ویزای فصلی کانادا

این ویزا به متقاضی خود اجازه می دهد که برای مدت زمان مشخص و محدودی در خاک کانادا باشد‌. معمولا برای مقاصدی مثل کار، تحصیلات، دیدار با خانواده و یا سفر تفریحی و … این ویزا صادر می شود. در واقع این ویزا به جهت موقتی بودن و اینکه فرد در فصول خاصی برای رفتن به خاک کانادا اقدام می نماید ویزای فصلی کانادا نامید می شود و شامل ویزاهای مختلفی می باشد. ویزاهای موقتی و یا فصلی حداکثر شش ماهه هستند که فرد می تواند یکبار یا چندبار به مدت زمان حداکثر شش ماه در کانادا بماند.با شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا همراه باشید، و این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

 

ویزاهای زیرمجموعه ویزای فصلی کانادا

 • ویزای توریستی کانادا: کانادا کشوری است با چهار فصل، ویزای توریستی به گردشگران اجازه می دهد در فصول مختلف به کانادا سفر نمایند.
 • ویزای سیاسی: افراد سیاسی می توانند برای شرکت در نشست های سیاسی در تاریخ های مشخص به صورت موقت به کانادا سفر کنند.
 • ویزای تحصیلی: این ویزا دو نوع ویزای دانش آموزی کانادا و ویزای دانشجویی کانادا دارد.که اگر بیش از 6 ماه بخواهید به تحصیل در کانادا ادامه دهید باید ویزای تحصیلی را دریافت نمایید.
 • ویزای محرمانه: این ویزا برای افرادی است که رتبه موقعیت بلایی دارند که نتوانستند ویزای سیاسی دریافت نمایند.
 • سوپر ویزا: این ویزا برای والدین، پدربزرگ و مادربزرگ هایی است که فرزندان آنها اقامت دائم کانادا را دارند و به قصد دیدار با آن ها در برخی از فصول و برای مدت زمان طولانی (حداکثر شش ماه) به کانادا سفر می کنند.
 • ویزا تولد فرزند: به منظور تولد فرزند در کشور کانادا که فرزند متولد شده شهروند کانادا محسوب می شود.
 • ویزای اقامت موقت کانادا: برای افراد با مقاصد مختلف از سفر به کانادا که مدت زمان اقامت شان در این کشور محدود باشد مثلا در فصل بهار برای شرکت در یک کلاس آموزشی.
 • ویزای درمانی: برای افراد بیماری صادر می شود که به دلیل کمبود و محدودیت علم پزشکی در کشورشان و به قصد مداوا به کانادا سفر می نمایند توجه داشته باشید بیماری آنها نباید برای شهروندان کانادایی خطرناک باشد و همچنین فرد باید توانایی پرداخت هزینه های درمان را دارا باشد.
 • ویزای اهدای عضو: این ویزا به فردی تعلق می گیرد که هدفش از سفر به کانادا اهدای عضو به شهروند کانادایی و یا شخصی که اقامت دائم کانادا را دارا است باشد.
 • ویزای کسب و کار و نمایندگی: به منظور کسب و کار به فرد یا یک گروه داده می شود که مدت زمان ماندن در خاک کانادا حداکثر 6 ماه است.
 • ویزای کار در تعطیلات: برای مهاجرانی که در مدت زمان کار خود می خواهند از مکان های گردشگری دیدن کنند، این ویزا برای متقاضیان ایرانی صادر نمی شود.
 • ویزای کاری: برای کارگران فصلی (که برای ایران صادر نمی شود) و یا کسانی که با هدف انجام کار و یا پروژه ای کوتاه مدت به کانادا سفر کنند.

 

مدارک لازم برای ویزای فصلی کانادا

 • شناسنامه، کارت ملی و گذرنامه معتبر
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک شغلی
 • مدارک مربوط به انگشت نگاری
 • اسناد بانکی (جهت اثبات تمکن مالی)

 

مراحل اخذ ویزای فصلی کانادا

 • ارسال مدارک به صورت الکترونیکی برای سفارت کانادا و پرداخت هزینه‌های موجود
 • سفر به یکی از کشورهای اطرف ایران برای انجام انگشت نگاری و عکس برداری ویزای کانادا
 • پیکاپ پاسپورت به یکی از دفاتر وک جهت الصاق ویزای کانادا

 

نحوه اخذ ویزای فصلی کشور کانادا

برای دریافت ویزای فصلی کانادا باید از طریق روش های زیر اقدام نمایید:

 • روش اول: مدارک خود را به صورت الکترونیکی برای افسران ویزای کانادا ارسال نمایید. همچنین پرداختی های مربوط به بررسی پرونده و انگشت نگاری را به صورت آنلاین انجام دهید. سپس، باید به یکی از دفاتر وک در گرجستان، ترکیه، امارات و… برای عکس برداری و انگشت نگاری مراجعه نمایید. پس از، ۲ هفته تا ۳ ماه جواب تائید و یا ریجکت ویزای فصلی کانادا شما مشخص می شود که در صورت تایید، باید پاسپورت تان را به دفاتر وک پیکاب نمایید تا ویزای فصلی کانادا برای شما صادرشود.
 • روش دوم: به یکی از دفاتر انگشت نگاری مراجعه و مدارک لازم برای دریافت ویزا را تحویل دهید. همچنین می توانید عکس برداری و انگشت نگاری خود را هم انجام داده، سپس هزینه های مربوط به بررسی درخواست و انگشت نگاری را به صورت نقدی بپردازید. پس از ۳۷ روز جواب ویزای شما مشخص می شود. درصورت تایید ویزا، پاسپورت تان را به دفاتر وک پیکاب نمایید تا ویزای فصلی کانادا برای شما صادر شود.

