ویزای توریستی آلمان

آلمان از جمله محبوب ترین کشورهای اروپایی بشمار می آید که سالانه گردشگران زیادی از سراسر جهان خواستار سفر به این کشور می باشند. کشور آلمان در حوزه کشورهای عضو شنگن می باشد، لذا ویزای توریستی آلمان (شنگن) نوعی ویزای کوتاه مدت شنگن است و افراد دارای این نوع ویزا مجاز هستند به قصد گردش و یا دیدار با خانواده و یا اهدافی که نیاز به با اقامت کوتاه مدت دارند (همچون شرکت در سمینار های علمی، شرکت در دوره های آموزشی و غیره)‌ به این کشور و حتی سایر کشورهای حوزه شنگن سفر نمایند. دقت داشته باشید ویزای توریستی آلمان با اعتبار حداکثری 90 روزه در طی یک دوره 180 روزه می باشد. در واقع کشور آلمان جز کشورهایی است که پروسه دریافت ویزای آن کمی دشوار است چرا که مقصد بسیاری از پناهندگان است و به همین سبب، آلمان در صادر نمودن ویزا، سخت‌گیری زیادی دارد. از این رو شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا با بیان جزئیات و مدارک لازمه در این مقاله قصد دارد شما را در دریافت ویزای توریستی آلمان یاری نماید.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی آلمان

 • اصل گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه (دو صفحه آن خالی باشد به همراه کپی صفحات و مشخصات)
 • 2 قطعه عکس 4.5*3.5 پرسنلی
 • اصل و کپی مدارک هویتی (کارت ملی و شناسنامه)
 • فرم درخواست ویزا
 • اصل و کپی ویزاهای دریافت شده در ۵ سال گذشته
 • بیمه مسافرتی و کپی آن ( بیمه باید حداقل ۳۰ هزار یورو پوشش دهد)
 • اصل و کپی دعوت نامه
 • رسید رزرو هتل و یا تاییدیه محل اقامت توسط دعوت‌کننده
 • بلیط هواپیما رفت و برگشت
 • مدارکی مبنی بر تمکن مالی
 • پرینت تراکنش‌های بانکی در ۳ ماه اخیر
 • مدارکی دال بر وابستگی شما به کشورتان (مانند گواهی ثبت شرکت، سند مالکیت خانه، حکم استخدامی، سند ازدواج و غیره)

 

پروسه دریافت ویزای توریستی آلمان

 1. ارائه مدارک مورد نیاز
 2. قرار مصاحبه حضوری را به صورت آنلاین رزرو نمایید.
 3. مراجعه حضوری به دفتر ایزومتریک.
 4. منتظر دریافت نتیجه باشید.

 

هزینه‌های اخذ ویزای توریستی آلمان

هزینه های دریافت ویزای توریستی آلمان به دو بخش اجباری و اختیاری تقسیم می شود که به شرح زیر است:

 

هزینه‌های اجباری:

لیست هزینه ها مبلغ
هزینه‌های اجرایی که باید به حساب کارگزاری ویزامتریک ۱۹۰ هزار تومان
برای بزرگسالان ۸۰ یورو
برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۴۰ یورو
برای کودکان زیر ۶سال رایگان
هزینه هماهنگی ویزامتریک به ازای هر نفر، ۱۹ یورو

 

نکته مهم اینکه پرداخت هزینه ویزا به منظور موافقت با درخواست شما نیست. این هزینه تنها در ازای خدمات ارائه شده سفارت دریافت می شود. و به هیچ عنوان استرداد نمی شود.

 

هزینه‌های اختیاری:

منظور از هزینه‌های اختیاری در واقع هزینه‌های خدمات فرعی می باشد. یعنی شما ملزم به پرداخت آن نیستید و تنها در صورتی که بخواهید از خدمات ویژه دفتر کارگزاری ایزومتریک استفاده نمایید، پرداخت می کنید. که از قرار زیر است:

لیست هزینه ها مبلغ
خدمات مصاحبه VIP ۶۰۰ هزار تومان (برای ثبت نام) و ۷۵ یورو (برای خدمات VIP)
پر کردن فرم درخواست ویزا توسط کارمند دفتر ۱۰ یورو به ازای هر نفر
اطلاع‌رسانی ۱ یورو برای هر پیامک، ۳ یورو برای هر تماس
عکس بیومتریک ۸ یورو به ازای هر نفر
تحویل پاسپورت توسط پست ۹ یورو به ازای هر نفر

 

الزام وثیقه یا دعوت نامه برای اخذ ویزای توریستی آلمان

برای دریافت ویزای توریستی آلمان داشتن دعوت نامه از طرف آشنایان و وابستگانی که در این کشور اقامت دارند کمک شایانی به متقاضیان اخذ ویزای توریستی آلمان می نماید. اما به جهت اینکه کشور پیشرفته آلمان مقصد پناهندگان زیادی از سراسر جهان است مشکلات زیادی از این طریق برای افراد ارسال کننده دعوت نامه بوجود می آید. از این رو برخی موسسات مهاجرتی از متقاضیان مبلغی را به عنوان وثیقه بازگشت متقاضی دریافت می نمایند تا از مشکلات احتمالی جلوگیری نمایند توجه داشته باشید این مبلغ از طریق موسسات مهاجرتی دریافت می شود نه سفارت کشور آلمان.

