مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا با نام رسمی قلمرو همسود استرالیا، کشوری مستقل است که از سرزمین اصلی قاره استرالیا، جزیره تاسمانی و جزایر کوچکتر متعدد تشکیل شده است. این کشور با مساحت 7.741.220 کیلومتر مربع، بزرگ ترین کشور اقیانوسیه و ششمین کشور بزرگ جهان محسوب می شود. جمعیت کل این کشور 23.365.745 نفر است. مهاجران 30% از جمعیت آن را تشکیل می دهند. استرالیا از شش ایالت و دو سرزمین تشکیل شده است. این ایالت ها شامل کوئینزلند، استرالیای جنوبی، تاسمانی، ویکتوریا، استرالیای غربی و نیو ساوت ولز می شوند. پایتخت این کشور شهر کانبرا است؛ پرجمعیت ترین شهر استرالیا سیدنی است.

نسبت کم جمعیت کشور استرالیا به مساحت زیاد آن و کمبود نیروی کار باعث شده است این کشور به یکی از کشورهای هدف برای مهاجرت تبدیل شود. همچنین امنیت اقتصادی در این کشور و کیفیت بالای زندگی در آن از دیگر دلایل مهاجرت به این کشور محسوب می شود. امروزه بومیان این کشور بخش کوچکی از جمعیت آن را تشکل می دهند. زبان رسمی در کشور وجود ندارد اما زبان ملی انگلیسی استرالیایی است.

آب و هوای کشور استرالیا متنوع است و هر کدام از ایالت های آن متفاوت از دیگر ایالت ها است. بخش مرکزی این کشور را بیشتر سرزمین های پست و هموار تشکیل داده است که خالی از سکنه است. در غرب فلات استرالیا قرار دارد و در شرق آن رشته کوه های مرتفع قرار گرفته اند. آب و هوای استرالیا تاثیر گرفته از هوای گرم و کمربند عرض کندبادی باعث شده است که فصل ها در همه نقاط آن یکپارچه نباشند. به همین دلیل دما در شمال، غرب و شمال شرقی متفاوت است. میزان بارندگی سالانه کشور استرالیا بسیار کمتر از میانگین جهانی است. آب و هوای این کشور در سال های اخیر به دلیل گرمایش زمین دستخوش تغییرات ناخوشایندی شده است که از نتایج آن ها آتشسوزی های سهمگین هستند.

در سال 2020 سیستم بهداشت عمومی استرالیا توانسته است 83.5 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کند. تمام شهرهای بزرگ و اطراف آن ها به بیمارستان مجهز هستند. اکثر مالیات دهندگان، 2% از حقوق خود را که مشمول مالیات است را برای مالیات خدمات درمانی پرداخت می کنند. برای افرادی که دارای درآمد بالا هستند بهتر است که بیمه خصوصی را دریافت کنند؛ چرا که با حقوق بالا و نداشتن بیمه خصوصی، مجبور پرداخت اضافه بها برای مالیات خدمات درمانی می شوند. اگر درآمد از حد مشخصی پایین تر باشد آن فرد مجبور به پرداخت مالیات نیست. حیوانات سمی زیادی در استرالیا وجود دارند و امکان نیش خوردن افراد در اکثر مناطق زیاد است در نتیجه در فاصله های خیلی کم همیشه چادر امداد یا اتاقی قرار دارد که پادزهر های آماده به تزریق وجود دارند.

تحصیل در کشور استرالیا تا سن پانزده سالگی ( سال دهم) اجباری است. سیستم آموزشی به دو گروه خصوصی و عمومی تقسیم می شود. دانشگاه های استرالیا به صورت مستقل عمل می کنند و خود مدرک صادر می کنند. در سال 1988 میلادی تعدادی از دانشگاه ها و کالج ها در هم ادغام شدند و تشکلی مبنی بر سیستم واحد ملی دانشگاه ها Unified National System را که بالغ بر 39 دانشگاه بود را تشکیل دادند. سیستم آموزش عمومی استرالیا توانست در سال 2020 از 100 امتیاز، 91.0 امتیاز را کسب کند. برخی از دانشگاه های این کشور شامل University of Melbourne، The University of Queensland، Monash University Clayton Campus و The University of Sydney هستند.

انواع

ویزای مهاجرتی استرالیا

لیست کامل انواع ویزاها جهت مهاجرت به کشور استرالیا را مطالعه فرمایید. در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم ارزیابی رایگان را پر بفرمایید تا در اولین فرصت مشاورین ایرانوکا با شما تماس حاصل فرمایند‌.

در مورد استرالیا بیشتر بدانید!

کشور استرالیا دارای یک دولت دموکراسی-پارلمانی مشابه بریتانیا است. در حالی که دولت فدرال خود را به “سه بازو” (پارلمان، قوه مجریه و قضائیه) جدا می کند. قوه مجریه به پارلمان پاسخگو است. در سال 1968، این کشور به همه ی پیوندهای قانون اساسی با بریتانیا پایان داد؛ اگرچه ملکه الیزابت دوم همچنان رئیس تشریفات دولت است. ” شفاف بودن اقدامات دولت” 62.6% است.