 

شرایط تمدید ویزای فصلی کانادا

امکان تمدید ویزای فصلی کانادا منوط بر رعایت قوانین کشور کانادا وجود دارد. به عنوان مثال با اثبات اینکه پروژه های کاری تان برای اتمام نیازمند زمان بیشتری هستند و یا اینکه در نوع ویزای فصلی_درمانی با مدارک پزشکی می توانید اثبات کنید که روند درمانی شما کامل نشده است و یا در ویزای فصلی_تحصیلی با هدف گذران دوره تحصیلی می توانید مدت زمان ویزای فصلی کانادا خود را افزایش دهید فقط توجه داشته باشید ویزاهای فصلی حقیقتا ویزاهای موقت هستند و افسر اداره مهاجرت تنها با اطمینان از وجود الزام تمدید ویزا به درخواست شما رسیدگی خواهد کرد.

 

کانادا بزرگترین کشور در قاره آمریکای شمالی و دومین کشور بزرگ دنیاست. کشوری که به سبب امکانات آن مقصد مهاجران زیادی از سراسر دنیاست. ویزای فصلی کانادا نیز به سبب گستردگی و تنوع شاخه های آن سالانه مهاجران بسیاری خواستار اخذ این نوع ویزا هستند با توجه به اینکه قوانین و جزئیات هر شاخه (که در مقالات متعدد به هرکدام به صورت جامع پرداختیم) متفاوت است شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا در نظر دارد با یک برنامه مهاجرتی راهبردی شما را برای اخذ ویزای فصلی کانادا یاری رساند. شما میتوانید همین حالا با مشاورین و وکلای ما ارتباط برقرار نمایید و برای دریافت ویزای فصلی خود در کمترین زمان ممکن اقدام نمایید.

در صورت تمایل به مشاوره می توانید با مشاوران ما به صورت حضوری یا آنلاین ملاقات کنید و از روند اخذ ویزای فصلی کانادا خود آگاه گردید. شما نیز می توانید همین حالا و از طریق فرم ارزیابی رایگان ما، که توسط مشاوران خبره مدیریت می شود، شرایط خود را برای اخذ این نوع ویزا بررسی نمایید.

مراحل

اخذ ویزای فصلی کانادا

متقاضی عزیز درصورت تمایل به اخذ ویزای فصلی کانادا مراحل ذیل را دنبال نمایید

فرم ارزیابی و مشاوره

در ابتدا شما می توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان، شرایط و مشخصات اولیه خود را جهت بررسی وکلا ارسال نمایید، در صورت مناسب بودن شرایط عمومی شما، وقت مکالمه جهت مشاوره برای شما تعیین میشود. لازم به ذکر است تمامی این پروسه رایگان بوده و توسط نیروهای متخصص بررسی و ارزیابی میشود

دریافت نامه تایید

پس از مشاوره و تکمیل فرآیند پرونده مهاجرتی، نامه تایید یا عدم تایید از سوی وکلای رسمی برای شما ارسال خواهد شد. در این نامه واجد شرایط بودن یا نبودن جهت مهاجرت، نوع ویزای مهاجرتی، مسیر و شرایطی که شما میتوانید توسط آن مهاجرت کنید مشخص شده است.

ثبت نام در تلزینس

پس از دریافت نامه تایید و عقد قرارداد، در سامانه تلزینس ثبت نام می کنید تا وکیل پرونده شما شروع به کار نماید. تلزینس تایید می کند که تمامی وکلا و نمایندگان مورد تایید نهاد رسمی در کشور مورد نظر می باشد، لذا با ثبت پرونده خود در سامانه تلزینس می توانید با خیالی آسوده امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید.

اخذ ویزا

تمام روند پرونده از ابتدا تا اخذ ویزا در داشبورد تلزینس شما صورت می گیرد و شما می توانید به صورت لحظه ای از مراحل اخذ ویزا با خبر باشید. در انتها پس از اخذ ویزا سامانه به صورت خودکار به شما و تمامی همکاران این خبر خوب را اطلاع خواهد داد.

سؤالات متداولی که درباره ی ویزای فصلی کانادا برای برخی کاربران پیش آمده

خیر، ویزای شنگن از مدارک ضروری برای ویزای کانادا نیست. اما سابقه ویزای شنگن پاسپورت را معتبرتر و شانس تان را برای دریافت ویزای فصلی کانادا بیشتر می نماید.

بستگی به نوع ویزا دارد و از 75 تا 150 دلار کانادا برای هر فرد متغیر می باشد.

 • عدم تمکن مالی
 • عدم اعتماد به اینکه متقاضی پس از اتمام زمان ویزای خود برگردد
 • تاریخچه سفر متناسب با وضعیت مالی متقاضی ندارد.

انگلیسی یا فرانسه

پلیس کانادا شما را دستگیر و به کشورتان دیپورت می شوید همچنین ویزای تان باطل می گردد.

نیاز به مشاوره در زمینه ی خدمات ما دارید؟

...منتظر شنیدن صدای شما هستیم