ویزای کاری انگلستان

اگر خواهان مهاجرت به انگلیس هستید، ویزای کاری انگلستان یکی از روش‌های مطلوب مهاجرت به این کشور می باشد. چرا که کشور انگلیس دارای بازار کار قوی برای متقاضیانی که با هدف اشتغال به این کشور مهاجرت می کنند. همچنین این کشور بهترین مقصد برای فارغ‌ التحصیلانی می باشد که در شرف ورود به بازار کار می باشند. علاوه بر این نرخ پایین بیکاری در این کشور ( ۴.۷ درصد در سال۲۰۲۲) از جمله دلایل تقاضای بالای مهاجران می باشد. اگر چه بازار کار فضای رقابتی برای تازه فارغ‌ التحصیلان دارد اما کسانی که مهارت، مدرک و موقعیت مناسب دارند، و از مهارت زبانی بالایی برخوردارند شانس بالاتری برای اشتغال در انگلیس خواهند داشت. تا انتهای مقاله با شرکت مارکتینگ مهاجرتی ایرانوکا همراه باشید.

شرایط ویزای کاری انگلستان

لازمه دریافت ویزای کاری انگلستان حمایت مالی از طرف کارفرمای انگلیسی و پیشنهاد کاری است، لذا پیش از درخواست ویزای کار بریتانیا، لازم است پیشنهاد کار و حمایت مناسب را دریافت نمایید. امکان دریافت ویزا تنها برای مشاغل با مهارت خاص وجود دارد پس باید در این مشاغل پیشنهاد شغلی داشته باشید. همچنین تشخیص واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای کاری انگلستان، مبنی بر میزان امتیازاتی است که در سیستم امتیاز بندی انگلستان کسب می نمایید، این امتیازات برحسب پارامترهای زیر تعیین شود:

• مهارت ها

• آینده کاری

• حامی که به شما پیشنهاد کار داده است

• مهارت های زبان انگلیسی

• تمکن مالی

 

انواع ویزای کاری انگلستان

مهم ترین ویزاهای کاری انگلستان که در حال حاضر در دسترس هستند، شامل موارد زیر می باشد:

 • ویزای Tier 1 مختص استعدادهای درخشان

این نوع ویزای کار انگلیس برای اشخاصی است که به عنوان پیشگامان علوم، علوم انسانی، مهندسی، پزشکی، فن آوری دیجیتال و هنر مطرح شده اند. سالانه 1000 مورد از این ویزا صادر می گردد، که تا 5 سال اعتبار دارد و امکان تمدید برای 5 سال دیگر خواهد داشت.

 

 • ویزای Tier 2 عمومی

این نوع ویزای کاری انگلستان برای اشخاصی است که برای یک کار با مهارت خاص با حداقل حقوق سالانه 25،000 پوند پیشنهاد کاری اخذ نموده اند. این ویزا 6 سال اعتبار دارد.

 

 • ویزای Tier 2 مختص انتقال درون شرکتی

این نوع ویزای کار انگلستان ویژه اشخاصی است که خواهان انتقال از شعبه یک شرکت در کشور خود به شعبه دیگری در انگلستان می باشند. این ویزا بسته به موقعیت شغلی بین 6 ماه تا 9 سال اعتبار دارد.

 

 • ویزای Tier 2 مختص ورزشکاران

این نوع ویزای کاری انگلستان برای ورزشکاران نخبه و مربیان واجد شرایط می باشد. این ویزا تا 3 سال اعتبار دارد و امکان تمدید آن برای 3 سال دیگر وجود دارد.

 

 • ویزای Tier 5 یا ویزای موقت

این نوع ویزای کار انگلستان برای اشخاصی است که مشغول به کار موقت می باشند. برای افرادی که به عنوان یک داوطلب در خیریه، ورزشکار یا کارگر خلاق و مبلغین دینی خواستار دریافت ویزای کاری هستند و دارای حامی و پیشنهاد کار می باشند. ویزای کار موقت انگلستان با توجه به هدف به مدت 1 تا 2 سال اعتبار دارد.

