ویزای توریستی اتریش

کشور اتریش در قلب اروپا یکی از زیباترین کشورهای جهان می باشد و پایتخت آن وین در طی پنج سال اخیر به عنوان زیباترین شهر دنیا انتخاب شده است که جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری دارد. از جمله دلایل تمایل افراد برای سفر توریستی به اتریش می توان مجاورت با رشته کوه های آلپ و تاریخ و معماری قوی این کشور اشاره نمود. علاوه بر این افراد با هدف سفرهای تجاری و دیدار با خانواده خود نیز می توانند اقدام به دریافت ویزای توریستی اتریش نمایند. ویزای گردشگری اتریش ویزایی کوتاه مدت تلقی می شود که افراد با دریافت آن مجاز هستند در بازه زمانی 6 ماه 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند. شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا در این مقاله به طور مفصل به جزئیات اخذ ویزای توریستی اتریش میپردازد پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

 

 شرایط دریافت ویزای توریستی اتریش

 • ارائه مدارک شخص متقاضی
 • الزامات شرایط سنی متقاضی
 • سابقه سفر متقاضی

 

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اتریش

 • ارائه پاسپورت که با مدت اعتبار حداقل 6 ماه
 • 2 قطعه عکس رنگی جدید
 • تکمیل فرم درخواست ویزا که باید به زبان آلمانی و دقیق توسط فرد متقاضی تکمیل گردد.
 • سند مالکیت
 • ارائه گواهی اشتغال به همراه ترجمه آن
 • بیمه نامه مسافرتی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت فرد متقاضی
 • رزرو هتل برای فرد متقاضی
 • نامه تمکن مالی برای شخص متقاضی
 • پرداخت هزینه های لازمه
 • گواهی کار، صورت‌حساب بانکی برای افراد تحت تکفل
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان یا دانشجویان

 

هزینه اخذ ویزای توریستی اتریش

هزینه های دریافت ویزای توریستی اتریش به دو بخش تقسیم می شود:

دسته اول: هزینه رسیدگی به درخواست ویزای توریستی، این مبلغ برای افراد بزرگسال 80 یورو و برای افراد 6 تا 12 سال در حدود 40 یورو و برای کودکان کمتر از 6 سال به صورت رایگان می باشد.

دسته دوم: هزینه خدمات، که به مرکز وی اف اس گلوبال پرداخت می شود و معادل 25 یورو است.

 

الزام وثیقه برای اخذ ویزای توریستی اتریش

برای دریافت ویزای توریستی اتریش داشتن دعوت نامه از طرف آشنایان و وابستگانی که در این کشور اقامت دارند کمک شایانی به متقاضیان اخذ ویزای توریستی می نماید. اما به جهت اینکه مشکلات زیادی از این طریق برای افراد ارسال کننده دعوت نامه بوجود می آید از این رو برخی موسسات مهاجرتی از متقاضیان مبلغی را به عنوان وثیقه بازگشت متقاضی دریافت می نمایند تا از مشکلات احتمالی جلوگیری نمایند. توجه داشته باشید این مبلغ از طریق موسسات مهاجرتی دریافت می شود نه سفارت کشور اتریش و باعث می شود شانس شما در دریافت ویزای توریستی بالا رود چرا که با تضمین بازگشت شما به کشورتان، دولت اتریش از هدف شما به منزله گردش مطمئن خواهد شد اما توجه داشته باشید الزامی در ارائه وثیقه نیست و این مبلغ پس از بازگشت تان به شما عودت داده می شود.

 

دلایل ریجکت ویزای توریستی اتریش

 • واقعی نبودن اطلاعات تکمیل شده در فرم ها
 • هرگونه مدارکی نامعتبر و جعلی
 • قانع نشدن آفیسر اداره مهاجرت از بازگشت تان به کشور مبدا
 • عدم تمکن مالی مناسب جهت سفر
 • تغییرات در مدارک شناسایی شما و نبود توضیحات در قسمت توضیح

 

تمدید ویزای توریستی اتریش

با توجه به اینکه ویزای توریستی اتریش از جمله ویزاهای کوتاه مدت محسوب می شود. فرد پس از اتمام اعتبار ویزای خود ملزم به بازگشت به کشور مبدا است. افراد می توانند پیش از اتمام اعتبار ویزا با ارائه دلایل قانع کننده نسبت به تمدید ویزای توریستی خود اقدام نمایند. اما دقت داشته باشید شما نمی توانید با ویزای توریستی اتریش اقامت دائم دریافت نمایید.

