مهاجرت به انگلستان

کشور انگلستان که یکی از اعضای پادشاهی متحد بریتانیای کبیر است دارای مساحت ۱۳۰٬۲۷۹ کیلومتر مربع واقع شده در میان آب ‏‏های اقیانوس اطلس، دریای شمالی و دریای سلتی است و دارای جمعیت ۵۴٬۳۱۶٬۶۰۰ نفر می ‏باشد . این کشور در میان محبوب‏ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت قرار دارد و جزو معدود کشورهای اروپا محسوب می ‏شود که زبان اصلی آن انگلیسی است؛ تنها در سال 2019 میلادی، نزدیک به 612 هزارنفر به این کشور مهاجرت کردند که این میزان از مهاجرت خود باعث شده بافت جمعیتی کل کشور مخصوصا شهرهای محبوب آن مانند لندن تحت تاثیر قرار بگیرند. در سال 2019 میلادی، نزدیک به 6.2 میلیون نفر از تمامی ساکنان این کشور دارای تابعیتی غیر از انگلیس داشته اند.

 

آب و هوای کشور انگلستان نسبتا معتدل است و در زمستان‏ ها از صفر درجه پایین‏تر و در تابستان ‏ها از 32 درجه بالاتر نمی ‏رود البته بارش باران در سراسر سال جریان دارد؛ مناطق شرقی این کشور دارای آب و هوایی خشک‏ تر و مناطق غربی آن دارای آب و هوایی خنک‏ تر و مرطوب‏ تر هستند.

خدمات درمانی که در کشور انگلستان ارائه می‏ شود در طرح پوشش درمانی دولتی، برای تمامی شهروندان انگلستان و افرادی که دارای اقامت دائم هستند رایگان می ‏باشد و از محل مالیات‏ های عمومی تامین می ‏شوند. کشور انگلستان در رتبه بندی سیستم درمانی در جهان دارای رتبه 6 ام است که خود این موضوع  یکی از دلایل تاثیر گذار بر مهاجرات افراد به این کشور می باشد.

وجود داشتن بسیاری از دانشگاه ‏های رده بالای جهانی مانند دانشگاه‏ های آکسفورد، کمبریج، کالج سلطنتی لندن، UCL، منچستر و همچنین سیستم آموزشی قدرتمند طی سالیان متوالی، باعث شده‏ اند که دانشجویان بیشترین میزان مهاجرت به این کشور را داشته باشند. و از مقاصد جذاب برای ادامه تحصیل در کل دنیا محسوب شود. این موضوع باعث شده بیش از 480 هزار دانشجوی بین‏ المللی در حال حاضر در کشور انگلستان مشغول به تحصیل باشند.

انواع

ویزای مهاجرتی انگلستان

لیست کامل انواع ویزاها جهت مهاجرت به کشور انگلستان را مطالعه فرمایید. در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم ارزیابی رایگان را پر بفرمایید تا در اولین فرصت مشاورین ایرانوکا با شما تماس حاصل فرمایند‌.

در مورد انگلستان بیشتر بدانید!

کشور انگلستان قرار گرفته در قاره اروپا است از سمت شمال به کشور اسکاتلند و از سمت غرب با کشور ولز هم مرز است. اگرچه این کشور جزو کشورهای اروپایی محسوب می‏ شود اما از سال 2020 به بعد دیگر جزو اتحادیه اروپا محسوب نمی‏ شود. واحد پول کشور انگلستان پوند استرلینگ است که پس از دلار آمریکا چهارمین ارز پر معامله در بازار ارز است.

نوع حکومت در این کشور به صورت پادشاهی متحد در وضعیت دموکراسی پارلمانی است که در آن ملکه الیزابت شخص اول مملکت محسوب می‏ شود و پس از آن نخست وزیر این کشور است که توسط پارلمان انتخاب می‏ شود.