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری انگلستان

پرمتقاضی ترین نوع ویزا، ویزای Tier 2 عمومی است. برای دریافت این نوع ویزا ارائه مدارک زیر الزامی است:

 • گذرنامه معتبر
 • اثبات تمکن مالی
 • اثبات مهارت های زبان انگلیسی
 • رسید پرداخت حق بیمه سلامت

 

هزینه ویزای کاری انگلستان

به منظور دریافت ویزای Tier 2 عمومی متقاضی باید هزینه هایی مبنی بر هزینه ویزای کار انگلستان و هزینه های مرتبط به بخش دولتی و سفارت پرداخت نماید. علاوه بر آن، هزینه بیمه مسافرتی را نیز باید بپردازد. لازم به ذکر است برای پرداخت حق بیمه باید طول اقامت و یا مدت ویزا خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر شما دارای پیشنهاد کاری سه ساله می باشید بایستی حق بیمه، معادل سه سال پرداخت نمایید همچنین ملزم به پرداخت بیمه برای همراهان خود نیز هستید. لیست هزینه های ویزای کاری انگلستان بر طبق جدول زیر است:

 

مدت اعتبار متقاضی همراه (به ازای هر نفر)
تا ۳ سال ۶۱۰ پوند ۶۱۰ پوند
۱ تا ۳ سال مشاغل مورد نیاز دولت ۴۶۴ پوند ۴۶۴ پوند
بالای ۳ سال ۱،۲۲۰ پوند ۱،۲۲۰ پوند
بالای ۳ سال مشاغل مورد نیاز دولت ۹۲۸ پوند ۹۲۸ پوند

 

 

ویزای کاری انگلستان و ویزای همراه

امکان همراهی اعضای خانواده برای شخص دارنده ویزای Tier 2 وجود دارد به شرط آنکه شخص اثبات کند تمکن مالی برای حمایت از همراهان خود را دارد. منظور از همراه موارد زیر است:

 • همسر
 • فرزندان زیر 18 سال
 • فرزندان بالای 18 سال وابسته

سایر اعضای خانواده (برای والدین متقاضی ویزای کوتاه مدت شش ماهه صادر می شود)

نکته قابل ذکر اینکه همراه متقاضی اجازه کار در انگلستان را ندارد مگر با داشتن مجوز کار.

 

لیست موسسات معتبر کاریابی در انگلستان

 • Adecco
 • Adzuna
 • Gumtree
 • Careerbuilder
 • Fish4
 • Indeed
 • Everyjobsite

 

میزان حقوق و درآمد در انگلستان

میزان دستمزد افراد برحسب شغل و مهارت خاص شان متفاوت است که در جدول زیر لیست برخی مشاغل و میانگین حقوق شان آورده شده است:

 

شغل میانگین حقوق در سال (دلار)
توسعه دهنده نرم افزار

 

72,527

 

کارگردان

 

138,073

 

مدیر

 

93,231

 

معمار

 

59,428

 

مدیر پروژه IT

 

96,047

 

تحلیلگر مالی

 

69,722

 

مدیر IT

 

104,463

 

مدیریت منابع مالی

 

93,254

 

مدیر پروژه

 

91,851

 

مدیر مالی

 

105,485

 

 

اقامت دائم از طریق ویزای کاری انگلستان

افرادی که ویزای کاری انگلستان را دریافت می نمایند ابتدا یک اقامت 5 ساله را اخذ نموده و اگر در این مدت به طور مداوم اشتغال به کار داشته باشند، امکان تمدید اقامت خود را دارند و پس از گذشت 10 سال از ورود خود به این کشور و کار در آن، می توانند برای دریافت تابعیت انگلستان اقدام کنند.

