ویزای درمان پزشکی انگلستان

در واقع ویزای درمانی انگلستان برای افرادی صادر می شود که با هدف بهره مندی از خدمات پزشکی به انگلستان سفر می نمایند. این نوع ویزا در واقع ویزای اقامت کوتاه‌ مدت برای درمان پزشکی خصوصی در انگلیس برای مدت زمانی ۶ یا ۱۱ ماهه متناسب با طول درمان بیمار می باشد. تا زمانی که ویزای درمانی انگلیس شما دارای اعتبار باشد، اجازه دارید چندین بار به انگلستان رفت و آمد کنید؛ مگر اینکه ویزای درمانی تان نوعی ویزای یک‌بار ورود یا دوبار ورود باشد. همچنین دارندگان ویزای درمانی انگلستان علاوه بر درمان خصوصی پزشکی با هدف تعطیلات و ملاقات با دوستان و خانواده به بریتانیا سفر نمایند. در ادامه این مقاله به بررسی شرایطت و الزامات و بیان مدارک لازم در زمینه اخذ ویزای درمانی انگلستان میپردازیم، بنابراین پیشنهاد می نماییم برای کسب آگاهی لازم در این زمینه تا انتهای این مطلب با همراه شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا باشید.

شرایط اخذ ویزای درمانی انگلستان

 • بیماری متقاضی باید به گونه ای باشد که نیاز به درمان در انگلیس یا مشاوره خصوصی را نشان دهد.
 • بیمار باید تمکن مالی به منظور پرداخت هزینه مشاوره یا درمان پزشکی و بازگشت و رفتن به کشور دیگر بدون نیاز به حمایت دولت انگلیس را داشته باشد.
 • بیمار اثبات نماید پس از پایان دوره درمان و یا اعتبار ویزای درمانی، کشور انگلیس را ترک می نماید.
 • بیمار باید نامه ای از پزشک معالج خود در کشور انگلیس داشته باشد که در آن موارد زیر بیان شده باشد:
 1. وضعیت پزشکی بیمار
 2. هزینه تقریبی و مدت‌ دوره زمانی درمان
 3. پذیرش از بیمارستان یا کلینیکی که بیمار در آن روند درمان را طی میکند.
 4. اثبات این مساله به بازرس پزشکی، که بیمار دارای بیماری مسری تهدیدی برای سلامت عمومی نخواهند داشت.

 

مراحل دریافت ویزای درمانی انگلستان

 1. تکمیل فرم استاندارد ویزای بازدیدکننده VAF ۱
 2. جزئیات کامل اطلاعات شخصی اعضای خانواده اگر در انگلستان باشند.
 3. دریافت وقت مصاحبه
 4. انجام مصاحبه
 5. ارائه تمامی مدارک لازم در جلسه مصاحبه
 6. منتظر جواب درخواست بمانید
 7. اخذ ویزای درمانی انگلستان

 

مدارک لازم اخذ ویزای درمانی انگلستان

 • پاسپورت فعلی یا سایر مدارک هویتی معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • ارائه نام از پزشک ثبت‌شده در انگلیس
 • ارائه پرینت حساب بانکی و یا اسناد مالی مبنی بر تمکن مالی فرد
 • ترجمه همه اسناد و مدارک به زبان انگلیسی
 • اطلاعات سفر
 • جزئیات اقامت فرد طی مدت حضور در انگلیس

 

هزینه درمان در انگلیس

هزینه درمان در انگلیس عمدتاً از مالیات مستقیم تأمین می‌شود، که انگلیس را به دهمین هزینه‌کننده بزرگ مراقبت‌های بهداشتی در اتحادیه اروپا تبدیل می‌کند. بيشتر خدمات در این کشور به‌صورت رایگان به شهروندان و یا افراد مقیم ارائه می‌شود که بستگی به ملیت، پرداخت مالیات انگلیس، مشارکت بیمه ملی، ثبت‌نام نزد پزشک عمومی، داشتن شماره NHS یا مالکیت ملک در انگلستان خواهد داشت. اما بعضی از خدمات درمانی در انگلیس مستلزم پرداخت هزینه هستند (مانند هزینه دندان پزشکی)

اما افرادی که به قصد درمان از کشورهای دیگر به این کشور مراجعه می نمایند ملزم به پرداخت تمامی هزینه های درمان و اقامت شان در طی دوره درمانی هستند به طور کلی هزینه درخواست ویزای پزشکی انگلستان مبلغی حدود ۱۹۰ پوند می باشد.

 

مدت اعتبار ویزای درمانی انگلستان و تمدید

اعتبار ویزای درمانی انگلیس ۶ یا ۱۱ ماه می باشد و به شما امکان اقامت در این مدت‌ زمان در این کشور را می دهد. در مدت‌زمانی که ویزای درمانی شما معتبر است، اگر دوره درمان شما طولانی تر از ۶ ماه شود. در این صورت، باید برای تمدید ویزای درمانی انگلستان اقدام نمایید. توجه داشته باشید درخواست شما باید از کشور انگلیس و پیش از انقضای ویزای درمان ثبت شود.

 

مدارک لازم تمدید ویزای درمانی انگلستان

 • نوع بیماری و میزان پیشرفت آن
 • نام پزشک معالج
 • رسیدهای پرداختی مربوط به هزینه های درمان
 • زمان شروع دوره درمانی
 • مدارک مالی برای اثبات تمکن مالی فرد

بنابر تشخیص پزشک تان ویزای درمانی شما حداکثر تا ۱۱ماه تمدید می شود.

