ویزای تجاری آلمان

ویزای تجاری آلمان یک ویزای شینگن کوتاه مدت است که به دارنده آن اجازه می دهد تا حداکثر 90 روز در مدت 6 ماه وارد آلمان شده و در آن باقی بماند، مگر اینکه در برچسب ویزا به شکل دیگری مشخص شده باشد. برای افرادی صادر می شود که برای انجام امور تجاری، شرکت در جلسات، امضای قرارداد و غیره به آلمان می آیند. هزینه این ویزا 80 یورو است که هر متقاضی باید آن را بپردازد تا به درخواست ویزا رسیدگی شود. به طور کلی فرآیند درخواست ویزای شما 19 الی 15 روز طول می کشد تا رسیدگی شود، به همین دلیل از شما خواسته می شود حداکثر سه هفته قبل از سفر خود درخواست دهید. در این مقاله شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا به بررسی نکات مهم در زمینه اخذ ویزای تجاری آلمان می پردازد، لذا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تجاری آلمان

فرم پر شده درخواست ویزای کوتاه مدت با اطلاعات صحیح و صادقانه. فرم باید دوبار چاپ شود و هر نسخه باید در پایان امضا شود.

 •  شفاف سازی صحت اطلاعات
 • دو عکس اخیر از فرد که حداکثر سه ماه قبل از درخواست گرفته شده باشند.
 • گذرنامه معتبر؛ نباید تاریخ آن بیشتر از ده سال باشد. همچنین اعتبار آن باید حداقل سه ماه بیشتر از برنامه ریزی اقامت شما باشد. برای چسپاندن برچسب ویزا باید گذرنامه حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
 •  یک کپی از صفحه اطلاعات پاسپورت شما
 • بیمه ویزای مسافرتی
 • برنامه سفر
 • گواهی وضعیت مدنی: گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی فوت همسر
 • اثبات اقامت برای کار، در شنگن که می تواند شامل مدارک رزرو هتل شما و یا دعوتنامه ای از جانب میزبان مقیم آلمان باشد.
 • اثبات وضعیت مالی
 • صورت حساب های بانکی شما در سه ماه گذشته
 • دعوتنامه از طرف شریک تجاری در آلمان به زبان انگلیسی
 • برنامه دقیق جلسات کاری شما
 • پوشش نامه شرکت با کل برنامه سفر با ذکر موقعیت شما، مدت زمان، تاریخ و هدف سفر و اینکه آیا هزینه های شما توسط کارفرما تامین می شود یا خیر.
 • گواهی تاسیس شرکت

مراقب باشید که برای هر یک از این اسناد فتوکپی تهیه کنید. فراموش نکنید که سفارت این حق را دارد که در صورت لزوم از شما بخواهد که مدارک اضافی ارائه دهید. در صورت انجام این کار، مطمئن شوید که آن مدارک را در مهلت مقرر ارسال نمایید.

 

مراحل اخذ ویزای تجاری آلمان

روند درخواست ویزای تجاری آلمان (شنگن) تقریباً مانند سایر ویزاهای آلمان است. اولین زمانی که می توانید برای ویزا درخواست دهید شش ماه قبل از سفر و آخرین آن سه هفته قبل از سفر است.

 • ثبت نام کنید و فرم درخواست را پر کنید.
 • درخواست خود را به صورت آنلاین یا حضوری ارسال کنید.
 • اگر اولین بار است که به یکی از مناطق شنگن می روید، فرم چاپی و تمام مدارک اجباری را دریافت کنید.
 • از سفارت برای مصاحبه وقت بگیرید.
 • در زمان مشخص در سفارت برای مصاحبه خود حاضر شوید.
 • نتیجه ویزا خود را از سفارت به صورت پیک یا از طریق سایت دریافت کنید.

 

تمدید ویزای تجاری آلمان

برای افرادی که با ویزای کوتاه مدت آلمان به اروپا آمده اند و نمی خواهند پس از پایان مدت اقامت مجاز 90 روزه خود آن کشور را ترک کنند، تمدید ویزای تجاری آلمان در چند مورد مجاز است. با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر برای تمدید ویزای خود در آلمان درخواست دهید، علیرغم این واقعیت که ویزای شینگن به شما حق سفر به سایر کشورها را می دهد، پس از آن فقط در خاک آلمان باقی خواهید ماند.

 • پاسپورت
 • فرم درخواست
 • یک عدد عکس
 • اثبات درآمد
 • بیمه سلامت سفر
 • مدارکی که دلایل شما برای نیاز به تمدید ویزا را ارائه می دهند.

به طور کلی، زمان رسیدگی به درخواست تمدید ویزا در آلمان تا یک ماه است. این به شما فرصت می دهد تا در آلمان بمانید، حتی اگر اعتبار ویزای شما در طول مدتی که درخواست شما در حال بررسی است منقضی شود. با وجود این، شما باید در آلمان بمانید و تا زمانی که برای درخواست خود پاسخی دریافت نکنید، اجازه سفر به سایر کشورهای شینگن را در این مدت نخواهید داشت. هزینه تمدید ویزای کوتاه مدت آلمان با هزینه های معمول ویزای آلمان متفاوت است. بسته به دلایلی که درخواست خود را برای تمدید ویزای کوتاه مدت در آلمان ارائه کرده اید، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه باشید یا نباشید.

