مهاجرت به اوکراین

کشور اوکراین کشوری است در اروپای شرقی با مساحت 603.550 کیلومتر مربع. پایتخت و بزرگترین شهر آن کی یف است. این کشور از شمال با بلاروس، از غرب با لهستان، اسلواکی و مجارستان، از شرق با روسیه و از جنوب غربی با رومانی و مولداوی هم مرز است. اوکراین چهل و چهارمین کشور بزرگ در دنیا است. بعد از روسیه دومین کشور وسیع در اروپا است. کل جمعیت آن 44.386.203 نفر است. 69% از جمعیت اوکراین در مناطق شهری آن زندگی می کنند. واحد پول اوکراین گریونا است.زبان رسمی آن اوکراینی است اما از زبان روسی نیز استفاده می کنند.

اقامت در کشور اوکراین و شرایط مهاجرت به آن در سال های اخیر به دلیل درخواست برای عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن، و همچنین امکان تایید درخواست این کشور از سوی اتحادیه مورد استقبال متقضیان زیادی شده است.

آب و هوای کشور اوکراین، قاره ای با زمستان های سرد و تابستان های گرم است. با حرکت به قسمت های شرقی و جنوبی این کشور، آب و هوا گرمتر می شوند. بیشترین میزان بارش در شمال و غرب اتفاق می افتد. کمترین میزان بارش در شرق و جنوب است. گرم ترین ماه ها در طول سال ماه های ژوئن، جولای و آگوست هستند.

در سال های اخیر کشور اوکراین به عنوان کشوری شناخته شده است که از قیمت های پایین برای آموزش و پرورش برخوردار است. امکان آموزش به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی وجود دارد. در اوکراین شش نوع موسسه آموزش عالی وجود دارد. این موسسات شامل دانشگاه، آکادمی، انستیتو، هنرستان و مدرسه عالی هنر، کالج ها و موسسات فنی و حرفه ای هستند. در کل اوکراین دارای 662 موسسه آموزش عالی دولتی و 185 موسسه آموزش عالی خصوصی وجود دارد. برخی از دانشگاه های اوکراین شامل Taras Shevchenko National University of Kyiv، Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute و LVIV Polytechnic National University  است.

انواع

ویزای مهاجرتی اوکراین

لیست کامل انواع ویزاها جهت مهاجرت به کشور اوکراین را مطالعه فرمایید. در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم ارزیابی رایگان را پر بفرمایید تا در اولین فرصت مشاورین ایرانوکا با شما تماس حاصل فرمایند‌.

در مورد اوکراین بیشتر بدانید!

کشور اوکراین، ملتی که تاریخ آن دوره های طولانی اشغال توسط کشورهای دیگر را تجربه کرده است، امروز بین جنگ و صلح و همچنین بین فساد و اصلاحات دست و پنجه نرم می کند. این کشور از جنوب با دریاهای سیاه و آزوف همسایه است. اوکراین در سال 1991 استقلال خود را از اتحاد جماهیر شوروی سابق اعلام کرد. رئیس جمهور این کشور مستقیما توسط رای دهندگان انتخاب می شود. نخست وزیر رئیس دولت مرکزی است.

وضعیت سیاسی کشور اوکراین پس از فروپاشی شوروی به دلیل اتهامات مداوم فساد و تقلب دولتی و اعتراضات عمومی متعاقب آن متلاطم بوده است. اعتراضات گسترده در پایان سال 2013 در سال 2014 به خشونت تبدیل شد و منجر به سرنگونی دولت و ناآرامی در مناطق شرقی اوکراین با قومیت روسیه شد. در اوایل سال 2014 کشور روسیه منطقه کریمه را به اوکراین واگذار کرد.

خدمات، صنعت و کشاورزی سه بخش بزرگ اقتصادی کشور اوکراین هستند. این کشور به طور عمده به واردات گاز طبیعی از روسیه برای تامین نیازهای انرژی خود متکی است. بر اساس گزارش بانک جهانی، اوکراین می تواند با کارآمد تر کردن تولید کشاورزی نقش مهمی را در امنیت غذایی جهانی ایفا کند.

از نظر فرهنگی، اوکراین تحت تاثیر اروپای غربی و مرکزی، روسیه در شرق است. مذهب غالب در این کشور ارتدکس شرقی است.

کشور اوکراین دارای تاریخ غنی در ادبیات، موسیقی، معماری و هنر عامیانه است، از جمله تخم مرف عید پاک اوکراینی “Pysanky”.

اجاره خانه در کشور اوکراین در سال 2022 حدودا 37.70% از ایران کمتر است. هزینه زندگی حدودا 16.17% کمتر از ایران است. هزینه زندگی یک نفر در این کشور بدون اجاره خانه حدودا 420.08$ است؛ و برای یک خانواده چهار نفره حدود 1.441.07$ است. قیمت هر متر مربع خانه در مرکز شهر حدود 36.128.53 گریونا است و در خارج از مرکز شهر حدود 22.061.14 گریونا می شود.

خدمات رفاهی در یک ماه که شامل خدمات اولیه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) در یک خانه 85 متر مربعی حدود 2.897.43 گریونا است.

چرا

اوکراین یکی از مقصد های مهاجرتی است؟

در سال های اخیر کشور اوکراین به عنوان کشوری شناخته شده است که از قیمت های پایین برای آموزش و پرورش برخوردار است.

مهاجرت راحتتر به دیگر کشورها

گرفتن پاسپورت کشور اوکراین برای ایرانیان نهایتا 6 الی 8 ماه طول می کشد. با اخذ پاسپورت این کشور می توان به کشورهای هدف دیگر در دنیا مهاجرت کرد. تعداد این کشورها حدودا  100 کشور است که یکی از آن کشورها کانادا می باشد.

اخذ پاسپورت این کشور مخصوصا برای آن دسته از افرادی که رزومه قوی برای مهاجرت ندارند می تواند بسیار مفید واقع شود.

نیاز به مشاوره در زمینه ی خدمات ما دارید؟

...منتظر شنیدن صدای شما هستیم