شرایط دریافت تابعیت انگلستان

 • متقاضی باید بالای 18 سال باشد.
 • حداقل 5 سال به صورت دائمی در انگلستان زندگی کرده باشد.
 • به زبان انگلیسی مسلط باشد.
 • باید اثبات نماید با فرهنگ، رسوم و سنت های انگلیس آشنایی دارد.
 • در طی 1 سال، بیشتر از 90 روز از انگلستان خارج نشده باشد.
 • از قوانین انگلستان سرپیچی نکرده باشد.

 

در این مقاله درمورد چیستی ویزای کاری انگلستان همچنین هزینه ویزای کار انگلستان و مراحل دریافت آن صحبت نمودیم و امیدواریم اطلاعات اولیه در زمینه دریافت ویزای کاری انگلیس را کسب نموده باشید. همچنین دریافتیم کشور انگلستان با قدرت اقتصادی بالا و نرخ پایین بیکاری بستر مناسبی برای اشتغال فراهم آورده است اما به سبب پیچیدگی دریافت ویزا برای ایرانیان و به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و بهره مندی از تجارب نیروهای زبده و متخصص شرکت مارتینگ مهاجرتی ایرانوکا می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما تماس حاصل فرمائید.

در صورت نیاز به مشاوره می توانید با مشاوران ما به صورت حضوری یا آنلاین ملاقات کنید و از روند اخذ ویزای کاری انگلستان خود آگاه گردید. شما نیز می توانید همین حالا و از طریق فرم ارزیابی رایگان ما، که توسط مشاوران خبره مدیریت می شود، شرایط خود را برای اخذ این نوع ویزا بررسی نمایید.

مراحل

اخذ ویزای کاری انگلستان

متقاضی عزیز درصورت تمایل به اخذ ویزای کاری انگلستان مراحل ذیل را دنبال نمایید

فرم ارزیابی و مشاوره

در ابتدا شما می توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان، شرایط و مشخصات اولیه خود را جهت بررسی وکلا ارسال نمایید، در صورت مناسب بودن شرایط عمومی شما، وقت مکالمه جهت مشاوره برای شما تعیین میشود. لازم به ذکر است تمامی این پروسه رایگان بوده و توسط نیروهای متخصص بررسی و ارزیابی میشود

دریافت نامه تایید

پس از مشاوره و تکمیل فرآیند پرونده مهاجرتی، نامه تایید یا عدم تایید از سوی وکلای رسمی برای شما ارسال خواهد شد. در این نامه واجد شرایط بودن یا نبودن جهت مهاجرت، نوع ویزای مهاجرتی، مسیر و شرایطی که شما میتوانید توسط آن مهاجرت کنید مشخص شده است.

ثبت نام در تلزینس

پس از دریافت نامه تایید و عقد قرارداد، در سامانه تلزینس ثبت نام می کنید تا وکیل پرونده شما شروع به کار نماید. تلزینس تایید می کند که تمامی وکلا و نمایندگان مورد تایید نهاد رسمی در کشور مورد نظر می باشد، لذا با ثبت پرونده خود در سامانه تلزینس می توانید با خیالی آسوده امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید.

اخذ ویزا

تمام روند پرونده از ابتدا تا اخذ ویزا در داشبورد تلزینس شما صورت می گیرد و شما می توانید به صورت لحظه ای از مراحل اخذ ویزا با خبر باشید. در انتها پس از اخذ ویزا سامانه به صورت خودکار به شما و تمامی همکاران این خبر خوب را اطلاع خواهد داد.

سؤالات متداولی که درباره ی ویزای کاری انگلستان برای برخی کاربران پیش آمده

خیر این امکان وجود ندارد.

ایرانیان برای دریافت ویزای کار در ابتدا ملزم به دریافت پیشنهاد کار یا جاب آفر (Job Offer) از کارفرمایی در کشور انگلستان می باشند.

هزینه ویزای کاری انگلستان بسته به عواملی مانند نوع ویزا و مدت زمان اعتبار آن بستگی دارد. این هزینه در نوع ویزای Tier2 با اعتبار 3 ساله هم اکنون 610 پوند می باشد.

نیاز به مشاوره در زمینه ی خدمات ما دارید؟

...منتظر شنیدن صدای شما هستیم