما از چه نوعی است؟ میزان سرمایه لازم برای ثبت هر نوع شرکت متفاوت است.

  • مشاغل کوچک شخصی

اگر می خواهید که کار شما به صورت نیمه وقت باشد، می توانید این نوع کسب و کار و تجارت را برای خود انتخاب کنید. این نوع کسب و کار مخصوص زمان های اوقات فراغت هم است. افراد برای کسب سود بیشتر از این گزینه استفاده می کنند. از قوانین این نوع شرکت ها این است که باید فاقد کارمند باشند.

  • مالکیت اختصاصی

این نوع کسب و کار به این صورت است که صاحب کسب و کار نسبت به شرکت خود، مسئول است. همچنین می تواند کارمندانی را هم استخدام کند. نوع دیگری از شرکت ها هستند که به صورت مشارکت عمومی اند. قانون این نوع شرکت ها این است که حداقل دو عضو موسس داشته باشد.

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور سوئد، لازم است از قوانین مربوطه تبعیت کنید. در مورد قوانین انواع شرکت ها که توضیح دادیم. سایر قوانین مربوط به درخواست و مدارک لازم جهت اخذ ویزا را در این بخش به شما می گوییم.

  • قانون گذرنامه

از جمله مهم ترین و اصلی ترین مدارکی که برای اخذ ویزای سرمایه گذاری نیاز دارید، گذرنامه معتبر است. منظور از گذرنامه معتبر این است که تاریخ انقضای آن تمام نشده باشد. معمولا مدت اعتبار شش ماه برای گذرنامه تعیین می شود که ممکن است متغیر هم باشد.

  • مدارک زبان

شما باید مدارکی را که ثابت کند زبان خارجه (انگلیسی یا سوئدی) بلد هستید را ارائه کنید. در ضمن مدارکی که ثابت کند شما دارای تجربه کافی در کسب و کار خود هستید هم لازم است.

  • اثبات فروش محصول

از جمله سایر مواردی که باید آن را ثابت کنید این است که محصول شما در سوئد به فروش می رسد و بازار آن در کشور سوئد خوب است. البته این قانون برای کسب و کارهایی است که محصولی را می فروشند.

  • تمکن مالی

تمکن مالی فرد متقاضی از اساسی ترین موارد است. شما باید بتوانید توانایی مالی خود را ثابت کنید. این کار با ارائه مدارک و اسناد املاک و همچنین مستندات بانکی شما امکان پذیر است. برای همسر و فرزندان خود هم باید مقداری پول در حسابتان داشته باشید.

جمع بندی

    کشور سوئد یکی از محبوب ترین مقاصد ایرانیان برای اشتغال و زندگی است. به این دلیل که سوئد از نظر اقتصادی و رفاه در رتبه خوبی قرار گرفته است. در ضمن ساعت کاری آن هم کمتر است. هر آنچه که برای گرفتن ویزای کاری سوئد لازم بود را در این مطلب به شما گفتیم.