ویزای اسکیلدورکر کانادا

منظور از ویزای اسکیلدورکر کانادا، ویزای تخصصی برای کارگران ماهر فدرال است که دولت کانادا به منظور جبران کمبود کارگران متخصص کشور برای کارگران ماهر براساس توانمندی هایشان ویزای اسکیلدورکر (skilled worker) صادر می نماید. دقت داشته باشید برای اقدام از طریق ویزای اسکیلدورکر کشور کانادا باید از طریق اکسپرس اینتری اقدام نمایید. اگر در زمینه شغلی خود نیروی ماهری محسوب می شوید می توانید از طریق ویزای اسکیلدورکر کانادا اقدام کنید و حتی از داشتن شغل ثابت در کانادا بهره مند شوید.در ادامه این مقاله با شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا همراه باشید، تا با جزئیات بیشتری از اخذ ویزای اسکیلدورکر کشور کانادا آشنا شوید.

 

شرایط ویزای اسکیلدورکر کانادا چیست؟

کارگران ماهر فدرال برای اخذ ویزای اسکیلدورکر کانادا باید واجد شرایط ذیل باشند:

 • سابقه کاری مرتبط و سودمند: کلیه کارگران باید تجربه کاری یکسال کار مداوم و یا پاره وقت (معادل یکسال) در زمینه تخصص خود در طی ده سال گذشته را دارا باشند. کلیه کارگران تنها باید در یکی از 50 رشته انتخابی کشور کانادا تبحر داشته باشند و یا پیشنهاد کاری معتبر (جاب آفر) و یا مدرک تحصیلی از یک دانشگاه کانادایی و معتبری داشته باشند.
 • داشتن مدرک تحصیلی معتبر و مرتبط با حرفه انتخابی.
 • مسلط بودن به زبان انگلیسی و یا فرانسه.
 • ارائه گوهی حساب بانکی.
 • ارائه گواهی سلامت و انجام برخی از آمایشات پزشکی.

 

امتیاز لازم برای دریاف ویزای اسکیلدورکر کانادا

سیستم امتیازبندی ویزای اسکیلدورکر کانادا دارای دو مرحله می باشد لذا کارگرانی که شرایط فوق را دارا هستند باید دو مرحله زیر را بگذرانند:

مرحله اول: شما در این مرحله باید امتیاز لازمه از شش فاکتوری که دولت فدرال کانادا تعیین نموده دریافت کنید، که این امتیاز حداقل 67 از 100 امتیاز می باشد.

 

فاکتورهای انتخابی دولت فدرال کانادا به شرح زیر است:

 • سابقه کاری (حداکثر 15 امتیاز)
 • سن (حداکثر 12 امتیاز)
 • تحصیلات (حداکثر 25 امتیاز)
 • داشتن جاب آفر (حداکثر 10 امتیاز)
 • تسلط به زبان خارجی (حداکثر28 امتیاز)
 • سازگاری و انعطاف پذیری (حداکثر 10 امتیاز)

 

مرحله دوم (pool): پس از کسب حداقل 67 امتیاز شما وارد مرحله دوم امتیازبندی می شوید که اصطلاحا (pool) استخر نامیده می شود. شما در این مرحله حداکثر تا 1200 امتیاز که 600 امتیاز آن مربوط به عوامل فردی و مابقی مربوط به پیشنهادهای کاری از کشور کانادا است. که در مدت یکسال 25 مرتبه امتیازها برآورد خواهد شد و بیشترین امتیاز محاسبه می گردد و با رسیدن به حد نصاب ویزای اسکیلدورکر کانادا برای متقاضی صادر می گردد.

از جمله عوامل فردی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عوامل انسانی (سن، تحصیلات، زبان، تجربه کار کانادایی)
 • عوامل همسر
 • عوامل تطابق مهارت

جمع موارد بالا باید حداکثر 600 امتیاز باشد.

امتیازات اضافه که شامل استخدام هماهنگ شده و نامزدی pn می باشد.

که مجموعا این چهار بخش حداکثر1200  امتیاز دارا است.

 

 

مدارک موردنیاز ویزای اسکیلدورکر کانادا

 • شناسنامه متقاضی به همراه ترجمه
 • مدرک تحصیلی به همراه ترجمه
 • پاسپورت
 • سوابق کاری
 • نامه کاری (جاب آفر)
 • مدرک زبان
 • پرینت گردش حساب مالی

 

هزینه های مربوط به اخذ ویزای اسکیلدورکر کانادا

 

عنوان شخص متقاضی میزان هزینه برحسب دلار کانادا
متقاضی اصلی 1040دلار
همسر متقاضی 1040 دلار
فرزند متقاضی 150 دلار

 

لازم به ذکر است این هزینه ها مربوط به تشکیل پرونده و پیگیری آن است و هزینه هایی نظیر آزمایشات پزشکی، مدارک تحصیلی و غیره به آن اضافه می گردد.