از اواخر قرن 18ام، استرالیا تحت تاثیر فرهنگ بریتانیا، سلتیک و ایالات متحده قرار گرفته است. با این حال، در دهه های اخیر، مهاجرت از کشورهای غیر انگلیسی زبان (عمدتا از آسیا) مشخصات جمعیتی این کشور را تغییر داده و بر فرهنگ عمومی آن تاثیر گذاشته است.

مردم کشور استرالیا بسیار خونگرم هستند و رفتار دوستانه ای دارند. قضاوت در مورد ظاهر در میان مردم این کشور خیلی کمتر از کشورهای دیگر در دنیا است. امکان دارد ظاهر فردی که رئیس است اصلا آن چیزی نباشد که شما در ذهن دارید اما بدون در نظر گرفتن ظاهر اشخاص، آنان می تواند در هر جایگاهی که برای آن تلاش می کنند قرار بگیرند. پرسیدن سوال در مورد درآمد افراد بی ادبانه است و فقط زمانی در مورد مسائل مالی با فردی صحبت می شود که رابطه صمیمی در میان باشد.

کشور استرالیا کشوری ثروتمند با اقتصاد مبتنی بر بازار، که تولید ناخالص داخلی و درآمد سرانه نسبتا بالایی دارد. اقتصاد آن توسط بخش خدمات و صادرات کالا هدایت می شود. شرکای بازرگانی استرالیا بیشتر چین، ژاپن و کره جنوبی در آسیا و همچنین ایالات متحده آمریکا است. “ثبات اقتصادی” استرالیا 96.2% است و “بازار کار خوب” آن 84.9% می باشد.

به خاطر داشته باشید در این کشور اهمیت 100% به حقوق حیوانات داده می شود و حتی مردم آن در هنگام مواجهه با حیوانات و یا حشرات خطرناک و سمی مانند مارها و عنکبوت ها اجازه کشتن آن ها را ندارند؛ در نتیجه باید بسیار مراقب رفتار خود با حیوانات باشید.

اجاره خانه در کشور استرالیا در سال 2022 حدودا 109.91% از ایران بیشتر است. هزینه زندگی در آن حدودا 10.6.45% بیشتر از ایران است. هزینه زندگی یک نفر در استرالیا بدون اجاره خانه حدودا 947.17$ است؛ و برای یک خانواده چهار نفره حدود 3.390.24$ است. قیمت هر متر مربع خانه در مرکز شهر حدود 8.794.12 دلار استرالیا است و در خارج از مرکز شهر حدود  5.710.54 دلار استرالیا می شود.

خدمات رفاهی در یک ماه که شامل خدمات اولیه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) در یک خانه 85 متر مربعی حدود  213.44دلار استرالیا است.

چرا

استرالیا یکی از مقصد های مهاجرتی است؟

نسبت کم جمعیت کشور استرالیا به مساحت زیاد آن و کمبود نیروی کار باعث شده است این کشور به یکی از کشورهای هدف برای مهاجرت تبدیل شود.

کیفیت و میزان رضایت از زندگی

در کل جهان از نظر کیفیت زندگی، کشور استرالیا رتبه ششم را دارد و امنیت در آن 92% است. اهمیت خانواده و دوستانه بودن کانون خانواده حائز اهمیت است به گونه ای که از 100 امتیاز توانسته 99.2 امتیاز را کسب کند.

مردمان استرالیایی بسیار طبع دوستانه و گرمی دارند و شاید می توان گفت کمترین قضاوت را در میان کشورهای جهان دارند و افراد می توانند فارغ از ظاهر و اعتقاداتشان به جایگاه های اجتماعی که خواهان آن هستند دست یابند. امتیاز “آزدی عقیدتی” در استرالیا 97% است.

اقتصاد

مطابق با رتبه بندی جهانی (QS) ، 7 مورد از 100 دانشگاه برتر دنیا در کشور استرالیا قرار دارد. عملکرد آموزشی دانش آموزان مهاجر در این کشور در جایگاه هفتم در جهان قرار دارد و از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. و اکثریت دانشجویان و دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی می توانند کار مورد علاقه خود و مربوط به رشته تحصیلی شان را بیابند و از آن کسب درآمد کنند.

سیستم آموزشی

کشور استرالیا در سال 2018 مرفه ترین کشور دنیا شد و بیشتر از 26 سال رشد مداوم اقتصادی داشته است.

“فساد” اقتصادی  در این کشور 0% است.

با مهاجرت به این کشور خیالتان از بابت توانایی برای کار پیدا کردن راحت خواهد بود و حتی با یک درآمد متوسط می توانید زندگی آرام و خوبی را داشته باشید و نیز به سفر بروید.

نیاز به مشاوره در زمینه ی خدمات ما دارید؟

...منتظر شنیدن صدای شما هستیم