 

تمدید ویزای توریستی آلمان

با توجه به اینکه ویزای توریستی آلمان از جمله ویزاهای کوتاه مدت محسوب می شود. فرد پس از اتمام اعتبار ویزای خود ملزم به بازگشت به کشور مبدا است افراد می توانند پیش از اتمام اعتبار ویزا با ارائه دلایل قانع کننده نسبت به تمدید ویزای توریستی خود اقدام نمایند. توجه داشته باشید هرگونه تخلف از قوانین کشور آلمان میتواند جریمه نقدی و همچنین اخراج شما از این کشور را به همراه داشته باشد.

 

دلایل ریجکت ویزای توریستی آلمان

 • پاسپورت نامعتبر
 • قانع نشدن آفیسر اداره مهاجرت از بازگشت تان به کشور مبدا
 • نداشتن دلایل کافی از هدف سفر
 • نداشتن برنامه ی مناسب برای سفر
 • عدم تمکن مالی مناسب
 • ارائه مدارک ناقص
 • داشتن سوءپیشینه
 • هرگونه مدارکی نامعتبر و جعلی

اگر به هر دلیلی ویزای توریستی آلمان شما ریجکت شود، امکان اعتراض برای شما وجود دارد.

 

در این مقاله درباره جزئیات و مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی آلمان صحبت نمودیم و دریافتیم به سبب درخواست بالای متقاضیان برای بازدید از کشور زیبای آلمان و همچنین تمهیدات و قانون های اعمال شده از طریق دولت آلمان بهتر است برای اخذ ویزای توریستی این کشور قبل از هر اقدامی با وکیل معتبر و یا مشاورینی که در این زمینه سابقه درخشانی دارند مشورت نمایید. لذا شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا با ارائه برنامه های مهاجرتی شما را در این راه یاری می نماید تا تجربه ی سفری خاطره انگیز به کشور آلمان را داشته باشید.

در صورت نیاز به مشاوره می توانید با مشاوران ما به صورت حضوری یا آنلاین ملاقات کنید و از روند اخذ ویزای توریستی آلمان خود آگاه گردید. شما نیز می توانید همین حالا و از طریق فرم ارزیابی رایگان ما، که توسط مشاوران خبره مدیریت می شود، شرایط خود را برای اخذ این نوع ویزا بررسی نمایید.

مراحل

اخذ ویزای توریستی آلمان

متقاضی عزیز درصورت تمایل به اخذ ویزای توریستی آلمان مراحل ذیل را دنبال نمایید

فرم ارزیابی و مشاوره

در ابتدا شما می توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان، شرایط و مشخصات اولیه خود را جهت بررسی وکلا ارسال نمایید، در صورت مناسب بودن شرایط عمومی شما، وقت مکالمه جهت مشاوره برای شما تعیین میشود. لازم به ذکر است تمامی این پروسه رایگان بوده و توسط نیروهای متخصص بررسی و ارزیابی میشود

دریافت نامه تایید

پس از مشاوره و تکمیل فرآیند پرونده مهاجرتی، نامه تایید یا عدم تایید از سوی وکلای رسمی برای شما ارسال خواهد شد. در این نامه واجد شرایط بودن یا نبودن جهت مهاجرت، نوع ویزای مهاجرتی، مسیر و شرایطی که شما میتوانید توسط آن مهاجرت کنید مشخص شده است.

ثبت نام در تلزینس

پس از دریافت نامه تایید و عقد قرارداد، در سامانه تلزینس ثبت نام می کنید تا وکیل پرونده شما شروع به کار نماید. تلزینس تایید می کند که تمامی وکلا و نمایندگان مورد تایید نهاد رسمی در کشور مورد نظر می باشد، لذا با ثبت پرونده خود در سامانه تلزینس می توانید با خیالی آسوده امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید.

اخذ ویزا

تمام روند پرونده از ابتدا تا اخذ ویزا در داشبورد تلزینس شما صورت می گیرد و شما می توانید به صورت لحظه ای از مراحل اخذ ویزا با خبر باشید. در انتها پس از اخذ ویزا سامانه به صورت خودکار به شما و تمامی همکاران این خبر خوب را اطلاع خواهد داد.

سؤالات متداولی که درباره ی ویزای توریستی آلمان برای برخی کاربران پیش آمده

خیر، بدون ویزا و مجوز کار این امکان وجود ندارد.

خیر، هیچ تضمینی وجود ندارد و موسسات با هدف تبلیغات از این واژه ها استفاده می نمایند.

پروسه بررسی و رسیدگی به درخواست متقاضیان، حدودا بین ۲ الی ۳ هفته کاری به طول می انجامد.

باید حداقل موجودی در 6 ماه گذشته 3000 یورو باشد.

بله با ویزای توریستی آلمان (شنگن) میتوان به تمام کشورهای عضو اتحادیه شنگن سفر نمود (از جمله اتریش، بلژیک، جمهوری چک، فرانسه، یونان، ایتالیا، اسپانیا، سوئد و …)

نیاز به مشاوره در زمینه ی خدمات ما دارید؟

...منتظر شنیدن صدای شما هستیم