 

 

کشور اتریش زمستان و تابستان های زیبایی دارد و علاوه بر ورزش های زمستانی چون اسکی، مناطق تاریخی و باشکوهی را داراست به همین جهت سالانه افراد زیادی خواستار سفر تفریحی به این کشور می باشند. در این مقاله درباره جزئیات و مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی اتریش صحبت نمودیم و دریافتیم به سبب درخواست بالای متقاضیان برای بازدید از کشور زیبای اتریش و همچنین تمهیدات و قانون های اعمال شده از طریق دولت اتریش بهتر است برای اخذ ویزای توریستی این کشور قبل از هر اقدامی با وکیل معتبر و یا مشاورینی که در این زمینه سابقه درخشانی دارند مشورت نمایید. لذا شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا با ارائه برنامه های مهاجرتی مسهل شما را در این راه یاری مینماید تا تجربه ی سفری خاطره انگیز به کشور زیبای اتریش را داشته باشید.

در صورت نیاز به مشاوره می توانید با مشاوران ما به صورت حضوری یا آنلاین ملاقات کنید و از روند اخذ ویزای توریستی اتریش خود آگاه گردید. شما نیز می توانید همین حالا و از طریق فرم ارزیابی رایگان ما، که توسط مشاوران خبره مدیریت می شود، شرایط خود را برای اخذ این نوع ویزا بررسی نمایید.

 

مراحل

اخذ ویزای توریستی اتریش

متقاضی عزیز درصورت تمایل به اخذ ویزای توریستی اتریش مراحل ذیل را دنبال نمایید

فرم ارزیابی و مشاوره

در ابتدا شما می توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان، شرایط و مشخصات اولیه خود را جهت بررسی وکلا ارسال نمایید، در صورت مناسب بودن شرایط عمومی شما، وقت مکالمه جهت مشاوره برای شما تعیین میشود. لازم به ذکر است تمامی این پروسه رایگان بوده و توسط نیروهای متخصص بررسی و ارزیابی میشود

دریافت نامه تایید

پس از مشاوره و تکمیل فرآیند پرونده مهاجرتی، نامه تایید یا عدم تایید از سوی وکلای رسمی برای شما ارسال خواهد شد. در این نامه واجد شرایط بودن یا نبودن جهت مهاجرت، نوع ویزای مهاجرتی، مسیر و شرایطی که شما میتوانید توسط آن مهاجرت کنید مشخص شده است.

ثبت نام در تلزینس

پس از دریافت نامه تایید و عقد قرارداد، در سامانه تلزینس ثبت نام می کنید تا وکیل پرونده شما شروع به کار نماید. تلزینس تایید می کند که تمامی وکلا و نمایندگان مورد تایید نهاد رسمی در کشور مورد نظر می باشد، لذا با ثبت پرونده خود در سامانه تلزینس می توانید با خیالی آسوده امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید.

اخذ ویزا

تمام روند پرونده از ابتدا تا اخذ ویزا در داشبورد تلزینس شما صورت می گیرد و شما می توانید به صورت لحظه ای از مراحل اخذ ویزا با خبر باشید. در انتها پس از اخذ ویزا سامانه به صورت خودکار به شما و تمامی همکاران این خبر خوب را اطلاع خواهد داد.

سؤالات متداولی که درباره ی ویزای توریستی اتریش برای برخی کاربران پیش آمده

بررسی ویزای توریستی اتریش در ایران توسط کارگزاری وی اف اس گلوبال انجام می شود. در واقع سفارت اتریش وقت مصاحبه تعیین نمی کند و متقاضی فقط برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به دفتر vfs مراجعه می نماید.

باید همراه با سایر مدارک اجازه محضری والدین را نیز به سفارت تحویل دهند.

جواب درخواست ویزای شما،14  روز پس از انگشت نگاری صادر می شود.

برای دریافت ویزای توریستی اتریش باید سه ماه قبل از آغاز سفر اقدام نمایید، و همه مدارک خود را حداکثر 4 هفته قبل از شروع سفر تکمیل نموده و به سفارت ارسال نمایید.

نیاز به مشاوره در زمینه ی خدمات ما دارید؟

...منتظر شنیدن صدای شما هستیم