پایتخت کشور انگلستان شهر لندن با جمعیت 7 تا 9 میلیون نفر می‏ باشد. که خود یکی از مهم‏ترین شهرهای این کشور حساب می‏ شود. و همچنین جزو قدیمی ‏ترین شهرهای دنیا است. یکی از معروف ترین رودخانه‏ های دنیا، رودخانه تایمز از میان آن عبور می‏ کند. شهر لندن یکی از مراکز اقتصادی و فرهنگی کل جهان شناخته می‏ شود که دارای فرهنگ خاص خود است. و یکی از دلایل این امر این است که مهاجران بسیار زیادی با فرهنگ‏ های متفاوت از یکدیگر وارد این شهر می‏ شوند. به گونه ‏ای که ساکنین آن به 300 زبان گوناگون در این شهر صحبت می‏ کنند.

شهرهای مهم دیگری که می‏توان از آن‏ ها نام برد شهرهای بیرمنگام، منچستر، لیورپول و کمبریج هستند. هر یک از این شهرها ویژگی‏ ها و هزینه‏ های متفاوتی از یکدیگر دارند، هرچند قابل ذکر است گران‏ترین شهر برای زندگی در کشور انگلستان شهر لندن می‏ باشد.

حدود %98 مردم کشور انگلستان به زبان انگلیسی صحبت می ‏کنند اما به دلیل آمار مهاجران زیاد زبان‏ های دیگری چون لهستانی نیز مورد استفاده مردم قرار می‏ گیرند.

کشور انگلستان یک کشور امن در جهان محسوب می‏ شود و میزان جرم‏ های خشونت‏ آمیز در آن کم است . پایتخت این کشور، شهر لندن با وجود گوناگونی فرهنگی و جمعیت زیاد آن در رده امن‏ ترین شهرهای اروپا و جهان قرار دارد؛ اگر چه مسئله نژادپرستی ممکن است پیش بیاید اما دولت آن در تلاش است این موضوع را به کمترین میزان خود برساند.

اقتصاد کشور انگلستان در سال 2014 پنچمین رتبه را در اقتصاد دنیا و دومین را در اتحادیه اروپا داشته است. طبق آمارهای سال 2015، 30.31 میلیون نفر مشغول به کار بوده ‏اند اگرچه گاها دستمز مهاجران کمتر است نسبت به خود بومیان چرا که مهاجران حاضر به کار با دستمزد کمتر می‏ شوند.

کشور انگلستان جزء کشور هایی محسوب می ‏شود که هزینه زندگی در آن بالا است. لندن پایتخت آن گران‏ترین شهر این کشور و البته یکی از گران‏ترین شهرهای دنیا برای زندگی است. به همین دلیل مسلما هزینه‏ های مالی یکی از دغدغه‏ های اصلی مهاجران محسوب می‏شود. هنگام مهاجرت به کشور انگلستان بهتر است که شهرهای مورد نظر و هزینه‏ های آن‏ها را بررسی نمایید؛ به عنوان مثال در شهر لندن که پر هزینه‏ ترین شهر این کشور است. هزینه تخمینی یک خانواده چهار نفره ماهانه 4075.06 دلار (3039.84 پوند) بدون اجاره است. و هزینه‏ های تخمینی یک نفر در ماه بدون اجاره برابر است با 1158.73 دلار (864.37 پوند)؛ در کل هزینه ‏های زندگی در شهر لندن 169.09 درصد گران‏تر از شهر تهران است و اجاره در آن به طور متوسط 236.50 درصد بیشتر از تهران است. شاخص هزینه زندگی شهر های انگلستان به ترتیب از گران‏ترین به ارزان‏ترین عبارتند از: لندن، برایتون، ریدینگ، گیلفورد، کمبریج، برنموث، نیوکاسل، بلفست، لیدز، کینگستون.

اجاره خانه در کشور انگلستان در سال 2022 حدودا 83.88% از ایران بیشتر است. هزینه زندگی نیز حدودا 87.29% بیشتر از ایران است. هزینه زندگی یک نفر در این کشور بدون اجاره خانه حدودا 883.83$ است؛ و برای یک خانواده چهار نفره حدود 3.075.65$ است. قیمت هر متر مربع خانه در مرکز شهر حدود 4.960.40 پوند است و در خارج از مرکز شهر حدود 3.779.70 پوند می شود.

