مهاجرت به اسپانیا

کشور اسپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا، کشوری است که تعدادی از پادشاهی های مستقل در سال 1492 متحد شدند و پادشاهی اسپانیا را تشکیل دادند. که بخش اعظم آن واقع در اروپای غربی است. دارای مساحت 505.370 کیلومتر مربع است. سرزمین اصلی اسپانیا از شمال و شمال شرقی با فرانسه، آندورا، از غرب و شمال غرب با پرتغال هم مرز است. اسپانیا از لحاظ پهناوری دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ اروپا محسوب می شود. جمعیت کشور اسپانیا در سال 2020، 47.133.521 نفر بوده است. پایتخت اسپانیا شهر مادرید است و زبان رسمی کشور، زبان اسپانیایی است. واحد پول کشور یورو می باشد.

کشور اسپانیا جزء کشورهای پرتقاضا برای مهاجران ایرانی است. هر ساله افراد زیادی درخواست اخذ اقامت بلند مدت و کوتاه مدت به این کشور می فرستند.

آب و هوای متغیری که در این کشور وجود دارد موجب شده است تا هر بخش از آن آب و هوای ویژه ای داشته باشد. در بخش هایی از آن، آب و هوای مدیترانه ای به خوبی احساس می شود و در بخش های دیگر نیز آب و هوای اقیانوسی و کوهستانی وجود دارد. بخش های جنوب شرقی اسپانیا تابستان های گرم دارد و زمستان هایش دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای است.

کشور اسپانیا در حدود 10% از تولید ناخالصی داخلی خود را در سیستم بهداشت و درمان اسپانیا خرج می کند. مراقبت های بهداشتی در این کشور شامل هر دو نوع مراقبت های بهداشتی خصوصی و عمومی می باشد. برخی از بیمارستان ها و مراکز درمانی هر دو نوع خدمات خصوصی و دولتی را ارائه می دهند. مراقبت های بهداشتیِ دولتی، رایگان است و به تمامی افرادی که در اسپانیا زندگی و یا کار می کنند تعلق می گیرد. سیستم بهداشت و درمان اسپانیا غیر متمرکز است. بهتر است برای استفاده از خدمات درمانی شرایط منطقه خود را بررسی کنید.

طبق قانون عمومی تحصیلات عمومی مصوب سال 1970، مراحل تحصیلی کشور اسپانیا شامل مراحل پیش دبستانی، آموزش پایه، آموزش متوسطه و آموزش عالی است. تحصیلات پایه در مدارس دولتی و خصوصی رایگان و اجباری است. طبق آخرین آمار، نزدیک به 110.000 دانشجوی بین المللی در اسپانیا مشغول به تحصیل هستند. هزینه تحصیلی و شهریه ها در اسپانیا نسبتا کمتر و معقول تر می باشد. برای پذیرش و ورود به دانشگاه های اسپانیا در مقطع کارشناسی باید در آزمون سلکتیویداد که هر سال در ماه ژوئن برگزار می شود شرکت کنید. برخی از دانشگا های برتر اسپانیا در رتبه بندی QS شامل Universitat de Barcelona، Universitat Autonoma de Barcelona، Universitat Autonoma de Madrid، Copmplutense University of Madrid، University of Navarra و Universitat Pompeu Fabra می شوند.

انواع

ویزای مهاجرتی اسپانیا

لیست کامل انواع ویزاها جهت مهاجرت به کشور اسپانیا را مطالعه فرمایید. در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم ارزیابی رایگان را پر بفرمایید تا در اولین فرصت مشاورین ایرانوکا با شما تماس حاصل فرمایند‌.

در مورد اسپانیا بیشتر بدانید!

ورود به اتحادیه اروپا در سال 1968 شروع و جهشی برای نوسازی زیرساخت ها، صنعت و سیاست اقتصادی کشور اسپانیا بود. تجارت آزادتر تقاضای زیادی را برای مجموعه متنوعی از صادرات از جمله منسوجات، کفش، ماشین آلاتف زیتون و شراب به همراه داشت.

کشور اسپانیا یک دموکراسی پارلمانی است، با یک مجلس قانونگذاری منتخب مردم که توسط یک نخست وزیر و یک پادشاه به عنوان رئیس دولت رهبری می شود. با این حال، هر یک از 17 منطقه خودمختار در اسپانیا دارای اختیارات خاص خود هستند و بسیاری از آن ها زبان خاص خود را دارند.

