ایرانوکا، شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایران کانادا
ویزای دانش آموزی کانادا

برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا باید در نظر گرفته شود چه سنی در کانادا خردسال محسوب می شود. در آلبرتا، مانیتوبا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، کبک ، ساسکاچوان کودک زیر 18 سال، خردسال است. اما در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، نوا اسکوشیا، نوناووت، یوکان زیر 19 سال نیاز به ویزای دانش آموزی کانادا دارند.

تابعیت و مهاجرت کانادا از اول آگوست 2014، تعریف خود را از یک کودک وابسته برای برنامه های مهاجرتی تغییر داده است. کودک وابسته باید به جای محدودیت قبلی در سن زیر 22 سال، زیر 19 سال داشته باشد.

افراد زیر 18 سال باید ویزای دانش آموزی خود را داشته باشند. حتی اگر مشخصات آن ها در آن گذرنامه تأیید شده باشد، نمی توانند از گذرنامه والدین خود استفاده کنند. در صورت تمایل به تحصیل در کانادا، افراد خردسال باید درخواست مجوز تحصیل کنند.

سوالات معمول در رابطه با اخذ ویزای دانش آموزی کانادا

اگر کودک به تنهایی سفر می کند باید یک نسخه از شناسنامه خود و همچنین یک نامه مجوز، ترجیحاً به زبان انگلیسی یا فرانسه، با امضای هر دو والدین یا سرپرست قانونی خود را داشته باشد. در مجوز نامه باید آدرس والدین (یا سرپرست قانونی) و شماره تلفن آنها ذکر شود. همچنین باید نام، آدرس و شماره تلفن بزرگسالی که مسئولیت کودک در کانادا را به عهده خواهد دارد، ذکر شود.

کودک باید یک نسخه از شناسنامه خود و همچنین یک نامه مجوز، ترجیحاً به زبان انگلیسی یا فرانسوی، با امضای والدینی که با او سفر نمی کنند داشته باشد. در نامه مجاز باید آدرس و شماره تلفن والدین غیر همراه باشد. فتوکپی پاسپورت یا شناسنامه ملی والدین غیر همراه، همراه با امضای حامل، باید ضمیمه شود.
علاوه بر این افسران مهاجرت بخصوص در مورد کودکان گمشده یا فراری هوشیار هستند. آنها ممکن است درمورد کودکانی که شما را به کانادا همراهی می کنند از شما سوال کنند یا از کودکی که تنها سفر می کند پرسش کنند.
اگر والدین از هم جدا شده یا طلاق گرفته باشند، و حضانت کودک را مشترکاً دارند، والدینی که با کودک در سفر هستند باید کپی مدارک حضانت قانونی را به همراه داشته باشند. همچنین توصیه می شود که آنها نامه دیگری از والدین برای گرفتن حضانت کودک در سفر به خارج از کشور را داشته باشند.
اگر والدین از هم جدا شده یا طلاق گرفته باشند و حضانت فرزند به تنهایی بر عهده یکی از آنها باشد، اجازه نامه را می توان فقط توسط آن والدین امضا کرد و یک نسخه از حکم حضانت نیز ارائه می شود. اگر یکی از والدین کودک فوت کرده باشد، باید نسخه ای از گواهی فوت ارائه شود.