 

نحوه کاریابی از طریق اسکیلدورکر کانادا

ابتدا برای یافتن کار مناسب باید شماره بیمه اجتماعی (number social Insurance) داشته باشید و سپس مراحل زیر را طی کنید:

 • مراجعه به مراکز خدماتی کانادا
 • مراجعه به سایت های کاریابی کانادا
 • مراجعه به بانک مشاغل کانادا

 

توجه: شما می توانید از نمونه وب سایت های کاریابی موجود در استعلامات سایت ایرانوکا برای جستجوی کار در کانادا نیز بهره مند شوید.

 

ویزای اسکیلدورکر کانادا و دریافت تابعیت و اقامت دائم

بهتر است بدانید افرادی که موفق به دریافت ویزای اسکیلدورکر کانادا شده اند در واقع یک اقامت پنج ساله دریافت کرده اند و اگر سه سال از پنج سال اقامت شان در کانادا مشغول کار باشند و همچنین مالیات شان را پرداخت کرده باشند می توانند ویزای خود را تمدید نمایند.

 

و در پایان شایان ذکر است که شما می توانید با راهنمایی های مشاورین رسمی و وکلای مهاجرتی و خبره شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا با در نظرگرفتن ایده آل ترین برنامه مهاجرتی در کمترین زمان برای دریافت ویزای اسکیلدورکر کانادا اقدام نمایید.

در صورت تمایل به مشاوره می توانید با مشاوران ما به صورت حضوری یا آنلاین ملاقات کنید و از روند اخذ ویزای اسکیلدورکر کانادا خود آگاه گردید. شما نیز می توانید همین حالا و از طریق فرم ارزیابی رایگان ما، که توسط مشاوران خبره مدیریت می شود، شرایط خود را برای اخذ این نوع ویزا بررسی نمایید.

 

مراحل

اخذ ویزای اسکیلدورکر کانادا

متقاضی عزیز درصورت تمایل به اخذ ویزای اسکیلدورکر کانادا مراحل ذیل را دنبال نمایید

فرم ارزیابی و مشاوره

در ابتدا شما می توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان، شرایط و مشخصات اولیه خود را جهت بررسی وکلا ارسال نمایید، در صورت مناسب بودن شرایط عمومی شما، وقت مکالمه جهت مشاوره برای شما تعیین میشود. لازم به ذکر است تمامی این پروسه رایگان بوده و توسط نیروهای متخصص بررسی و ارزیابی میشود

دریافت نامه تایید

پس از مشاوره و تکمیل فرآیند پرونده مهاجرتی، نامه تایید یا عدم تایید از سوی وکلای رسمی برای شما ارسال خواهد شد. در این نامه واجد شرایط بودن یا نبودن جهت مهاجرت، نوع ویزای مهاجرتی، مسیر و شرایطی که شما میتوانید توسط آن مهاجرت کنید مشخص شده است.

ثبت نام در تلزینس

پس از دریافت نامه تایید و عقد قرارداد، در سامانه تلزینس ثبت نام می کنید تا وکیل پرونده شما شروع به کار نماید. تلزینس تایید می کند که تمامی وکلا و نمایندگان مورد تایید نهاد رسمی در کشور مورد نظر می باشد، لذا با ثبت پرونده خود در سامانه تلزینس می توانید با خیالی آسوده امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید.

اخذ ویزا

تمام روند پرونده از ابتدا تا اخذ ویزا در داشبورد تلزینس شما صورت می گیرد و شما می توانید به صورت لحظه ای از مراحل اخذ ویزا با خبر باشید. در انتها پس از اخذ ویزا سامانه به صورت خودکار به شما و تمامی همکاران این خبر خوب را اطلاع خواهد داد.

سؤالات متداولی که درباره ی ویزای اسکیلدورکر کانادا برای برخی کاربران پیش آمده

امکان بردن همراه به صورت همزمان که شامل همسر و فرزندان زیر 18سال است.

بیولوژی و مدیا، مهندسی کشاورزی و جنگل داری، مدیریت مهندسی، علوم کامپیوتر و IT،MBA

ناظران حفاری چاه، کارگران خطوط کابل برق، کارشناس آمار، مهندسی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت اجتماعی و بهداشتی، مدیریت مالی شرکت ها.

نیاز به مشاوره در زمینه ی خدمات ما دارید؟

...منتظر شنیدن صدای شما هستیم