خدمات رفاهی در یک ماه که شامل خدمات اولیه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) در یک خانه 85 متر مربعی حدود 156.56 پوند است.

چرا

انگلستان یکی از مقصد های مهاجرتی است؟

کشور انگلستان در میان محبوب‏ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت قرار دارد

سیستم آموزشی

دانشگاه‏ هایی چون دانشگاه ‏های آکسورد، کمبریج و منچستر از نامدارترین و پرقدرت‏ ترین دانشگاه ‏های جهان محسوب می ‏شوند که جاذب دانشجویان بسیاری از سراسر جهان هستند؛ همچنین کالج‏ ها و مدارس خصوصی و عمومی چون کالج کینگز، کالج UCL، کالج LBS و مدارسی چون St Paul و Kimbolton تاثیر بسازیی در جذب قشرخواهان ادامه تحصیل از سراسر جهان دارند. به دلیل همین جاذب بودن دانشجویان از سراسر جهان و بعضا ناتوانی مالی آن‏ ها برای پرداخت بسیاری از هزینه ‏ها، سیستم آموزشی بسیاری از این دانشگاه‏ ها، کالج‏ ها و مدارس برای محصلان کمک ‏های مالی خوبی را در نظر می‏ گیرند. که این خود از عوامل تاثیر گذار برای انتخاب این کشور برای مهاجرت تحصیلی می‏ باشد. هزینه ‏های ادامه تحصیل در کشور انگلستان به عوامل گوناگونی چون رشته و مقطع تحصیلی و شهر سکونت بستگی دارد اما به طور حدودی باید حدود 10 الی 15 هزار پوند در سال شهریه پرداخت شود (بدون کمک‏ های مالی و بورسیه‏ ها).

خدمات درمانی

خدمات درمانی که در این کشور ارائه می ‏شود در طرح پوشش درمانی دولتی برای تمامی شهروندان انگلستان و افرادی که دارای اقامت دائم هستند رایگان می ‏باشد. و از محل مالیات‏ های عمومی تامین می‏ شوند. کشور انگلستان در رتبه بندی سیستم درمانی در جهان دارای رتبه 6 ام است که خود این موضوع یکی از دلایل تاثیر گذار بر مهاجرات افراد به این کشور است.

سازمان خدمات ملی در کشور انگلستان National health system  نام دارد که سالانه بودج ه‏ای که به آن اختصاص داشته می ‏شود 100 میلیارد پوند است. بخش خدمات درمانی این کشور برای دولت حائز اهمیت است چرا که %90 جمعیت کشور را تحت پوشش قرار می‏ دهد. افرادی که مقیم کشور انگلستان باشند می‏ توانند از خدمات بهداشت و درمان رایگان بهره ببرند. اگر مورد اورژانسی برای شخصی پیش بیاید صرف نظر از شرایط اقامتش به صورت رایگان مورد معالجه قرار می‏ گیرد.

اقتصاد

کشور انگلستان یکی از با ارزش‏ترین ارزهای جهان را دارا می‏ باشد و از رهبران جهانی در نوآوری اقتصادی محسوب می ‏شود.بانک ‏های این کشور توانسته‎‏‏ اند در اروپا رتبه 1 و در جهان رتبه 6 را در فعالیت‏ های تجاری کسب کنند. یکی از بزرگترین مراکز مالی جهان در کشور انگلستان و در شهر لندن واقع شده است.

نوآوری و پیشرفت همیشگی این کشور در حوزه اقتصادی الگوی بسیاری دیگر از کشورهای جهان می‏ باشد. و این کشور را به مقصدی بسیار مناسب برای مهاجرت تبدیل می ‏کند.

نیاز به مشاوره در زمینه ی خدمات ما دارید؟

...منتظر شنیدن صدای شما هستیم