علاوه بر مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا، اگر یک خردسال کمتر از 17 سال سن داشته باشد و بدون پدر و مادر یا سرپرست قانونی برای تحصیل به کانادا بیاید، به مدارک اضافی نیاز دارد. باید یک فرد بالغ مسئول در کانادا مراقب این خردسال باشد. این شخص به عنوان متولی شناخته می شود.
در برخی موارد، ممکن است برای فرزندان خردسال بین 17 سال تا سن بزرگسالی در شهر یا موسسه آموزشی که قصد تحصیل دارند، قیم نیز مورد نیاز باشد. این موضوع به صلاحدید یک افسر مهاجرت خواهد بود.
اسناد مورد نیاز
یک فرد خردسال برای ویزای دانش آموزی کانادا به دو سند محضری احتیاج دارد. سند محضری سندی است که توسط دفاتر اسناد رسمی تأیید شده باشد. اولین سند محضری باید توسط والدین یا سرپرستان قانونی کودک صغیر در کشور مبدا کودک امضا شود. سند محضری دوم باید توسط متولی در کانادا امضا شود.
باید ترتیبات قانونی برای اجازه دادن به قیم در کانادا برای اقدام به جای والدین فراهم شود. یک افسر مهاجرت باید مطمئن باشد که مقدمات کافی برای مراقبت و حمایت از کودکان خردسال، که برای تحصیل به کانادا سفر می کنند، فراهم شده است.
مدت اعتبار ویزای دانش آموزی کانادا
برای کودکان خردسال در کلاس های 1 تا 8، اجازه تحصیل به طور معمول برای یک سال معتبر است. برای كودكان خردسال در كلاس های 9 تا 12 یا تحصیل در یك موسسه تحصیلات متوسطه، اجازه تحصیل به طور معمول برای مدت زمان تحصیل به اضافه 90 روز معتبر است.
برای کودکان خردسالی که در یک موسسه تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند، اجازه تحصیل به طور معمول برای مدت زمان تحصیل، به علاوه 90 روز معتبر است.
برای کودکان خردسال که در کبک تحصیل می کنند، اجازه تحصیل به همان مدت CAQ آنها معتبر است. در کبک، افراد کم سن و سالی که به تنهایی سفر می کنند برای تحصیل به یک گواهی نامه پذیرش کبک (CAQ) احتیاج دارند.
اگر کودک خردسال همراه والدینی است که دارای اجازه تحصیل یا کار طولانی مدت هستند، ویزای دانش آموزی کانادا کودک باید به همان مدت زمان معتبر باشد که اجازه والدین صادر شده است. گذرنامه کودک اگر قبل از اجازه والدین منقضی شود در کبک تحصیل می کند.
موارد استثنا
تحصیل بدون ویزای دانش آموزی کانادا
در برخی موارد، کودکان خردسال برای تحصیل در کانادا به مجوز تحصیل نیاز ندارند. این موارد شامل موارد زیر است:
کودکان خردسال در مهد کودک
فرزندان خردسالی که پناهنده یا مدعی پناهندگی هستند، یا والدین آنها پناهنده یا مدعی پناهندگی هستند. کودکان خردسالی که قبلاً در کانادا به همراه والدینی که اجازه کار یا تحصیل در کانادا را داشته اند آماده اند و می خواهند در دوره پیش دبستانی، ابتدایی یا متوسطه تحصیل کنند هم، مجاز به اخذ ویزای دانش آموزی کانادا هستند.
انتخاب مدرسه
در کانادا، هر استان و سرزمین متولی یک سیستم آموزشی مختص به خود را دارد.
مدارس ابتدایی و متوسطه
مدارسی که تا سطح 12 دانش آموزان را آموزش می دهند، به عنوان مدارس ابتدایی و متوسطه شناخته می شوند. مقدماتی معمولاً به معنای پایه های 1 تا 8 و متوسطه به معنای پایه های 9 تا 12 است. کلیه مدارس ابتدایی و متوسطه در کانادا می توانند دانش آموزان بین المللی را با ویزای دانش آموزی کانادا ثبت نام کنند.

امکان تحصیل در دانشگاه ها، کالج ها، هنرستان ها و مدارس پس از متوسطه امکان پذیر هستند. هر دبیرستان قوانین خاص خود را در مورد نحوه درخواست، از جمله سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی مورد نیاز برای پذیرش را دارد. اگر متقاضی ویزای دانش آموزی کانادا هستید و نامه پذیرش شما از طرف موسسه ای است که برای دانشجویان بین المللی تعیین نشده ، درخواست شما رد می شود.

مدارس ابتدایی یا دبستان های دولتی برای ساکنان کانادا رایگان است. اگر فرزندتان را برای تحصیل به کانادا می فرستید، لطفاً با مدرسه تماس بگیرید تا بفهمید هزینه ای برای تحصل آنان در نظر گرفته شده است یا خیر. بعضی اوقات، مدارس هزینه های کمی برای فرزند شما برای شرکت در فعالیت های اضافی مانند تیم های ورزشی یا گردش در مدرسه، در نظر می گیرند.