از نظر تایخچه کشور اسپانیا رتبه اول را در جهان دارد. این کشور دارای سنت های غنی فراوانی است که هنوز هم مردمان اسپانیای آنها را به جا می آورند. سنت هایی مانند گاوبازی و فلامنکو.

مردمان اسپانیایی افرادی خونگرم و دوست داشتنی هستند. خانواده برای این مردم بسیار مهم است و حفظ نزدیکی اعضای خانواده سالیان سال است که در میانشان وجود دارد. فرزندان از همان کودکی محبت و عشق خانواده را برتر از هرچیز دیگری می بینند. در سال 2020 اهمیت خانواده در اسپانیا از 100 امتیاز، 96.2 امتیاز را کسب کرد.

جالب است بدانید در کشور اسپانیا زمانی که دو نفر برای اولین بار به یکدیگر معرفی می شوند اکثرا فقط با یکدیگر دست می دهند؛ احتمال زیاد بعد از مدتی دوستی یکدیگر را در آغوش گیرند. زنان با یکدیگر روبوسی می کنند و از سمت چپ شروع می کنند. مردان هنگام دست دادن دست چپ خود را روی ساعد راست شخص مقابل قرار می دهند. به خاطر داشته باشید هنگام رفتن به مهمانی اکثر اوقات هدیه کوچکی با خود ببرید.

اقتصاد کشور اسپانیا، سیزدهمین قدرت اقتصاد جهانی از نظر حجم تولید ناخالص داخلی است. نرخ بیکاری در اسپانیا در سال 2002 برابر با 6/7% که در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی و با نرخ بیکاری در اوایل 1990 (حدودا 20%) نرخ پایینی محسوب می شود. نقاط ضعف همیشگی اقتصاد اسپانیا شامل تورم بالا، وجود یک بازار سیاه وسیع و نظام آموزشی ضعیف است (که بر اساس گزارش های سازمان همکاری اقتصادی و توسعه یکی از ضعیف ترین نظام های آموزشی در میان کشورهای توسعه یافته حساب می شود) هستند.

اجاره خانه در کشور اسپانیا در سال 2022 حدودا 54.83% از ایران بیشتر است. هزینه زندگی حدودا 59.46% بیشتر از ایران است. هزینه زندگی یک نفر در این کشور بدون اجاره خانه حدودا 876.32941.65$ است؛ و برای یک خانواده چهار نفره حدود 3.276.58$ است. قیمت هر متر مربع خانه در مرکز شهر حدود 4.960.40 یورو است. و در خارج از مرکز شهر حدود 3.779.70 یورو می شود.

خدمات رفاهی در یک ماه که شامل خدمات اولیه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) در یک خانه 85 متر مربعی حدود 217.36 یورو است.

چرا

اسپانیا یکی از مقصد های مهاجرتی است؟

کشور اسپانیا جزو کشورهای پرتقاضا برای مهاجران ایرانی است...

کیفیت و میزان رضایت از زندگی

کشور اسپانیا در سال 2020، توانسته از نظر “کیفیت زندگی” در میان کشورهای دنیا رتبه 19 ام را کسب کند. این کشور همراه با کشور ایتالیا دو کشوری هستند که میزان افسردگی در میان مردم آن از بقیه کشورهای اروپایی بسیار کمتر است. سرزندگی و نشاط و عشق مردم اسپانیایی به فرهنگ ایرانیان نزدیکی بیشتری دارد و می توان گفت مهاجرت به این کشور راحت تر می کند.

برابری

جنبش های اجتماعی در کشور اسپانیا حائز اهمیت است و رتبه 18 ام را در دنیا را کسب کرده است. آزادی عقیدتی در این کشور مهم است و برابری اجتماعی نیز رعایت می شود. فارغ از اعتقادات شخصی تان مطمئن باشید با شما رفتار دوستانه ای خواهند داشت. در خاطر داشته باشید بی احترامی به عقاید و تفکرات افراد از جانب جامعه بسیار ناپسند است و باعث طرد شدن شما خواهد شد.

آب و هوا

اکثریت کشورهای اروپایی آب و هوای سردی دارند و درخشش خورشید در آن ها کمتر است؛ کشور اسپانیا برخلاف دیگر کشورها است. در این کشور شما می توانید از وجود آفتاب در هر چهار فصل سال بهره مند شوید. چیزی که در ایران به آن عادت دارید. مناظر طبیعی زیبا در هر چهار فصل و نقاط مختلف این کشور از جذابیت های آن برای زندگی به شمار می رود.

نیاز به مشاوره در زمینه ی خدمات ما دارید؟

...منتظر شنیدن صدای شما هستیم