ویزای فریلنسر سوئد

سوئد یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن در جهان بشمار می رود که مهاجرت و زندگی در این کشور متقاضیان زیادی دارد. منظور از کار فریلنسر (freelancer) در سوئد برخلاف کشورهای دیگر که به معنای کار غیرقانونی است و برای فرار از پرداخت مالیات تلقی می شود،به معنای کارآفرینی و ایجاد کسب و کار تازه و نوآور می باشد. فریلنسرها کارفرماهای خودشان هستند و وابسته به شرکت ها و سازمانها نیستند. اما متقاضیانی که قصد دریافت ویزای فریلنسر سوئد را دارند، بایستی شرایطی از قبیل ثبت شرکت، مجوز و مدارک تحصیلی و غیره را دارا باشند. دریافت ویزای فریلنسری سوئد یکی از روش های اخذ اقامت دائم و تابعیت در سوئد است. به همین جهت شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا قصد دارد در این مقاله شما را در اخذ ویزای فریلنسر سوئد راهنمایی نماید.

 

بررسی شرایط و درآمد کار فریلنسر در سوئد

برای اینکه فعالیت خود را به عنوان فریلنسر در کشور سوئد داشته باشید شما می توانید فعالیت تان را به صورت یک شرکت خصوصی ثبت کنید، گرچه ترجیح بسیاری از فریلنسرها این است که به عنوان کارفرمای مستقل مشغول به فعالیت شوند. اما کار در سوئد به عنوان فریلنسر تابع قوانین و الزامات کشور سوئد می باشد که به شرح زیر است:

 • ثبت نام مالیاتی (مبنی بر ارزش افزوده) در اداره مالیات سوئد
 • تکمیل ثبت نام پس از پرداختی های لازم
 • کسب مجوز کسب و کار در سوئد
 • اخذ شماره مالیاتی

 

مزایای ویزای فریلنسر سوئد

 • امکان اخذ اقامت دائم کشور سوئد و کشورهای اروپایی
 • امکان انجام کار و سرمایه گذاری در کشور سوئد و سایر کشورهای اروپایی
 • دریافت تابعیت کشور سوئد
 • برخورداری از خدمات آموزشی و درمانی رایگان در این کشور

 

شرایط اخذ اقامت سوئد برای فریلنسرها

پیش از اینکه درباره مدارک لازم برای اخذ ویزای فریلنسر سوئد توضیح دهیم بهتر است بدانید، افرادی که متقاضی کار سیاه freelancer با هدف کسب درآمد در کشور سوئد هستند، با دریافت ویزای فریلسنری سوئد می توانند تنها 90 روز در سوئد بمانند، در صورتیکه فعالیت و کسب و کارتان بیش از 3 ماه باشد، می بایست تقاضای ویزای اقامت بدهید. این ویزا برای مدت 2 سال اعتبار دارد.و پس از پایان این اعتبار قابل تمدید نیز می باشد.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای فریلنسر سوئد

 • پاسپورت معتبر
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • دریافت دعوت نامه از سوی کارفرما
 • عکس پاسپورتی متقاضی
 • رسید پرداخت هزینه رسیدگی به درخواست ویزا
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • قراردادکاری با حداقل دستمزد 13000SEK (کرون سوئد)
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • بیمه سلامت و درمان
 • ارائه مدارکی مبنی بر تمکن مالی

 

میزان درآمد کار فریلنسری در کشور سوئد

گرچه فریلنسرها در سوئد جز کارآفرینان محسوب می شوند. اما درآمد کار فریلنسرها freelancers در سوئد نسبت به کارآفرینان دیگر بیشتر است. طبق گزارشات سال های اخیر درآمد کار فریلسنر 8.1% افزایش داشته است. درآمد ماهانه کار فریلنسر به طور میانگین (26000SEK) با کسر مالیات محاسبه شده است. البته میزان درآمد این افراد با توجه به عواملی نظیر مهارت ها، میزان تحصیلات، جنسیت، مهارت های شغلی و غیره متفاوت خواهد بود. اما به صورت کلی میزان درآمد فریلنسر ها به شرح جدول ذیل است:

بالاترین میزان درآمد کار freelancer در سوئد متوسط درآمد کار freelancer در سوئد پایین ترین میزان درآمد کار freelancer در سوئد
SEK201000 SEK45100 SEK11400

 

 

در این مقاله دریافتیم، کشور سوئد به دلیل سیستم اقتصادی پیشرفته و نرخ پایین بیکاری و همچنین حمایت از ایده های کارآفرین، بستر مناسبی برای رشد فعالیت های اقتصادی شما محسوب می شود به همین جهت شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا با اتکاء بر پرسنل مجرب و حرفه ای آماده است تا ضمن ارزیابی شرایط مهاجرتی پرونده شما بر طبق آخرین قوانین کشور سوئد در اخذ ویزای فریلنسر سوئد به شما یاری رساند.

شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا با داشتن وکلای مورد تایید و مشاوران خبره می تواند در ساخت آینده ای بهتر برای با شما همراه باشد. در صورت نیاز به مشاوره می توانید با مشاوران ما به صورت حضوری یا آنلاین ملاقات کنید و از روند اخذ ویزای فریلنسر سوئد خود آگاه گردید. شما نیز می توانید همین حالا و از طریق فرم ارزیابی رایگان ما، که توسط مشاوران خبره مدیریت می شود، شرایط خود را برای اخذ این نوع ویزا بررسی نمایید.

مراحل

اخذ ویزای فریلنسر سوئد

متقاضی عزیز درصورت تمایل به اخذ ویزای فریلنسر سوئد مراحل ذیل را دنبال نمایید

فرم ارزیابی و مشاوره

در ابتدا شما می توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان، شرایط و مشخصات اولیه خود را جهت بررسی وکلا ارسال نمایید، در صورت مناسب بودن شرایط عمومی شما، وقت مکالمه جهت مشاوره برای شما تعیین میشود. لازم به ذکر است تمامی این پروسه رایگان بوده و توسط نیروهای متخصص بررسی و ارزیابی میشود

دریافت نامه تایید

پس از مشاوره و تکمیل فرآیند پرونده مهاجرتی، نامه تایید یا عدم تایید از سوی وکلای رسمی برای شما ارسال خواهد شد. در این نامه واجد شرایط بودن یا نبودن جهت مهاجرت، نوع ویزای مهاجرتی، مسیر و شرایطی که شما میتوانید توسط آن مهاجرت کنید مشخص شده است.

ثبت نام در تلزینس

پس از دریافت نامه تایید و عقد قرارداد، در سامانه تلزینس ثبت نام می کنید تا وکیل پرونده شما شروع به کار نماید. تلزینس تایید می کند که تمامی وکلا و نمایندگان مورد تایید نهاد رسمی در کشور مورد نظر می باشد، لذا با ثبت پرونده خود در سامانه تلزینس می توانید با خیالی آسوده امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید.

اخذ ویزا

تمام روند پرونده از ابتدا تا اخذ ویزا در داشبورد تلزینس شما صورت می گیرد و شما می توانید به صورت لحظه ای از مراحل اخذ ویزا با خبر باشید. در انتها پس از اخذ ویزا سامانه به صورت خودکار به شما و تمامی همکاران این خبر خوب را اطلاع خواهد داد.

سؤالات متداولی که درباره ی ویزای فریلنسر سوئد برای برخی کاربران پیش آمده

 • تمدید ویزا برای پناهجویان در شرایط جنگی و اقدامات بشردوستانه: رایگان
 • تمدید ویزا در صورت ارائه دلایل قانع‌ کننده: ۳۰ یورو

این فرآیند تقریباً به 5 تا 6 ماه زمان نیاز دارد.

در کشور سوئد افراد متقاضی بایستی فعالیت های خود را در شرکت ثبت کنند، گرچه freelancer ها ترجیح می دهند به صورت خویش فرما فعالیت نمایند.

نیاز به مشاوره در زمینه ی خدمات ما دارید؟

...منتظر شنیدن صدای شما هستیم