بیشتر کودکان ناهار خود را به مدرسه می آورند. با این حال، برخی از مدارس کافه تریا یا برنامه ناهار گرم را ارائه می دهند که کودک شما ممکن است یک وعده غذایی خریداری کند.

دبیرستان یا متوسطه دولتی در کانادا نیز برای ساکنان این کشور رایگان است. بسیاری از مدارس هزینه ای را برای دانش آموزان بین المللی دریافت می کنند که می تواند از حدود 8000 CAD تا 14،000 CAD در سال باشد. لطفاً برای تأیید هزینه، در صورت امکان با مدرسه ای که می خواهید نوجوان شما در آن تحصیل کند، تماس بگیرید. بعضی اوقات، مدارس هزینه های کمی برای فرزند شما برای شرکت در فعالیت های اضافیدر نظر می گیرند.

آموزشگاه های زبان اغلب دوره هایی را بر اساس تعداد مشخصی از هفته ها، به جای رویکرد ترم برای تحصیل، ارائه می دهند. هزینه شهریه در مدارس زبان کانادایی توسط هر مدرسه تعیین می شود.

در اینجا چند نمونه ای از هزینه برای مدارس زبان در برخی از کلانشهرهای مهم کانادا آورده شده است (شامل مسکن یا وعده های غذایی):

تورنتو: مدرسه 12 هفته ای زبان انگلیسی = 3515 CAD

شهر کبک: مدرسه 12 هفته ای زبان فرانسه = 3570 CAD

ونکوور: مدرسه 12 هفته ای زبان انگلیسی = 4،083 CAD

کلگری: مدرسه 12 هفته ای زبان فرانسه = 3446 CAD

هزینه کالج و هنرستان در کانادا

طول دوره های کالج متفاوت است، بنابراین اغلب هزینه آنها کمتر از تحصیلات دانشگاهی است. برخی از برنامه ها شامل یادگیری یکپارچه با کار عملی است، که ممکن است در مدت زمانی که در کانادا هستید درآمد کسب کنید.

 

کالج ها و آموزشگاه های حرفه ای را با کیفیت بالا در سراسر کانادا، از جمله شهرهای کوچکتر و شهرهایی که هزینه زندگی در آنها پایین تر است، پیدا خواهید کرد. حتی شهرهای بزرگ کانادا از بسیاری از شهرهای جهان نسبتاً مقرون به صرفه ترند.

خواهید دید که برخی از مدارس شهریه رایگان را با ویزای دانش آموزی کانادا ارائه می دهند، در حالی که مدارس دیگر بسته به موسسه و برنامه تحصیلی شما تقریباً از 2،000 CAD در سال تا 18،000 CAD در سال برای شهریه دریافت می کنند. هزینه انجام تحقیقات شما بسیار زیاد است، بنابراین سعی کنید تا 3 کالج و مقصد را در یک جستجو مقایسه کنید.

جمع بندی

افراد زیر 18 سال باید ویزای دانش آموزی کانادا را داشته باشند. حتی اگر مشخصات آن ها در آن گذرنامه تأیید شده باشد، نمی توانند از گذرنامه والدین خود استفاده کنند. در صورت تمایل به تحصیل در کانادا، افراد خردسال باید درخواست مجوز تحصیل کنند.
مدارس ابتدایی یا دبستان های دولتی برای ساکنان کانادا رایگان است. اگر فرزندتان را برای تحصیل به کانادا می فرستید، لطفاً با مدرسه تماس بگیرید تا بفهمید هزینه ای برای تحصل آنان در نظر گرفته شده است یا خیر. دبیرستان یا متوسطه دولتی در کانادا نیز برای ساکنان این کشور رایگان است.
بسیاری از مدارس هزینه ای را برای دانش آموزان بین المللی دریافت می کنند که می تواند از حدود 8000 CAD تا 14،000 *** در سال باشد. لطفاً برای تأیید هزینه، در صورت امکان با مدرسه ای که می خواهید نوجوان شما در آن تحصیل کند، تماس بگیرید.