 

اخذ تابعیت کشور آلمان از طریق ویزای تجاری آلمان

افرا دارای ویزای تجای آلمان می توانند ویزای کوتاه مدت خود را تمدید نمایند. در طی بازه زمانی یکسال، وضعیت کسب و کار شما با دقت آنالیز می شود در صورت اشت شرایط لازم، همچنین متعهد بودن به قوانین کشور آلمان امکان تمدید مجدد برای شما وجود دارد و پس از گذشت ۵ سال می توانید اقامت دائم کشور آلمان را دریافت نمایید.

 

همانطور که می دانید کشور آلمان یکی از غول های صنعت دنیا بشمار می آید هر ساله برای افزایش نیروی کار و کاهش سن پیری جمعیت اش مهاجران زیادی را پذیرا می شود. و در کنار این خصوصیت ها، اقتصاد قوی آن افراد با هدف های تجاری و سرمایه گذاری را به خود جذب می کند. برای آشنا شدن با جزئیات بیشتر و دریافت برنامه مهاجرتی مناسب کافیست از تجارب مشاورین و وکلای توانمند شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا بهره مند شوید.

در صورت نیاز به مشاوره می توانید با مشاوران ما به صورت حضوری یا آنلاین ملاقات کنید و از روند اخذ ویزای تجاری آلمان خود آگاه گردید. شما نیز می توانید همین حالا و از طریق فرم ارزیابی رایگان ما، که توسط مشاوران خبره مدیریت می شود، شرایط خود را برای اخذ این نوع ویزا بررسی نمایید.

مراحل

اخذ ویزای تجاری آلمان

متقاضی عزیز درصورت تمایل به اخذ ویزای تجاری آلمان مراحل ذیل را دنبال نمایید

فرم ارزیابی و مشاوره

در ابتدا شما می توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان، شرایط و مشخصات اولیه خود را جهت بررسی وکلا ارسال نمایید، در صورت مناسب بودن شرایط عمومی شما، وقت مکالمه جهت مشاوره برای شما تعیین میشود. لازم به ذکر است تمامی این پروسه رایگان بوده و توسط نیروهای متخصص بررسی و ارزیابی میشود

دریافت نامه تایید

پس از مشاوره و تکمیل فرآیند پرونده مهاجرتی، نامه تایید یا عدم تایید از سوی وکلای رسمی برای شما ارسال خواهد شد. در این نامه واجد شرایط بودن یا نبودن جهت مهاجرت، نوع ویزای مهاجرتی، مسیر و شرایطی که شما میتوانید توسط آن مهاجرت کنید مشخص شده است.

ثبت نام در تلزینس

پس از دریافت نامه تایید و عقد قرارداد، در سامانه تلزینس ثبت نام می کنید تا وکیل پرونده شما شروع به کار نماید. تلزینس تایید می کند که تمامی وکلا و نمایندگان مورد تایید نهاد رسمی در کشور مورد نظر می باشد، لذا با ثبت پرونده خود در سامانه تلزینس می توانید با خیالی آسوده امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید.

اخذ ویزا

تمام روند پرونده از ابتدا تا اخذ ویزا در داشبورد تلزینس شما صورت می گیرد و شما می توانید به صورت لحظه ای از مراحل اخذ ویزا با خبر باشید. در انتها پس از اخذ ویزا سامانه به صورت خودکار به شما و تمامی همکاران این خبر خوب را اطلاع خواهد داد.

سؤالات متداولی که درباره ی ویزای تجاری آلمان برای برخی کاربران پیش آمده

با توجه به حجم کار و درخواست‌های موجود در سفارت آلمان مناسب ترین زمان برای درخواست ویزای تجاری آلمان، ۶ماه پیش از سفر به این کشور می باشد.

زمان صدور ویزای تجاری آلمان بسته به حجم کاری سفارت آلمان متفاوت است، اما به طور معمول پردازش درخواست ویزای تجاری آلمان دو هفته به طول می انجامد.

داشتن حداقل مدرک زبان B1 آلمانی برای افرادی که قصد مهاجرت دارند لازم است چراکه افراد باید برای ارتباط و تجارت خود حداقل مهارت ارتباط کلامی را داشته باشند.

دلایلی مانند: نرخ پایین بیکاری در آلمان و همچنین درصد منفی افزایش جمعیت، کشور آلمان با کمبود نیروی انسانی و جوان مواجه می باشد و هم چنین پیشرفته بودن بستر تجاری آلمان، دریافت ویزای تجاری این کشور را امکان پذیر می سازد.

نیاز به مشاوره در زمینه ی خدمات ما دارید؟

...منتظر شنیدن صدای شما هستیم