ویزای کاری کانادا

کانادا کشوری است با اقتصاد قدرتمند و پایدار که سالانه مهاجران زیادی با هدف کار به خاک این کشور وارد می شوند به جهت مهم دانستن اقتصاد کانادا از سوی دولت برنامه های مهاجرتی ویژه ای برای دریافت ویزای کاری و همچنین اخذ اقامت دائم کانادا تعبیه شده است. پس اگر شما نیز در حرفه شغلی خود مهارت بالا دارید و اگر به دنبال رشد در شغل دلخواه تان هستید کانادا یکی از بهترین بسترها برای پیشرفت شما محسوب می شود. قبل از هرچیز، یادآور می شویم برای اخذ ویزای کار کانادا به دعوت‌نامه یا همان پیشنهاد شغلی نیازمندید. دریافت ویزای کار کانادا تنها در شغل‌هایی که از سوی دولت کانادا اعلام نیاز به نیروهای خارجی شده است، امکان پذیر است. به عنوان مثال بیشترین اعلام نیاز در شغل راننده تریلی و راننده اتوبوس است. شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا در تلاش است با شرح جزئیات دقیق و برنامه راهبردی شما را در تحقق آرزوهای تان همراهی کند.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا

 • دعوتنامه معتبر از یک کارفرما و یا یک شرکت
 • تائیدیه آزمون LMIA
 • ارائه مدرک زبان
 • فرم تکمیل شده اطلاعات شخصی و اطلاعات خانوادگی
 • تمکن مالی و گردش حساب بانکی
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • گذرنامه فعلی و ما قبل متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت جسمانی
 • اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی

نکته مهم: کلیه مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا به زبان انگلیسی و در دارالترجمه رسمی ترجمه شده باشد.

 

هزینه های ویزای کاری کانادا

نوع درخواست هزینه به دلار کانادا
انگشت نگاری (بایومتریک) به ازای هر نفر ۸۵ دلار
انگشت نگاری خانواده (دو نفر و بیشتر) ۱۷۰ دلار
ورک پرمیت (work permit) ۱۵۵ دلار
تمدید ورک پرمیت (work permit extension) ۱۵۵ دلار

 

زمان جوابدهی درخواست ویزای کاری کانادا

پس از انگشت نگاری، حدودا ۹ هفته کاری جواب تقاضای ویزای کار کانادا برای تان ارسال می‌شود. که به صورت فایل PDF و به اکانت متقاضی ارسال می‌شود.

 

تمدید ویزای کار کانادا

امکان تمدید ویزای کاری کانادا وجود دارد لذا برای تمدید حداقل ۳۰ روز قبل از تاریخ اتمام ویزای کار خود، اقدام نمایید. دقت داشته باشید ویزای کار بر اساس تاریخ انقضای پاسپورت تمدید می‌شود، پس پیش از اقدام از اعتباری زمانی پاسپورت تان مطمئن شوید.

 

دریافت ویزا برای همسر و بستگان متقاضی

امکان همراهی همسر، شریک قانونی و فرزندان وابسته‌ به فرد متقاضی ویزای کار کانادا وجود دارد و افراد میتوانند از طریق ویزاهای زیر اقدام نمایند و ظرف مدت دو هفته ویزای خود را دریافت نمایند.

نکته مهم این است تقاضای افراد به عنوان همراه باید همزمان با فرد متقاضی ویزای کار در کانادا باشد.

 

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ویزای کار

ویزای کار کانادا به صورت موقت و برای مدت زمان محدودی برای افراد متقاضی کار در کانادا صادر می شود. لذا برای دریافت اقامت دائم در کانادا ملزم به تبدیل ویزای کاری خود به اقامت دائم کانادا هستید که می توانید از برنامه های مهاجرتی کانادا استفاه نمایید:

 • برنامه‌های مهاجرت استانی PNPs
 • برنامه‌های مهاجرتی استان کبک
 • اکسپرس انتری

هر کدام از برنامه‌های مهاجرتی بالا شرایط خاص خود را دارند که در بخش های مختلف سایر مقاله ها به آن پرداخته شده است.