 

اخذ ویزای همراه انگلستان

با توجه به شرایط، بعضی از بیماران نیازمند همراه (به منظور کمک کردن به فرد) می باشند. در این شرایط باید ویزای همراه انگلیس شخص همراه دریافت نمود، که نیازمند مدارک زیر است:

 • تکمیل فرم ویزای انگلستان، توجه داشته باشید در این فرم باید اطلاعاتی در مورد شخص بیمار ارائه شود تا هدف از سفر برای سفارت این کشور محرز شود.
 • 2 قطعه عکس جدید و رنگی
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی تمکن مالی
 • اطلاعاتی درباره محل سکونت در انگلیس در طول دوره درمان

 

سالانه از کشورهای مختلف بیماران زیادی با هدف درمان به انگلستان سفر می نمایند. همانطور که دانستیم افراد برای بهره مندی از خدمات درمانی در انگلستان و سفر به این کشور ملزم به دریافت ویزای درمانی انگلستان هستند.که در این مقاله به بیان جزئیات چگونگی دریافت ویزا پرداختیم. با توجه به اینکه زمان در پروسه درمان نقش تعیین کننده ای دارد اطمینان از اینکه درخواست ویزا به درستی انجام شود تا از تاخیرهای احتمالی هنگام صدور ویزا جلوگیری شود مهم است. به همین دلیل پیشنهاد می شود از یک وکیل معتبر مهاجرتی انگلستان راهنمایی بگیرید. شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا با داشتن سال ها سابقه در زمینه پرونده مهاجرتی و همچنین مشاورین و وکلای حرفه ای در کنار شماست تا بتوانید با برنامه مهاجرتی مناسب در کمترین زمان ویزای درمانی پزشکی کشور انگلستان را دریافت نمایید.

 

در صورت نیاز به مشاوره می توانید با مشاوران ما به صورت حضوری یا آنلاین ملاقات کنید و از روند اخذ ویزای درمانی انگلستان خود آگاه گردید. شما نیز می توانید همین حالا و از طریق فرم ارزیابی رایگان ما، که توسط مشاوران خبره مدیریت می شود، شرایط خود را برای اخذ این نوع ویزا بررسی نمایید.

مراحل

اخذ ویزای درمانی انگلستان

متقاضی عزیز درصورت تمایل به اخذ ویزای درمانی انگلستان مراحل ذیل را دنبال نمایید

فرم ارزیابی و مشاوره

در ابتدا شما می توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان، شرایط و مشخصات اولیه خود را جهت بررسی وکلا ارسال نمایید، در صورت مناسب بودن شرایط عمومی شما، وقت مکالمه جهت مشاوره برای شما تعیین میشود. لازم به ذکر است تمامی این پروسه رایگان بوده و توسط نیروهای متخصص بررسی و ارزیابی میشود

دریافت نامه تایید

پس از مشاوره و تکمیل فرآیند پرونده مهاجرتی، نامه تایید یا عدم تایید از سوی وکلای رسمی برای شما ارسال خواهد شد. در این نامه واجد شرایط بودن یا نبودن جهت مهاجرت، نوع ویزای مهاجرتی، مسیر و شرایطی که شما میتوانید توسط آن مهاجرت کنید مشخص شده است.

ثبت نام در تلزینس

پس از دریافت نامه تایید و عقد قرارداد، در سامانه تلزینس ثبت نام می کنید تا وکیل پرونده شما شروع به کار نماید. تلزینس تایید می کند که تمامی وکلا و نمایندگان مورد تایید نهاد رسمی در کشور مورد نظر می باشد، لذا با ثبت پرونده خود در سامانه تلزینس می توانید با خیالی آسوده امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید.

اخذ ویزا

تمام روند پرونده از ابتدا تا اخذ ویزا در داشبورد تلزینس شما صورت می گیرد و شما می توانید به صورت لحظه ای از مراحل اخذ ویزا با خبر باشید. در انتها پس از اخذ ویزا سامانه به صورت خودکار به شما و تمامی همکاران این خبر خوب را اطلاع خواهد داد.

سؤالات متداولی که درباره ی ویزای درمانی انگلستان برای برخی کاربران پیش آمده

خیر! ویزای درمانی انگلستان نوعی ویزای موقت است که برای مدت 6 ماه صادر خواهد شد و فقط در صورت الزام تا حداکثر ۱۱ماه تمدید می شود و منجر به اقامت دائم نخواهد شد.

داشتن ویزای درمانی انگلیس برای اتباع خارجی با هدف درمان در این کشور ضروری می باشد. اتباع برخی کشورها (شهروندان اتحادیه اروپا ) بدون ویزای درمانی انگلیس می توانند به این کشور وارد شوند به شرط آنکه بیش از ۶ ماه در این کشور حضور نداشته باشند.

بهترین زمان درخواست برای دریافت ویزای درمانی انگلستان سه ماه پیش از ورود به این کشور است. پروسه پردازش ویزا اغلب سه هفته زمان میبرد.

نیاز به مشاوره در زمینه ی خدمات ما دارید؟

...منتظر شنیدن صدای شما هستیم