دلایل ریجکت ویزای کار کانادا و رفع آن

۱. نداشتن ادله کافی در زمینه بازگشت متقاضی و قانع نشدن افسر ویزا

۲. نداشتن تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های اقامت در کانادا

۳. ارائه مدارک دروغین و یا غیرمستند

۴. تاریخچه سفری نامناسب

۵. ارائه دعوت‌نامه نامعتبر

برای اعتراض به ریجکت ویزای کاری کانادا، باید به کمک وکیل مهاجرتی درخواست تان را برای دریافت مجدد ویزای کاری ارسال نمایید.

 

با توجه به مزیت های اقتصادی بالا کشور کانادا و وجود نقاط مثبت بسیار در زمینه کسب و کار کشور کانادا شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا با کوشش به تعیین برنامه های مهاجرتی موفق در کنار شما خواهد بود تا با استفاده از تجربه و تخصص مشاورین و وکلای مورد اعتماد ما در مسیر درست و در کمترین زمان ممکن مهاجرت به کشور کانادا را برای شما محقق سازد.

در صورت نیاز به مشاوره می توانید با مشاوران ما به صورت حضوری یا آنلاین ملاقات کنید و از روند اخذ ویزای کاری کانادا فرزند خود آگاه گردید. شما نیز می توانید همین حالا و از طریق فرم ارزیابی رایگان ما، که توسط مشاوران خبره مدیریت می شود، شرایط خود را برای اخذ این نوع ویزا بررسی نمایید.

مراحل

اخذ ویزای کار کانادا

متقاضی عزیز درصورت تمایل به اخذ ویزای کار کانادا مراحل ذیل را دنبال نمایید

فرم ارزیابی و مشاوره

در ابتدا شما می توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان، شرایط و مشخصات اولیه خود را جهت بررسی وکلا ارسال نمایید، در صورت مناسب بودن شرایط عمومی شما، وقت مکالمه جهت مشاوره برای شما تعیین میشود. لازم به ذکر است تمامی این پروسه رایگان بوده و توسط نیروهای متخصص بررسی و ارزیابی میشود

دریافت نامه تایید

پس از مشاوره و تکمیل فرآیند پرونده مهاجرتی، نامه تایید یا عدم تایید از سوی وکلای رسمی برای شما ارسال خواهد شد. در این نامه واجد شرایط بودن یا نبودن جهت مهاجرت، نوع ویزای مهاجرتی، مسیر و شرایطی که شما میتوانید توسط آن مهاجرت کنید مشخص شده است.

ثبت نام در تلزینس

پس از دریافت نامه تایید و عقد قرارداد، در سامانه تلزینس ثبت نام می کنید تا وکیل پرونده شما شروع به کار نماید. تلزینس تایید می کند که تمامی وکلا و نمایندگان مورد تایید نهاد رسمی در کشور مورد نظر می باشد، لذا با ثبت پرونده خود در سامانه تلزینس می توانید با خیالی آسوده امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید.

اخذ ویزا

تمام روند پرونده از ابتدا تا اخذ ویزا در داشبورد تلزینس شما صورت می گیرد و شما می توانید به صورت لحظه ای از مراحل اخذ ویزا با خبر باشید. در انتها پس از اخذ ویزا سامانه به صورت خودکار به شما و تمامی همکاران این خبر خوب را اطلاع خواهد داد.

سؤالات متداولی که درباره ی ویزای کار کانادا برای برخی کاربران پیش آمده

حدودا ۳۶ هفته کاری البته این مدت زمان ثابت نمی باشد و با توجه به شرایط سفارت کانادا ممکن است کمتر یا بیشتر شود.

بله

ویزای کار کانادا اغلب برای مدت ۱ تا ۲ سال صادر می‌شود و حداکثر اعتبار آن ۴ سال می باشد.

به طور کلی برای دریافت ویزای کار کانادا محدودیت سنی وجود ندارد. البته بسته به شروط کارفرما ممکن است محدودیت سنی داشته باشد.

نیاز به مشاوره در زمینه ی خدمات ما دارید؟

...منتظر شنیدن صدای شما هستیم